OlešnoVítejte ve MšeněBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Masarykova škola ve Mšeně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


14.03.2018 / Starosta
Otázka: Dobrý den,nové chodníky je potřeba nyní na jaře utáhnout pokud bude podklad pod nimi přijatelně tvárný. Tím se kostky vyrovnají a nebudou náchylné na vypadávání. Pracovníci firmy H-INTES na to upozornovali ( tedy říkali to urcitě mne). Prý by se to mělo takto utahovat pár let po sobě...Zatím to nebylo ani jednou. Myslím si , že je nutné nepropásnout ten správný okamžik. Děkuji, Jan Švec 

Jan Švec

Odpověď:

Dobrý den,

prošli jsme návod k údržbě, ba i hovořili se realizační firmou Grano, která dlažby prováděla a zjistili jsme, že žádné takové doporučení není. Zastaví se za vámi referent správy majetku města a probere problematická místa, která se následně pokusíme zlepšit.

S pozdravem

Martin Mach
starosta

starosta 

Reakce: 1 reakce

13.03.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Tak nevim zda se ptat, oznamovat ci upozornovat /mam jiz sve zkusenosti-pomnik holocaustu/, zrejme nejlepsi bude konstatovat. Je velka skoda,ze mistni ZS nema ve svem okoli vice pomniku - bylo by evidentne stale o cem psat . Dnes je 13,3, bylo 10,3 a take 7,3- je smutne ze se prave tento den obcane dozvidaji,ze  ma mesto nove kontejnery na pouzity olej, ale ze mame krasnou budovu skoly, ktera nese jmeno naseho 1. presidenta - MASARYKOVA SKOLA - a primo pred budovou skoly i  pomnik s bustou TGM - ze bychom opet zapomeli? Nehodilo by se uctit pamatku alespon kvetinou? Budu se opakova, ale NAROD, KTERY NEZNA SVOU HISTORII SI BOHUZEL ZASLOUZI TO, CO SE V POSLEDNI DOBE DEJE V NASI ZEMI. Dekuji 

zivna jana -CUKR

04.03.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
mám prosbu, jestli by bylo možné mě zařadit do seznamu případných zájemců/dobrovolníků pro výsadbu sazenic v Cinibulkově stezce. Když jsme byli před týdnem s rodinou na výletě, tak jsme potkali jednoho lesníka, který odklízel škody po poslední polomu a dozvěděli jsme se, že se chystá výsadba cca 10.000 sazenic na obnovu zdecimovaného prostoru. Zkusil bych s sebou případně dovézt i pár ochotných rukou z řad skautů. Děkuji, Lukavský (bývalý občan z Velkého Újezda :) ) 


Václav Lukavský

Odpověď: Dobrý den,
velmi se Vám omlouvám za tak pozdní odpověď, zvlášť, když chcete nabídnout své služby městu. Na pondělním jednání Zastupitelstva města Mšena (12.03.2018) byla sdělena informace, že společné sázení stromků se plánuje v druhé polovině dubna. Předběžně se uvažuje o neděli 15. dubna. Podrobnější informace o akci budou sděleny v aktualitách na těchto stránkách města, popřípadě na konkrétnější otázky Vám odpoví revírník městských lesů pan Konopík na tel. 602305588.
Ještě mi dovolte, abych Vám poděkoval za Váš zájem o pomoc městu a jsem s pozdravem.


Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

29.01.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chceme ocenit snahu města Mšena,  řešit (předcházet) případnému ohrožení zdraví občanů,  či soukromého majetku od nepatřičně vysázených stromů(smrky-Sedlec)při budoucích větrných poryvech.
Děkujeme Vyhlasovi č. p. 61 Sedlec 


Josef Vyhlas 75

05.01.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, při volbách preziudenta bude ve Věšem městě. prosím o informaci, kam mám zajít volit. děkuji Rejmon 

Jiří Rejmon

Odpověď:
Dobrý den,
ve Mšeně se volí v obřadní síni v budově radnice na nám. Míru 1.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

09.12.2017 / Městský úřad
Otázka: Chtěl bych jen poděkovat všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne při rozsvícení našeho vánočního stromku. Bylo to moc fajn. Jedinou malou výhradu bych měl k absenci policie, která by dokázala usměrnit některé projíždějící řidiče. 

Jiří Guttenberg

07.12.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

jsem milovník první republiky a swingu. Lázně Mšeno jsou opravdu kouzelné místo, které má ducha. Zajímalo by mě, zda by bylo možné v objektu lázní uspořádat svatbu pro cca 60 lidí. Všimla jsem si, že se na plovárně občas konají nějaké akce, ale nevím, na koho se přesně obrátit s tímto dotazem.

Děkuji za odpověď a případné nasměrování.

