Věž kostela sv. MartinaSousoší panny Marie, foto: Petra NejedláKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláVítejte ve Mšeně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


15.10.2004 / Městský úřad
Otázka: Co vše udělal MÚ Mšeno pro zřízení bankomatu ve městě? 

Lacheta

Odpověď:

Vážený pane Lacheto,
ve věci zřízení bankomatu proběhlo několik jednání, a to s Českou spořitelnou, a.s. a s ČSOB, a.s. Výsledek byl, že město by muselo zaplatit zřízení bankomatu, což činilo před rokem cca 1 mil. 300,- tis. Kč a každý měsíc by muselo město platit náklady na provoz bankomatu. K tomu město z finančních důvodů nepřistoupilo (bylo projednáváno na veřejném zasedání ZM). Na poslední písemnou žádost o umístění bankomatu ze srpna 2003 odpověděla ČSOB, pobočka Mělník tak, že město Mšeno nesplňuje nynější kritéria banky pro výběr lokality na umístění bankomatu, ale přislíbili, že návrh města zařadí do databáze pro případné pozdější využití.

starostka 

Reakce: žádná reakce

15.10.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobry den, zajima me, jestli i nadale funguje rozesilani zprav rozhlasu emailem? Dekuji predem, Kasparek Jakub 

Kasparek Jakub

Odpověď:

Vážený pane Kašpárku,
rozesílání zpráv stále funguje, ale pracovnice podatelny je nyní na zkouškách odborné způsobilosti v Institutu pro místní správu Benešov, (dvoutýdenní příprava + zkoušky). Zkoušky musí mít každý zaměstnanec, který provádí přenesenou působnost - státní správu.
Omlouvám se za dočasný výpadek v rozesílání zpráv všem, kteří zprávy nedostali a jakmile pracovnice zkoušky složí, budou Vám zase zprávy chodit.
Vydržte, prosím, ještě příští týden.
Děkuji Vám za trpělivost.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

15.10.2004 / Starosta
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký finanční příjem má město z bilboardu umístěného na budově v areálu skládky. J.B. 

Jan Bauer

Odpověď:

Pokud myslíte vlkoplošnou venkovní reklamu na křižovatce do Sedlce, pak podle nájemní smlouvy je cena stanovena na 5000,- Kč ročně.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.10.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
mám otázku týkající se připojení do sítě internet pomocí wifi. Je ve Mšeně tato možnost? Když ne, plánujete zavedení této velice levné a účinné technologie?
Děkuji. Š.R. 


Štěpán Růžička

Odpověď:

Dobrý den,

tato možnost zde existuje (zmiňujeme ji i na hlavní straně v sekci Město Mšeno - infrastruktura). Tuto službu zde momentálně nabízejí dvě firmy - Dragon a CLNET. Obraťte se na jejich zástupce, kontakty naleznete na webových stránkách těchto firem. Případné další dotazy k tomuto tématu směřujte prosím na níže uvedený e-mail.

S pozdravem

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 6 reakcí

13.10.2004 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,
rád bych se zeptal ZM, na co budou použity peníze z prodeje domu č.127 v Zahradní ulici. Vzhledem k tomu, že se jedná o kapitálové příjmy, očekávám, že tyto prostředky budou vloženy do nějaké vhodné investice - např. do pořízení bankomatu. Děkuji za odpověď. 


Vojtěch Stritzko ml.

Odpověď:

Váš dotaz bude předložen ZM a odpověď zveřejněna po projednání zastupitelstvem.

Dotaz byl projednán na veřejném zasedání ZM dne 15.11.2004 a usnesení v této věci zní:
ZM se usneslo neinvestovat peníze, které město získá z prodeje domu čp. 127 v Zahradní ulici ve Mšeně do bankomatu, ale využít tyto finanční prostředky na jinou vybavenost města.

tajemnice 

Reakce: 2 reakce

07.10.2004 / Zastupitelstvo
Otázka: Prosím kdy se bude opravovat silnice v Zahradní ulici ? Alespoň, aby byla v takovém stavu, aby se tam bez nebezpečí zranění mohlo chodit. Od pomalu projíždějících automobilů odlétávají kameny a člověk musí jít opravdu opatrně, aby si nezlomil nohu. Děkuji Koloc Milan. 

