Na SkaličkáchOlešnoMariánské sousoší na náměstí MíruČerník (foto: O.Vokál)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


21.04.2006 / Městský úřad
Otázka: Ještě jeden námět a pokus o důkaz toho, že návštěvníci Prahy lze přilákat nejlépe přímo z Pražských informačních center (PIC). Dle průzkumu, který dnes vyšel na serveru iDNES ("Průzkum: Praha je po Paříži pro turisty nejhezčí"), přijíždí většina návštěvníků do Prahy individuálně, tzn. nejsou zde s cestovní kanceláří a tudíž nemají pevný plán. Takový turista má ve zvyku získávat si informace právě v PIC. Nemalá část lidí jezdí do Prahy právě za romantikou, turisté touží navštívit malé uličky, ve kterých div že nezabloudí atd... Kokořínsko si lze představit jako Prahu převlečenou do přírodního kabátu... Ztotožněme skalní bludiště s okolím Řetězové ulice, velikost skalních masívů odpovídá velikosti domů na Malé Straně, Voštiny lze ztotožnit se zdobenými fasády domů atd... Prahu za rok navštíví 9 miliónů turistů, dá se čekat, že v turistické sezóně se každý den o víkendu nalezne alespoň jeden autobus těch, kteří zatouží jet do romantiské a netknuté krajiny, která se Praze v lecčem podobná.
Ještě přidám můj názor na dopravu: Začínám stále více myslet na nějaký ekobus Praha-Mšeno popř. Praha-Kokořínský důl a to bez jakékoli zastávky a to dokonce bez zastávky na Mělníku. Jezdil by v létě mimo pracovní dny ráno tam a večer zpět a o prázdninách pak každý den. Daly by se tak možná využít školní autobusy. Z Nádraží Holešovice by ve Mšeně mohly být za necelých 45 minut. To, že by autobusy nestavěly na Mělníku, má pro Mšeno kromě rychlosti přepravy ještě jedno plus. Totiž, že by přitáhl lidi, kteří jedou tímto směrem, do Mšena a na jeho případnou regionální dopravu. Nejraději bych ale stejně využil místní lokálku... 


Stepan

Odpověď:

předáno  zastupitelům

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.04.2006 / Městský úřad
Otázka: Prazka informacni centra  
Nejsnadnější cestou jak zníčit Kokořínsko a přilákat turisty jsou odkazy přímo v Pražských informačních centrech! Zkuste malé reklamní letáky s popisem cesty do Mšena a s nabídkou zajímavých míst a událostí k vidění. Kokořínsko je prozatím nejklidnější a nejméně člověkem dotknuté místo v okolí Prahy. (Jih Prahy je zničen malými chatkami, které jsou všude po lese.) Zkuste kampaň vést směrem odpočinek od města, den klidu v nedoknuté romantické přírodě, atd... Také mě napadlo využít chytré reklamní kampaňe Českych drah: "Cestovnání vlakem je romantika" Vždyť Kokořínsko je romantická krajina, viz Mácha a Máchův kraj. Navíc věčně měnící se cesta lokálkou mezi udolími, skalami a poli je taktéž romantická. Tohle ale krachuje na tom, že by cesta z Prahy s přestupem na Mělníku do místní lokálky byla zdlouhavá. Nebo snad ne? Nějaký nápad? Buďte si jisti, že dobře zorganisovaný jednodenní výlet s cílem odpočnout si od města v romantické přírodě a poznat český venkov by turisty učitě přilákal. V současnosti je turistika nejvhodnější směr, kterým by se Mšeno mělo vydat.
 


Stepan

Odpověď:

Děkujeme za námět, předáno starostce a zastupitelstvu.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.04.2006 / Městský úřad
Otázka: Na stránce: Informace pro turisty / Tipy na výlety / Na Rozhlednu na Vrátenské hoře jsem si chtěl zjistit otevírací dobu rozhledny. Cybí zde informace o otevíracích dobách. 

Stepan

Odpověď:

Otevírací doba na rozhledně na Vrátenské hoře byla: úterý - pátek 11.00 hod. - 18.00 hod., sobota a neděla 10.00 - 16.00 hod. Město Mšeno neprovozuje rozhlednu. Podle našich informací zatím  není ale bohužel  otevřena. Bližší informace Vám jistě podá předseda Sdružení obcí Kokořínska (telefon 602651242). Sdružení tuto rozhlednu provozuje, nebo ještě vloni provozovalo. 

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

27.03.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

Prosím o zaslání přehledu kulturních akcí pořádaných v letošním roce ve Vašem městě. Jedná se především o poutě, slavnosti, vinobraní apod.
V případě konání některé z uvedených akcí prosím o kontakt na organizátora.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den. 


