Kostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouOltář v kostele sv. MartinaHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole Historie

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


13.10.2004 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,
rád bych se zeptal ZM, na co budou použity peníze z prodeje domu č.127 v Zahradní ulici. Vzhledem k tomu, že se jedná o kapitálové příjmy, očekávám, že tyto prostředky budou vloženy do nějaké vhodné investice - např. do pořízení bankomatu. Děkuji za odpověď. 


Vojtěch Stritzko ml.

Odpověď:

Váš dotaz bude předložen ZM a odpověď zveřejněna po projednání zastupitelstvem.

Dotaz byl projednán na veřejném zasedání ZM dne 15.11.2004 a usnesení v této věci zní:
ZM se usneslo neinvestovat peníze, které město získá z prodeje domu čp. 127 v Zahradní ulici ve Mšeně do bankomatu, ale využít tyto finanční prostředky na jinou vybavenost města.

tajemnice 

Reakce: 2 reakce

07.10.2004 / Zastupitelstvo
Otázka: Prosím kdy se bude opravovat silnice v Zahradní ulici ? Alespoň, aby byla v takovém stavu, aby se tam bez nebezpečí zranění mohlo chodit. Od pomalu projíždějících automobilů odlétávají kameny a člověk musí jít opravdu opatrně, aby si nezlomil nohu. Děkuji Koloc Milan. 

Koloc Milan

Odpověď:

Silnice v Zahradní ulici se bude opravovat v příštím roce, a to hned na jaře, jak to počasí dovolí. Projekt na rekonstrukci je před dokončením, jakmile bude hotov (záleží to na projektantovi, kterého p. starostka neustále písemně a telefonicky urguje), bude zahájeno stavební řízení a zároveň výběrové řízení na dodavatele stavby.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

27.09.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

chtěl bych upozornit na nebezpečnou díru v zemi, která je naproti "školnímu" parku mezi silnicí a chodníkem v místě mezi bytovkou a VKM. Díra je velká a značně hluboká a myslím, že tam bude už delší dobu. Měla by být alespoň označena a ohrazena.

Děkuji, s pozdravem L. Skopec 


L. Skopec

Odpověď:

Děkujeme za upozornění, díra v zemi byla hned druhý den po zveřejnění Vaší zprávy zasypána.
Zároveň žádáme všechny tazatele, aby při zadávání dotazů uváděli svou e-mailovou adresu do patřičného políčka, aby jejich dotaz mohl být zodpovězen.
Bez takto vyplněného políčka nelze tazateli odpovědět.
Děkujeme za pochopení.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

02.08.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, měla bych zájem o nemovitost ve Mšeně. Prosím o informaci, kam je možné se s dotazem obrátit. Děkuji
Oravcová 


Oravcová

Odpověď:

Obrátit se můžete na různé realitní kanceláře, což jistě víte. MěÚ nemá informace o prodejích nemovitostí ve městě a okolí a město v současné době žádnou nemovitost z majetku města neprodává (kromě právě probíhajícího prodeje bytů). Přeji Vám úspěch ve Vašem hledání.
Miluše Flíglová
tajemnice

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

10.06.2004 / Starosta
Otázka: Pytle jsou na pytel
Dobry den, jiste si vzpominate na slibne se rozvijejici debatu na tema : PLASTY a kontejnery na plasty-rad bych se tudiz dotazal kdy ze se budeme v nasi obci tesit z kontejneru na plasty, o kterem jste se zminovala?Dekuji, Kasparek Jakub 


Jakub Kasparek

Odpověď:

Město Mšeno se přihlásilo do pilotního projektu Krajského úřadu Středočeského kraje s názvem "Intenzifikace sběru využitelných složek komunálních odpadů". Uzávěrka byla 28.2.2004, odesláno k rukám ing. Turoně. Telefonickým dotazem, zda je již pilotní projekt vyhodnocen, jsme dostali informaci s termínem do 30.6.2004, kdy budou známé výsledky výběru. Chci připomenout, že výsledek projektu nemá vliv na třídění odpadů v našem městě. Celý systém sběru, třídění včetně likvidace, má město Mšeno vyřešeno popelnicovými nádobami, sběrovými kontejnery na sklo a papír a plastovými pytli na sběr plastů.
Znovu připomínám, pytle na plasty jsou k dispozici kterýkoliv den v pracovním týdnu na MěÚ Mšeno - finanční odbor, cena jednoho pytle je 14,- Kč, po naplnění (cca 65 ks sešlapaných lahví, šikovnější i více) pytel umístíte v místě, kde jsou kontejnery na sklo a papír a sice každý
poslední čtvrtek v měsíci.
Žádám občany, aby pytle stavěli skutečně těsně před posledním čtvrtkem v měsíci vzhledem k tomu, že dřívější přistavení znamená v mnoha případech roztržení pytlů, rozvázání a plasty poletují po okolí.
Důležitá informace pro občany a vlastníky nemovitostí:
Třídění odpadů není na úvaze původce odpadu, ale je to zákon. Do popelnicové nádoby jde jen ten odpad, který již nelze jiným způsobem vytřídit.

