Černík (foto: O.Vokál)HradskoKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


10.06.2004 / Starosta
Otázka: Pytle jsou na pytel
Dobry den, jiste si vzpominate na slibne se rozvijejici debatu na tema : PLASTY a kontejnery na plasty-rad bych se tudiz dotazal kdy ze se budeme v nasi obci tesit z kontejneru na plasty, o kterem jste se zminovala?Dekuji, Kasparek Jakub 


Jakub Kasparek

Odpověď:

Město Mšeno se přihlásilo do pilotního projektu Krajského úřadu Středočeského kraje s názvem "Intenzifikace sběru využitelných složek komunálních odpadů". Uzávěrka byla 28.2.2004, odesláno k rukám ing. Turoně. Telefonickým dotazem, zda je již pilotní projekt vyhodnocen, jsme dostali informaci s termínem do 30.6.2004, kdy budou známé výsledky výběru. Chci připomenout, že výsledek projektu nemá vliv na třídění odpadů v našem městě. Celý systém sběru, třídění včetně likvidace, má město Mšeno vyřešeno popelnicovými nádobami, sběrovými kontejnery na sklo a papír a plastovými pytli na sběr plastů.
Znovu připomínám, pytle na plasty jsou k dispozici kterýkoliv den v pracovním týdnu na MěÚ Mšeno - finanční odbor, cena jednoho pytle je 14,- Kč, po naplnění (cca 65 ks sešlapaných lahví, šikovnější i více) pytel umístíte v místě, kde jsou kontejnery na sklo a papír a sice každý
poslední čtvrtek v měsíci.
Žádám občany, aby pytle stavěli skutečně těsně před posledním čtvrtkem v měsíci vzhledem k tomu, že dřívější přistavení znamená v mnoha případech roztržení pytlů, rozvázání a plasty poletují po okolí.
Důležitá informace pro občany a vlastníky nemovitostí:
Třídění odpadů není na úvaze původce odpadu, ale je to zákon. Do popelnicové nádoby jde jen ten odpad, který již nelze jiným způsobem vytřídit.

Marie Štráchalová

starostka 

Reakce: 6 reakcí

02.06.2004 / Starosta
Otázka: Vážená paní starostko, mohu znát Váš názor na situaci v ZŠ Mšeno? 

Odpověď:

Těžko. Na anonymní příspěvky se zde nebude odpovídat.

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 2 reakce

28.05.2004 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto, prosím u informaci, zda není ve Vaší obci možnost pronájmu bytu pro rodinu se dvěma malými dětmi, uvítám i tip na soukromého majitele. Děkuji za ochotu. Romana Daníčková, Mělník. 

Odpověď:

Paní Daníčková, 
bohužel, město Mšeno nemá žádné byty k pronájmu ani podnájmu. Musíte se zkusit zeptat u majitelů domů, podívat se do tisku, možná, že majitelé v inzerci nabízejí pronájem či podnájem. My na radnici takovéto informace nemáme. Přeji Vám úspěch ve Vašem hledání.

Marie Štráchalová 

starostka 

Reakce: žádná reakce

28.05.2004 / Zastupitelstvo
Otázka: Ptám se starostky a zastupitelů, jak je možné, ž vyhlásí konkurz na ředitele ZŠ, když se stávající ředitelce neprokázalo žádné pochybení, pouze chtěla na učitelích práci... možná hodně práce, ale tak to má být 

Odpověď:

Vážení diskutéři,

   debata na školní téma se sice pěkně rozjela, ale v nepříliš korektním duchu a na nepravém místě.
Tato sekce webu není diskusním fórem, nýbrž pouze prostorem pro pokládání otázek představitelům města. Jsem nucen upozornit všechny pisatele, že napříště budou všechny anonymní příspěvky a příspěvky podepsané pseudonymem, či zkratkou nekompromisně mazány. Pokud chcete upozornit zastupitele nebo MěÚ na nějakou závažnou skutečnost a bojíte se podepsat, použijte pro tyto účely námětovou skříňku naproti radnici, nikoli tyto stránky ! Možná se pak tímto námětem bude někdo zabývat.
Příspěvky, které reagovaly na výše napsaný anonym, jsou přesunuty do reakcí.

