Radnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkNa SkaličkáchVýstava prací žáků ZUŠ na radniciSedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


08.01.2007 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli by jste mi nemohli poslat katastrální mapu Kokořínska..mě to tu nejde stahnout! potřebovala bych to do školy na ročníkovou práci kdyby jste byli tak moc hodný děkuju Tereza 

Tereza

Odpověď:

Bohužel, nemůžeme Vám vyhovět, protože katastrální mapu celého Kokořínska nemáme ani v listinné ani v digitální podobě. Mapy jsou k dispozici na katastrálním úřadu. Městský úřad Mšeno má mapy v listinné podobě, ale pouze mapy, na nichž je území patřící do našeho správního obvodu.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

26.12.2006 / Městský úřad
Otázka: Jak bude upravena nově vyhláška o odpadech.Jak mohu jako majitel rekr.obj/palackého 170/zaplatit/a kolik/ poplatky za odpad na r.2007? Díky Nový 

Štěpán Nový

Odpověď:

Zastupitelstvo města na veřejném zasedání dne 18.12.2006 schválilo změnu obecně závazné vyhlášky č. 11/2005 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Sazba poplatku činí 450,- Kč. Poplatek je splatný do 31.1.2007. Možno platit v hotovosti na finančním odboru MěÚ Mšeno, nebo převodem na účet města č. 2726-171/0100, variabilní symbol 1337, do poznámky číslo popisné, případně číslo evidenční (chataři). Možno dohodnout provádět platby pololetně, nebo čtvrtletně.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

09.12.2006 / Městský úřad
Otázka: Přeji dobrý den, můžete mi prosím vás poradit? Chci koupit od vlastníka parcelu č. 1158 v kú Mšeno, jedná se o zahradu, kterou by jsme chtěli využívat k rekreaci. Jedná se mi o to, zda se na této parcele dá postavit menší chatka, nebo to řešit nějakou mobilní buňkou(spíše dřevostavbou). Nevím, zda se takto mohu ptát zde, nebo bude lepší se u vás zastavit osobně? Předem děkuji za odpověď a s pozdravem Roman Kuchař 

Roman Kuchař

Odpověď:

Dobrý den, na pozemku č. 1158 v k.ú. Mšeno, který chcete koupit, se  nesmí stavět, ani umístit nějakou buňku. Pozemek je mimo zastavěné území města a v územním plánu města je toto území určeno jako přírodní zóna bez staveb.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

08.12.2006 / Městský úřad
Otázka: Dnes mi přišela aktualita s reklamou na skládku. Udělat skládce reklamu je perfektní nápad. Dříve se tak zaveze. Jen tak dál. 

Stepan

23.11.2006 / Zastupitelstvo
Otázka: NÁMĚTY K DISKZI O ROZVOJI MĚSTA POŘÁDANÉ VE DNECH 24.11. A 25.11. 2006

Mšeno je vstupní bránou do Kokořínska, skládka je vstupní bránou do Mšena.

Jednoznačnou prioritou při rozvoji Mšena by mělo být odstranění skládky.

Pravidelná doprava

Každý, kdo jede ze Mšena na Mělník a nebo dál, musí počítat s desetiminutovou rezervou. Není totiž zaručené, že Mělnický železniční přejezd je průjezdný. Vezměme příklad člověka, který denně jezdí tímto směrem do práce. Za 250 pracovních dnů je tato rezerva asi 41 hodin. To je jeden pracovní týden. Tento problém nedopadá jenom na Mšeno ale na všechny obce a dokonce i na část Mělníka, kterou železnice odřízla.
Mšeno by mělo ve spojení s dalšími obcemi dlouhodobě podporovat výstavbu železničního podjezdu na Mělníku. Jako rozumný argument lze užít stovky lidí dojíždějících denně do práce a do školy, kteří dohromady plýtvají roky času.
Reklama typu Mšeno-Praha 45 minut by pak do Mšena přilákala nejen turisty ale i další obyvatele, dojíždějící do Prahy za prací.

Brzdí dráha Mšeno?