S přáním všeho dobrého
Štěpánka Babušková 


Štěpánka Babušková

Odpověď: Dobrý den,
rada města svým usnesení č. 9/69/2017 ze dne 18.10.2017 schválila toto:

RM schvaluje možnost pořádat svatební oslavy na koupališti pouze v měsíci září, vždy po projednání s provozovatelem/nájemcem restaurace a za podmínky dodržování nočního klidu, dodržování provozní doby restaurace, úklidu po skončení akce.
Běžné svatební obřady lze po domluvě uskutečnit celoročně.

Myslím, že tímto usnesením je řečeno téměř vše, ale pokud budete mít opravdový zájem svatbu uskutečnit na našem koupališti, veškeré další podrobnější informace Vám rád sdělím na e-mailové adrese tajemnik@mestomseno.cz nebo na tel. úřadu.

Přeji Vám také mnoho dobrého a jsem s pozdravem.
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

05.12.2017 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
dočetl jsem se, že rada města projednávala schválení nákupu domovních revizních šachet (spádové kanalizace) pro občany Sedlece,  kteří se do 1roka připojí k veřejné kanalizaci,jenž po té budou těmto občanům darovány.Chci se zeptat, kdy se budou projednávat, (nejsou-li už též schváleny) tlaková čerpadla (typ, cena, kvalita atd.), pro tlakovou kanalizaci. Kdo prosím, tyto  čerpadla bude vlastnit-majitelé dotčených nemovitostí, město nebo Veolie? Omlouvám se za dotazy, ale stále nemám v tomto jasno,
neni možnost si zjistit více informací,neznám zdroj či odkaz. Myslím, že nás občanů, jichž se to týká  je více.
Ještě prosím téma-Kulatý stůl, Desatero města Mšena, veřejné zastupitelstvo, případná diskuzní fóra atd. Nebylo by možné v dnešní "on-line" době, zajistit přímý přenos, popřípadě záznam kdesi na netu, pro občany, kteří se těchto témat, shopů, diskuzí,  bohužel nemůžou účastnit, ať už z pracovních(směny),  či zdravotních důvodů(senioři)Je škoda, že úsilí radnice podat informace občanům nemůže právě třeba z těchto důvodů sdílet více Mšeňáků a obyvatel přilehlých obcí.  Vím, kdysi toto téma bylo již na programu(realizovat však nebylo možné z tech. důvodů)  , ale třeba dnes je technika již vyspělejší. Myslím, že by to občané ocenili a možná, že by to přispělo k většímu zájmu o pro nás důležitá zásadní témata a rozhodnutí.
Předem Vám děkuji za čas na krátkou reakci k mým dotazům. (v tomto roce již posledním:-)
S pozdravem a přáním přijemně ve zdraví prožitých vánočních svátků a konce roku 2017,celému týmu radnice   Josef Vyhlas ml.
 


Josef Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

centrální nákup a případné darování RŠ bude projednávat v pondělí zastupitelstvo, stejně tak i nákup čerpadel a jímek. Pokud se to schválí, budeme jednat v novém roce s projektanty a provozovatelem (vodárny) o vhodném typu. Bude-li město darovat, vlastníkem pak bude vlastník objektu. Všechny informace budou v novinách a na webu.

Co se týče nahrávání veřejných jednání, na to se názory různí. Někdo je jejich příznivcem, já osobně pokládám za důležité, když se lidé scházejí a diskutují osobně. Nejsem tedy příznivcem záznamů. Navíc by nám to přineslo různé technické problémy a finanční výdaje a velkou agendu s ochranou osobních údajů, neboť i záznam hlasu či obličeje je osobní údaj - viz nové evropské nařízení GDPR. V tomto volebním období se tedy asi již záznamů nedočkáte.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 3 reakce

07.11.2017 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
Jenom bych se chtěl zeptat jak to bude s rehabilitací od nového roku. Vzhledem k tomu že mám napsané magnety a masáže. Při objednání mi bylo zděleno že rehabilitace koncem roku končí a další objednávky již neberou. Diky za info 


Luboš Nechyba

Odpověď:

Dobrý den,

snažíme se provoz zachovat, stále jednáme s dosavadním provozovatelem o pokračování. Uvidíme, jak jednání v nejbližších dnech dopadnou. Pokud se nedohodneme, budeme hledat jiného provozovatele, aby tato služba zůstala ve Mšeně zachována.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

03.11.2017 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
Omlouvám se,  jsem jenom obyčejný vesnický muž, občas nerozumím úřednické mu "žargonu", a proto se chci zeptat, jestli je usnesení rady ze dne 18.10 2017 č. 9/69/2017 na webových stránkách - - - úplné,či jestli se do textu nevloudil nějaký šotek a kus pointy neodčaroval.
Děkuji za odpověď s pozdravem Vyhlas ml.  


Josef Vyhlas

Odpověď:

Dobrý den,

ano, šotek, vypadla slova "na koupališti", opravil jsem, teď už to snad dává smysl.

Děkuji za upozornění.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46