Koloc Milan

Odpověď:

Silnice v Zahradní ulici se bude opravovat v příštím roce, a to hned na jaře, jak to počasí dovolí. Projekt na rekonstrukci je před dokončením, jakmile bude hotov (záleží to na projektantovi, kterého p. starostka neustále písemně a telefonicky urguje), bude zahájeno stavební řízení a zároveň výběrové řízení na dodavatele stavby.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

27.09.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

chtěl bych upozornit na nebezpečnou díru v zemi, která je naproti "školnímu" parku mezi silnicí a chodníkem v místě mezi bytovkou a VKM. Díra je velká a značně hluboká a myslím, že tam bude už delší dobu. Měla by být alespoň označena a ohrazena.

Děkuji, s pozdravem L. Skopec 


L. Skopec

Odpověď:

Děkujeme za upozornění, díra v zemi byla hned druhý den po zveřejnění Vaší zprávy zasypána.
Zároveň žádáme všechny tazatele, aby při zadávání dotazů uváděli svou e-mailovou adresu do patřičného políčka, aby jejich dotaz mohl být zodpovězen.
Bez takto vyplněného políčka nelze tazateli odpovědět.
Děkujeme za pochopení.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

02.08.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, měla bych zájem o nemovitost ve Mšeně. Prosím o informaci, kam je možné se s dotazem obrátit. Děkuji
Oravcová 


Oravcová

Odpověď:

Obrátit se můžete na různé realitní kanceláře, což jistě víte. MěÚ nemá informace o prodejích nemovitostí ve městě a okolí a město v současné době žádnou nemovitost z majetku města neprodává (kromě právě probíhajícího prodeje bytů). Přeji Vám úspěch ve Vašem hledání.
Miluše Flíglová
tajemnice

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

10.06.2004 / Starosta
Otázka: Pytle jsou na pytel
Dobry den, jiste si vzpominate na slibne se rozvijejici debatu na tema : PLASTY a kontejnery na plasty-rad bych se tudiz dotazal kdy ze se budeme v nasi obci tesit z kontejneru na plasty, o kterem jste se zminovala?Dekuji, Kasparek Jakub 


Jakub Kasparek

Odpověď:

Město Mšeno se přihlásilo do pilotního projektu Krajského úřadu Středočeského kraje s názvem "Intenzifikace sběru využitelných složek komunálních odpadů". Uzávěrka byla 28.2.2004, odesláno k rukám ing. Turoně. Telefonickým dotazem, zda je již pilotní projekt vyhodnocen, jsme dostali informaci s termínem do 30.6.2004, kdy budou známé výsledky výběru. Chci připomenout, že výsledek projektu nemá vliv na třídění odpadů v našem městě. Celý systém sběru, třídění včetně likvidace, má město Mšeno vyřešeno popelnicovými nádobami, sběrovými kontejnery na sklo a papír a plastovými pytli na sběr plastů.
Znovu připomínám, pytle na plasty jsou k dispozici kterýkoliv den v pracovním týdnu na MěÚ Mšeno - finanční odbor, cena jednoho pytle je 14,- Kč, po naplnění (cca 65 ks sešlapaných lahví, šikovnější i více) pytel umístíte v místě, kde jsou kontejnery na sklo a papír a sice každý
poslední čtvrtek v měsíci.
Žádám občany, aby pytle stavěli skutečně těsně před posledním čtvrtkem v měsíci vzhledem k tomu, že dřívější přistavení znamená v mnoha případech roztržení pytlů, rozvázání a plasty poletují po okolí.
Důležitá informace pro občany a vlastníky nemovitostí:
Třídění odpadů není na úvaze původce odpadu, ale je to zákon. Do popelnicové nádoby jde jen ten odpad, který již nelze jiným způsobem vytřídit.

Marie Štráchalová

starostka 

Reakce: 6 reakcí

02.06.2004 / Starosta
Otázka: Vážená paní starostko, mohu znát Váš názor na situaci v ZŠ Mšeno? 

Odpověď:

Těžko. Na anonymní příspěvky se zde nebude odpovídat.

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: 2 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46