Černík (foto: O.Vokál)OlešnoInteriér kostela sv. MartinaBrusné

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


30.05.2019 / Městský úřad
Otázka: Good Morning, I am wondering if you have a family living in Mseno with the name of S. Uhříkova. I would like to make contact as I believe we are family. Kind regards from Australia 

Ella de Jong

Odpověď:

Good morning,

there is not any person with this name in our town.

Best regards

Martin Mach

mayor 

Reakce: žádná reakce

28.05.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den
Ptám se budu mít možnost jako občan města zdarma pakovne u poklicek,zda se my úplná nehoraznost vybírat poplatek za rádoby parkoviště 


Jiří Chmelík

Odpověď:

Dobrý den,

s provozem parkoviště souvisí i náklady, jako je například pravidelné vyvážení odpadků, dosypávání štěrku a pronájem toalety. Proto jsme tam instalovali automat, aby se náklady pokryly a výnosy dále umožnili místo rozvíjet. Plánujeme tam např. pořídit posezení se stolem (až na to automat vydělá). Pravidla platí pro všechny stejná, tedy i pro občany města.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

25.05.2019 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
chci se prosím zeptat z jakého důvodu ve zveřejněném usneseni rady je hlasování tajné (CHYBÍ JMÉNA RADNÍCH, JAK HLASOVALI) a ve zveřejněném usnesení zastupitelstva je hlasování jmenovité. Vloudila se chybička, nebo je to záměr?
Děkuji za odpověď
S pozdravem Vyhlas 75 


Vyhlas75

Odpověď: Dobrý den,
dovoluji si odpovědět na Vaši otázku. Nevloudila se ani chybička ani to není záměr, protože § 93 odst. 3 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) říká, že zasedání zastupitelstva je veřejné a § 101 odst. 1 stejného zákona říká, že schůze rady jsou neveřejné. Proto nejsou u hlasování rady zveřejněna jména.

S pozdraven
Zdeněk Koudelka  
tajemník 

Reakce: 1 reakce

23.05.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, co by obnášelo(a proč se již, tak neděje) znovuobnovování kolektivizací zaniklých polních cest v majetku města Mšena. Nemyslím tím finančně náročné budování NOVÝCH cest s asfaltovým či štěrkovým povrchem, ale pouze obnoveni původních zatravněných cest sloužících k nejednomu účelu. Tyto zaniklé cesty slouží pouze zemědělcům (družstvům?), pro zvýšení výnosů a pochybuji, že za tyto plochy platí městu nájem. Těchto "polňaček" je v u nás v  KÚ asi více, ale můžu uvést příklad p. č 440 Na průhoně. (Sedlec) U nás pozemková úprava není zatím proveditelná, jelikož je  k ni potřeba větší nadpolovina souhlasu majitelů pozemků, což jsou většinou právníci, doktoři a lidé, odkudsi....... a jen ne z místa, kde svá pole vlastní a myslim, že ani o tuto úpravu nestojí.Proč tedy nevyužít tohoto legalniho práva a nezískat majetek městu zpět a zpříjemnit život nejen nám místním občanům, turistům, cyklistům, bežcům, pejskařům, milovníkům přirody a pohybu a v neposledni řadě i malým mistnim zemědělcům, aby se dostali na svá pole, jako kdysi před násilnou bolševickou kolektivizací. Tyto revitalizace by rozdělily současné megacelky na menší části, kde by se lépe zadržovala voda, prospěly  by ptactvu, zvířeně, hmyzu atd. Ostatně není to momentálně téma číslo jedna, co se týče priorit státu, krajů, měst a obcí?

S pozdravem Vyhlas 75,Sedlec  


Vyhlas75

Odpověď:

Dobrý den,

částečně se obnova děje (alej od křížku na Romanov, alej do Kačiny) a částečně připravuje v rámci komplexních pozemkových úprav (např. cesta z Kaniny k "Najmance", nebo z Újezda do Mšena). U většiny rozoraných cest se nájem platí. Pozemkové úpravy časem dorazí i do sedleckého katastru, i když nebude podpis většinových majitelů polí. Nejdříve se však bude řešit katastr mšenský, pravděpodobně již v příštím roce, kdy se naváže na probíhající úpravu katastru V. Újezd.

S pozdravem

Martin Mach 

starosta 

Reakce: 1 reakce

25.04.2019 / Starosta
Otázka: Dobrý den , chci se zeptat zda budou ještě někdy vkládány vydání novin  "Mšensko" na stránky města. Poslední vydání je tady z února a máme skoro květen. Díky za odpověď.  

Šimíčková Renáta

Odpověď:

Dobrý den,

ano, vložíme co nevidět. Po odchodu K. Horňáka, který tuto činnost dělal, nám to ještě dokonale neklape.

Děkuji za pochopení.

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

14.04.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, možná se ptám hloupě, ale co je příčinou pěny v kašně na náměstí? Dnes jí fotili i turisti.. díky, Fantová.. 

Ladislava Fantová

Odpověď: Dobrý den,
příčina je vcelku jednoduchá. Nějaký vtipálek má zřejmě doma pár nepoužitých bublifuků a stačí jednu malou lahvičku vylít do kašny a je o "zábavu" postaráno. Radost z toho samozřejmě nemáme. Díky Vaší otázce prosím touto cestou o zanechání této činnosti.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

11.04.2019 / Starosta
Otázka: Dobry den, chystate letos blokove cisteni ulic?
Dekuji
Jaros 


Jaros

Odpověď: Dobrý den,
minulý týden již zametací vůz město částečně vyčistil. Nyní si můžete všimnout, že naši pracovníci dočišťují další úseky komunikací a chodníků. Věřím, že s čistotou města budete spokojen.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka  
tajemník 

Reakce: žádná reakce

21.03.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den
Dotaz směřuje k podivnému shlukování ještě podivnejsich lidí u zeleniny u kostela. Je šance na nápravu.
Děkuji 


Jiří

Odpověď:

Dobrý den,

ke shlukování podobných osob dochází i u lípy na rohu Karlovy, ale i v jiných obcích u obchodů. S tím lze těžko něco dělat, nemaje městskou policii.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

13.03.2019 / Starosta
Otázka: Dobry den. Chtel jsem ze zeptat, zda existuje nejaky situacni planek (pripadne slovni popis), kde bude kolem koupalistě zona placeneho stani? v Narizeni mesta 1/2019 se hovori m.j. o ulici Cinibulkove v okoli koupaliste. Jde mi o to, zda mam jiz setřit do prasatka drobne na parkovne. Dekuji a preji hezky den 

Miroslav Hrdlicka

Odpověď:

Dobrý den,

zóna bude od rozhraní zámkové dlažby a asfaltu před koupalištěm (příčný kanálek) po zatáčku u Debře. Zároveň s tím se připravuje návrh sezónního dopravního značení, které by mělo pomoci s organizací dopravy v letní sezóně.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

06.03.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
prosím Vás do kdy se mohou platit popelnice na celý rok 2019 a to týdenní svoz ve Mšeně.
Děkuji. Harrisová 


Sigrid Harris

Odpověď: Dobrý den,
poplatek za svoz TKO měl být zaplacen nejpozději do 28.2.2019. Po tomto datu nejsou a nebudou popelnice bez platné nálepky vyváženy. Po zaplacení a vylepení platné známky bude svoz Vašeho odpadu obnoven.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49