Busta F.PalackéhoVítejte ve Mšeněpamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláOltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


24.11.2004 / Starosta
Otázka: Dobrý den, ráda bych věděla o možnosti bydlení ve Mšeně či jeho blízkosti. Kde je možné získat informace a koupid domku/bytu? děkuji za odpověď 

K.Podvalova

Odpověď:

Dobrý den,
podobný dotaz již byl v této sekci zodpovězen, naleznete jej na druhé straně (dole na této straně klikněte na 2). Doporučuji navštívit internetové realitní servery.

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce

16.11.2004 / Městský úřad
Otázka: To: Miss Marie Strachalova

I'm from Brazil, and I send an e-mail to Czech Embassy in Brazil and they told me that I could write you to know somethings about my family. My grandgrandmother came from Mseno in about 1894 to Brazil, and she was called ANTONIA KULHANEK. She was born in Mseno in 11 october 1876. I'd like to know if exist documents from that time (1876), because I'd like to get a birth document from her. It's very important for me. I have this document from my grandgrandfather (Frantisek Rybár) that was born in Cesky Dub. If you can help me I will be very happy. You can write me in Germany/Deutsch too. Tkanks for all. Jorge Rybár. e-mail: georgia@brvadvogados.com.br 


Jorge Rybár

Odpověď:

Panu Rybárovi bylo odpovězeno na jeho e-mailovou adresu.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí

08.11.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
zajímalo by mě, co se stane s mým spisem na matrice, když si změním trvalé bydliště? Zůstane spis i nadále ve Mšeně? A když se mi změní "rodinný stav", musím to na matrice nahlásit? Děkuji za odpověď. 


Vojtěch Stritzko ml.

Odpověď:

V matričních knihách se zapisují veškeré události (narození, sňatek, úmrtí), které se v obci staly, zapisuje je matrikářka na místně příslušném úřadě. Matriku nemá každý obecní úřad, pouze úřady, které jsou pověřeny vedením matrik (je to státní správa). Žádné spisy o občanovi se nevedou, vedou se pouze matriční knihy, spisy se tedy nikam nepředávají.
Váš dotaz se pravděpodobně týká evidence obyvatel. Každý občan s trvalým pobytem v obci (evidenci obyvatel vede každý obecní úřad a je to také státní správa) má založenu svoji kartu. Pokud občan změní trvalý pobyt, jeho karta se přeřadí do archivu, nikam se neposílá. Pokud se změní "rodinný stav" občana trvale hlášeného v obci, nic nemusí nahlašovat, úřady si veškeré změny včetně toho, že se oženil, ale i že se přihlásil k trvalému pobytu jinde, sdělují mezi sebou.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

03.11.2004 / Městský úřad
Otázka: Již druhý týden nesvítí pouliční osvětlení zřejmě v polovině Mšena - konkrétně zcela jistě ne na Podolci a na Klůčku. Rád bych věděl, kde je problém, kdy bude odstraněn a proč o této situaci nejsou občané informováni. Z kanceláře se navíc dívám již drahnou chvíli na rozbitou lampu - tu také nemá nikdo na starosti - nikomu město za její údržbu neplatí? 

Vladimír Hulín-Mihalec

Odpověď:

Máte pravdu, trvalo to dlouho, samozřejmě, že jsme ihned po zjištění telefonovali firmě Eltodo, s kterou má město nájemní smlouvu na údržbu veřejného osvětlení (projednáno zastupitelstvem), "bombardovali" jsme telefonáty příslušné pracovníky firmy každý den. K nápravě konečně došlo až, když si p. starostka stěžovala dopisem a i telefonicky vedení firmy.
Ti přijeli do Mšena 3.11. na jednání.
Doufáme, že se podobné problémy nebudou opakovat. Problém vznikl vlastně při rekonstrukci Karlovy ulice, kdy byl přerušen kabel, sice ještě nějakou dobu fungoval, ale asi po měsíci došlo k definitivnímu výpadku (tak nám to bylo vysvětleno).
Omlouváme se všem občanům, kteří byli tmou ve velké části Mšena postiženi a věřte, že nás tento problém trápil stejně jako vás.
K rozbité lampě na náměstí - oprava je neustále urgována.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí

21.10.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobry den, nemam dotaz, jsem nedavno navstivila Kokorinsko a zavitali jsme i do Msena. Byla jsem mile prekvapena. Az na polozriceny kostel, je na nej smutny pohled. Na Vasich strankach chybi utulna cukrarna na namesti, plna krasnych az starozitnych veci a vybornych laskomin. Myslim, ze by zde mela byt urcite zverejnena, treba se i zvysi pocet msenskych turistu:o)
urcite k vam opet zavitam, hezky den Lucie Louckova 


Lucie Loučková

18.10.2004 / Starosta
Otázka: Vážení,
dost dobře nerozumím odkazu na webových stránkách vaší školy. Kolektiv školy zde vyzívá nějaké "anonymovi" k telefonátům. Domnívám se, že odkaz s podobným obsahem není nejvhodnější prezentací. 


Jan Hora

Odpověď:

Dobrý den,
stránky ZŠ Mšeno procházejí přestavbou a v průběhu listopadu budou přesměrovány na tento web. Dočasný text na původní adrese bude upraven.

S pozdravem

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 6 reakcí

15.10.2004 / Městský úřad
Otázka: Co vše udělal MÚ Mšeno pro zřízení bankomatu ve městě? 

Lacheta

Odpověď:

Vážený pane Lacheto,
ve věci zřízení bankomatu proběhlo několik jednání, a to s Českou spořitelnou, a.s. a s ČSOB, a.s. Výsledek byl, že město by muselo zaplatit zřízení bankomatu, což činilo před rokem cca 1 mil. 300,- tis. Kč a každý měsíc by muselo město platit náklady na provoz bankomatu. K tomu město z finančních důvodů nepřistoupilo (bylo projednáváno na veřejném zasedání ZM). Na poslední písemnou žádost o umístění bankomatu ze srpna 2003 odpověděla ČSOB, pobočka Mělník tak, že město Mšeno nesplňuje nynější kritéria banky pro výběr lokality na umístění bankomatu, ale přislíbili, že návrh města zařadí do databáze pro případné pozdější využití.

starostka 

Reakce: žádná reakce

15.10.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobry den, zajima me, jestli i nadale funguje rozesilani zprav rozhlasu emailem? Dekuji predem, Kasparek Jakub 

Kasparek Jakub

Odpověď:

Vážený pane Kašpárku,
rozesílání zpráv stále funguje, ale pracovnice podatelny je nyní na zkouškách odborné způsobilosti v Institutu pro místní správu Benešov, (dvoutýdenní příprava + zkoušky). Zkoušky musí mít každý zaměstnanec, který provádí přenesenou působnost - státní správu.
Omlouvám se za dočasný výpadek v rozesílání zpráv všem, kteří zprávy nedostali a jakmile pracovnice zkoušky složí, budou Vám zase zprávy chodit.
Vydržte, prosím, ještě příští týden.
Děkuji Vám za trpělivost.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

15.10.2004 / Starosta
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký finanční příjem má město z bilboardu umístěného na budově v areálu skládky. J.B. 

Jan Bauer

Odpověď:

Pokud myslíte vlkoplošnou venkovní reklamu na křižovatce do Sedlce, pak podle nájemní smlouvy je cena stanovena na 5000,- Kč ročně.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.10.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
mám otázku týkající se připojení do sítě internet pomocí wifi. Je ve Mšeně tato možnost? Když ne, plánujete zavedení této velice levné a účinné technologie?
Děkuji. Š.R. 


Štěpán Růžička

Odpověď:

Dobrý den,

tato možnost zde existuje (zmiňujeme ji i na hlavní straně v sekci Město Mšeno - infrastruktura). Tuto službu zde momentálně nabízejí dvě firmy - Dragon a CLNET. Obraťte se na jejich zástupce, kontakty naleznete na webových stránkách těchto firem. Případné další dotazy k tomuto tématu směřujte prosím na níže uvedený e-mail.

S pozdravem

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 6 reakcí


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49