Romana Veselá

Odpověď:

Přehled kulturních i sportovních akcí pořádaných v letošním roce ve Mšeně najdete na našich stránkách v sekci Život ve městě, kalendář akcí. Akce jsou pořádány mšenskými spolky, kontakty najdete na těchto stránkách, oslavy 700. let výročí první písemné zmínky o Mšeně pořádá MěÚ Mšeno.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

25.02.2006 / Městský úřad
Otázka: You are welcome at http://www.geocities.com/hotels_in_europe/
Yours sincerely
A.Szturc 


Szturc

Odpověď:

Thanks !

admin

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce

21.02.2006 / Městský úřad
Otázka: Zníčíme-li Kokořínsko, nalezneme práci. Kokořínsko ma velkou šanci stát se jakýmsi turistickým satelitem Prahy. Pražská informační centra se shodují na tom, že informovanost o lokalitách, jakou je např. Kokořínsko, je pro zahraniční turisty mizivá. Přitom z výpovědí zahraničních turistů vyplývá, že 4 dny na poznání Prahy stačí a že by rádi poznali něco dalšího. Po této nespokojensti se současně několik institucí snaží tuto informovanost zlepšit. Pro takového turistu je atrakcí už i taková věc jako je zastaralá železniční dráha Mělník-Mšeno. Podniká Město Mšeno nějaké kroky pro přilákání zahraničních turistů do Mšena?  

Stepan

Odpověď:

Vážený pane, Váš podnět je velice zajímavý a pravděpodobně máte pravdu o malé informovanosti turistů (i zahraničních) o krásách Kokořínska.
Pokud jde o přímou prezentaci turistům v zahraničí, můžeme  se především zmínit o těchto bodech:
- dvě jazykové mutace webových stránek města
- registrace webových stránek města ve významných českých a zahraničních oborových portálech
- mapa Mšena a Kokořínska ve dvou jazykových mutacích
- prezentace města v anglické verzi mapy Středočeského kraje, která je distribuována v zahraničí,     převážně v českých centrech
- představení Kokořínska na informačních panelech agentury Czechtourism ve Vídni
- spolupráce s cestovními kancelářemi při vytváření incomingových programů pro zahraniční návštěvníky.
Město je spoluzakladatelem obecně prospěšné společnosti Cestovní ruch Kokořínska, která provozuje informační centrum. Informační centrum je vybaveno cizojazyčnými materiály, dále sadou nových propagačních materiálů pro sezonu 2006 (bohužel, zatím je otevřeno jen v letním období), okolní informační centra jsou vybavována podobně.
Město se podílí na financování výpravné publikace Středočeský kraj, která je kromě češtiny i v angličtině a němčině.
Je na zváženou, zda je to málo, nebo dost. Vše je ovlivněno financemi.
Domnívám se ještě, že je ve Mšeně a na Kokořínsku málo ubytovací kapacity a služeb s tím spojených. To ale není v silách samotného města, to ovlivní podnikatelé, kteří budou chtít v našem kraji investovat.
A na závěr se omlouvám za pozdní odpověď, byla způsobena problémy s mým počítačem trvajícími cca týden (mimo jiné jsem neměla přístup pro aktualizaci stránek).

tajemnice 

Reakce: 2 reakce

10.02.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, můžete mi, prosím vás, napsat, kolik obcí spadá pod správní obvod města Mšena?
Předem děkuji
S pozdravem
Lenka krivdová 


Lenka Krivdová

Odpověď:

Dobrý den,

odpověď naleznete na hlavní stránce Město Mšeno - viz správní obvod.

admin

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce

26.12.2005 / Městský úřad
Otázka: Má obec na prodej stavební pozemky?
V jakých lokalitách?
V jaké cenovérelaci? 


Roman Egrt

Odpověď:

Obec nemá na prodej stavební pozemky. Pokud máte zájem o koupi stavebního pozemku, je možné nahlédnout do územního plánu obce - internetové stránky města, nebo přímo na stavebním úřadu. Na základě výběru pak musíte jednat s vlastníky pozemků. Zastupitelstvo se usneslo na listopadovém veřejném zasedání, že budou provedeny změny územního plánu a uvažuje se o rozšíření možností výstavby. Připomínky, podněty a návrhy lze uplatnit do 28.2.2006, a to písemně na MěÚ ve Mšeně.

tajemnice 

Reakce: 2 reakce

23.11.2005 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, bylo by možné konečně zařídit, aby firma, která má na starosti údržbu veřejného osvětlení, opravila lampu u našeho domu? Stále zhasíná ... a píši Vám to již asi po třetí. Děkuji za zprávu a hlavně vyřízení. Hulín 

Hulín

Odpověď:

Dobrý den pane Hulíne,
blikající lampu jste nahlašoval v únoru a my jsme samozřejmě ihned reagovali a požadovali opravu, a to dne 16.2. a 21.2.2005. Paní Andeltová nahlašovala znovu poruchu na této lampě 21.11.2005 a my jsme to urgovali v tentýž den. Předpokládali jsme a předpokládáme, že firma reaguje na naše požadavky a opravu provede. Dnes, t.j. 23.11. jsme opravu urgovali znovu s výtkou, že se jedná o opravdu dlouhodobou záležitost. Věřím, že se stane náprava.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí

18.07.2005 / Městský úřad
Otázka: Vážení,
rád bych se informoval, zda jsou ve Mšeně stále v provozu lázně (koupaliště)? Chystám se do mšena a rád bych si nejdříve zjistil zda je možnost koupání. Děkuji a jsem s pozdravem
Jan Štěpánek 


Jan Štěpánek

Odpověď:

Dobrý den,
ano, jsou v provozu - viz Koupaliště.

admin

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49