Marie Štráchalová

starostka 

Reakce: 7 reakcí

02.06.2004 / Starosta
Otázka: Vážená paní starostko, mohu znát Váš názor na situaci v ZŠ Mšeno? 

Odpověď:

Těžko. Na anonymní příspěvky se zde nebude odpovídat.

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 2 reakce

28.05.2004 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto, prosím u informaci, zda není ve Vaší obci možnost pronájmu bytu pro rodinu se dvěma malými dětmi, uvítám i tip na soukromého majitele. Děkuji za ochotu. Romana Daníčková, Mělník. 

Odpověď:

Paní Daníčková, 
bohužel, město Mšeno nemá žádné byty k pronájmu ani podnájmu. Musíte se zkusit zeptat u majitelů domů, podívat se do tisku, možná, že majitelé v inzerci nabízejí pronájem či podnájem. My na radnici takovéto informace nemáme. Přeji Vám úspěch ve Vašem hledání.

Marie Štráchalová 

starostka 

Reakce: žádná reakce

28.05.2004 / Zastupitelstvo
Otázka: Ptám se starostky a zastupitelů, jak je možné, ž vyhlásí konkurz na ředitele ZŠ, když se stávající ředitelce neprokázalo žádné pochybení, pouze chtěla na učitelích práci... možná hodně práce, ale tak to má být 

Odpověď:

Vážení diskutéři,

   debata na školní téma se sice pěkně rozjela, ale v nepříliš korektním duchu a na nepravém místě.
Tato sekce webu není diskusním fórem, nýbrž pouze prostorem pro pokládání otázek představitelům města. Jsem nucen upozornit všechny pisatele, že napříště budou všechny anonymní příspěvky a příspěvky podepsané pseudonymem, či zkratkou nekompromisně mazány. Pokud chcete upozornit zastupitele nebo MěÚ na nějakou závažnou skutečnost a bojíte se podepsat, použijte pro tyto účely námětovou skříňku naproti radnici, nikoli tyto stránky ! Možná se pak tímto námětem bude někdo zabývat.
Příspěvky, které reagovaly na výše napsaný anonym, jsou přesunuty do reakcí.

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 11 reakcí

12.05.2004 / Starosta
Otázka: Paní starostko, zajímalo by mne jestli v letošním roce plánujete opravu silnice a chodníku v Hlovecké ulici. Komunikace jsou zde v katastrofálním stavu a  den ode dne se jejich stav zhoršuje, hlavněasi proto, že zde více jak jinde ve městě jezdí velký počet obrovských kamionů. V neposlední řadě je nutno podotknoutri, že se tato silnice nachází vedle školy a protože je v takovém hrozném stavu je zde i zvýšená prašnost což jistě dětem nesvědčí, Děkuji Vám za odpověď. Šilhánková Renáta 

Odpověď:

Paní Šilhánková,
máte pravdu, Hlovecká ulice je v katastrofálním stavu. V letošním roce neplánujeme opravu, jednáme (již několik let) s "Modern roofing systems" (bývalá Oliba), protože máme stejný názor jako vy, že silnici poničily hlavně veliké kamiony dovážející materiál a odvážející výrobky z továrny. Doufáme, že se s vlastníky továrny dohodneme a společnými silami  silnici opravíme. Termín zatím nemohu upřesnit.

Marie Štráchalová

starostka 

Reakce: žádná reakce

11.05.2004 / Městský úřad
Otázka: Pozor! Nová soutěž pro všechny Mšeňáky. Ve městě se již několik měsíců nalézá určitý počet nedotřených sloupů veřejného osvětlení. Kdo na tomto webu zveřejní jejich správná evidenční čísla, získává hodnotnou cenu!

Očko
 

Odpověď:

Zajímavý námět, škoda však, že anonymní.
Moje děti již mají nasbíráno několik čísel těchto lamp a rádi by si u "Očka" vyzvedly zmiňovanou cenu - zveřejní dotyčný(á) svou identitu ?

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49