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 11 reakcí

12.05.2004 / Starosta
Otázka: Paní starostko, zajímalo by mne jestli v letošním roce plánujete opravu silnice a chodníku v Hlovecké ulici. Komunikace jsou zde v katastrofálním stavu a  den ode dne se jejich stav zhoršuje, hlavněasi proto, že zde více jak jinde ve městě jezdí velký počet obrovských kamionů. V neposlední řadě je nutno podotknoutri, že se tato silnice nachází vedle školy a protože je v takovém hrozném stavu je zde i zvýšená prašnost což jistě dětem nesvědčí, Děkuji Vám za odpověď. Šilhánková Renáta 

Odpověď:

Paní Šilhánková,
máte pravdu, Hlovecká ulice je v katastrofálním stavu. V letošním roce neplánujeme opravu, jednáme (již několik let) s "Modern roofing systems" (bývalá Oliba), protože máme stejný názor jako vy, že silnici poničily hlavně veliké kamiony dovážející materiál a odvážející výrobky z továrny. Doufáme, že se s vlastníky továrny dohodneme a společnými silami  silnici opravíme. Termín zatím nemohu upřesnit.

Marie Štráchalová

starostka 

Reakce: žádná reakce

11.05.2004 / Městský úřad
Otázka: Pozor! Nová soutěž pro všechny Mšeňáky. Ve městě se již několik měsíců nalézá určitý počet nedotřených sloupů veřejného osvětlení. Kdo na tomto webu zveřejní jejich správná evidenční čísla, získává hodnotnou cenu!

Očko
 

Odpověď:

Zajímavý námět, škoda však, že anonymní.
Moje děti již mají nasbíráno několik čísel těchto lamp a rádi by si u "Očka" vyzvedly zmiňovanou cenu - zveřejní dotyčný(á) svou identitu ?

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce

14.04.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
nebylo by možné zařídit, aby takové informace, jako je to, že nepoteče voda, byly nejen vyhlašovány rozhlasem (což se zřejmě stalo), ale aby Ti, kdo by měli zájem, byli zařazeni v databázi pro rozesílání hromadných mailů? Poslat potom informaci mailem je otázka několika minut a lidem, kteří jsou z jakýchkoliv důvodů mimo dosah městského rozhlasu, by to v mnoha případech ulehčilo život.
Zdravím a děkuji předem za odpověď.

Vladimír M. Hulín
vlada@fam.cz 


Vladimír M. Hulín

Odpověď:

Pane Hulíne, děkujeme za podnět a Váš nápad budeme realizovat. Informaci o této možnosti zveřejníme v Mšenských novinách, na internetových stránkách města Mšena, v rozhlase. Kdo bude mít zájem, ať nám sdělí svoji e-mailovou adresu.

Miluše Flíglová

tajemnice 

Reakce: 2 reakce

14.04.2004 / Městský úřad
Otázka: Je již možné podávat přihlášky do nového DD? Jak? Kde? Děkuji.
Židlická 

Odpověď:

Do Domova seniorů lze zasílat přihlášky. V současné době je plně obsazený, přihlášky se stále přijímají.
Bližší informace na adrese:
Domov seniorů, Boleslavská 451, 277 35 Mšeno,
telefon: 315694720 (ředitelka), 315694721 (ústředna)
e-mail: dsmseno@seznam.cz, dsm.reditel@seznam.cz

Miluše Flíglová
tajemnice

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

16.03.2004 / Zastupitelstvo
Otázka: Vjezd do Vašeho města... hrůza. Při výjezdu ze skládky se nečistí automobily? No, asi je to zbytečné, když se to přes Mšeno oklepe a dál pokračují čisté. Myslím si, že je škoda nechat si takhle znečistit město.

petrsmoljak@seznam.cz 

Odpověď:

Projednáno s vedením skládky TKO, upozorňují řidiče vyjíždějící ze skládky na povinnost dodržovat silniční zákon.

Marie Štráchalová

starostka 

Reakce: 1 reakce

10.02.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
ráda bych se zeptala na historii Mšena a okolí, popř. jestli jsou k dostání nějaké publikace? Děkuji 

Odpověď:

Dobrý den,

   stránku o historii Mšena připravujeme, časem ji naleznete v sekci Informace pro turisty. Publikace o historii Mšena na trhu není, můžete se však v mšenské knihovně seznámit s knihou "600 let města Mšena", která vyšla v r. 1967. Tamtéž si lze zapůjčit i knihu "Velký Újezd a mšenský region", která vyšla v minulém roce. Recenzi na tuto publikaci přinese únorové číslo Mšenských novin. Tuto knihu možná ještě někde seženete, doporučuji se zeptat na OÚ Chorušice (kontakt naleznete na stránce http://www.chorusice.cz), či v knihkupectvích v Mělníku.
   Infocentrum Mšeno shromažďuje všechny dostupné publikace o okolí (většinou brožury apod.) a plánuje jejich nabídku vystavit také na těchto stránkách a umožnit jejich zaslání.

S pozdravem

Martin Mach
Komise cestovního ruchu

správce obsahu 

Reakce: 2 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46