Ano, brzdí. A Mšeno bude brzdit do té doby, kdy se nezačne využívat efektivněji k turistickému ruchu. České dráhy už několik let propagují velmi povedenou reklamní kampaň Cestování vlakem je romantika. Pro Máchův kraj a především pro dráhu Mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví je to vzácná náhoda. Tato trať prakticky postrádá rovné úseky a klikatí se buď mezi skalami nebo mezi poli. Je to technická vzácnost. Lokálky tohoto typu se na západě stavěly jen zřídka a dnes je většina z nich díky své prodělečnosti zrušená. Je jisté, že Mšenu dává netradiční a originální prvek. V současnosti na ní dnes jezdí soupravy s jednou společnou místností, lavice od sebe nejsou izolovány. O pátečních večerech se tu člověk cítí jako v hospodě. Je to vskutku příjemná, romantická a jedinečná atmosféra. Šlo by ji rozvíjet a prodávat.
Návrh na řešení: Pokračovat v nápadu českých drah s romantikou. Pravidelně vypisovat výběrová řízení na provozovatele vlakového spojení Mělník-Mladá Boleslav. Podobná výběrová řízení proběhla již v Karlových Varech a Mariánských Lázních, kde se provozovatelem stala německá společnost. Mšeno si samozřejmě nemůže dělat ambice na nízkopodlažní německé soupravy. Je však možné, že se najde skupina lidí, kteří pochopí tradičního ducha místní lokálky, rozvinou ho, přilákají turisty a zachrání tak tento technický skvost před zánikem. Problém lze zadat jako téma bakalářské nebo diplomové práce na některou z vysokých škol. Trvalo by několik let, než by se našel vhodný adept. Průběžně by se měly zveřejňovat informace o výběrovém řízení v odborných časopisech jako je: Doprava, Železniční magazín, Dráha nebo Dopravní noviny.

Díra na trhu

Už jsem jednou psal, že do Prahy ročně přijede asi deset miliónů turistů. Možnost navštívit Mšeno by neměli přehlédnout ti z nich, kteří mají vztah k romantické přírodě, rozmanitosti a pestrosti, ti kteří chtějí vidět pískovcové skály, voštiny, pseudoškrapy a konečně i pokličky a také ti, kteří nemají rádi fádnost. Zajímavým a přehlíženým lákadlem jsou skalní byty, mlýny a partyzánky. Vše je zatím skryté v nedotčené přírodě. Uvědomme si, že turisté do Prahy nepřijíždí za velkými věcmi ale spíše za snovostí pohádkovostí. Od toho nemá kokořínská romantika daleko.

Tradiční architektura

Obrovskou předností Kokořínska je zachovalá místní architektura, která dokonale ladí s přírodou. Jde především o vroubenky ale také o mlýny, statky a jiná menší tradiční stavení. Oproti jiným lokalitám, zde nenacházíme kýčovité hotely. Měli bychom se vyvarovat přítomnosti moderních domů ve stylu „Domov důchodců“ a vrátit se k tradičním rysům. Příkladem mohou být rekonstrukce interiérů domů na Malé Straně.

Stopujte Čundráky, dovedou vyslídit krásná místa

Malinkou část z oněch deseti miliónů turistů, kteří ročně navštíví Prahu by jistě přilákala možnost spát pod nebem v některém z čundráckých doupat. Tuto možnost samozřejmě v žádném průvodci neobjeví, přesto by se našli stovky lidí, kteří by ji rádi využili.

Udělování cen v oblasti rozvoje Mšena

Každých pět nebo deset let by Mšeno mělo udělovat Cinibulkovu cenu za rozvoj krás Mšenska.
Profese s budoucností
Kromě zemědělství je to vše, co rozvíjí půvab města a okolí. Především jde o zahradnictví, sochařství (sochy z pískovce) a jiné umělecké profese, které navazují na místní tradici. Neměli by chybět ochranáři přírody. V druhé řadě jsou to veškeré služby navazující na cestovní ruch.
 


Stepan

Odpověď:

Vážený Štěpáne,

děkuji Vám za časté náměty k rozvoji Mšena a okolí. Jsem rád, že se zapojujete do diskuse a doufám, že Vás někdy uvidím na dalších diskusních setkáních, která budeme pořádat. Přivítám, pokud se přímo zapojíte do práce některé z pracovních skupin, které se formují na základě výsledků proběhlého diskusního fóra. Informace o jejich ustavení a práci budou zveřejněny po novém roce.

K Vašim konkrétním námětům : některými se již zabýváme, jinými budeme. Jediné co zřejmě realizovat nelze, je odstranění skládky, ale pracujeme alespoň na tom, aby se zlepšil její vzhled.

Zdraví Vás

Martin Mach

starosta 

Reakce: 5 reakcí

20.10.2006 / Starosta
Otázka: Sehr geehrte Damen und Herren der Stadt Mesno, liwebe bürgermeisterin !

Eine frage, nach Recherche nach dem Namen Wemschen im google im Internet stellte sich heraus das wir irgendwie mit Ihrer Stadt Verwand sind. Es gibt nur 3 haushalte mit dem Namen Wemschen, alle Verwand. Nun möchte ich den Ursprung unseres Namens bzw. die Historie erkunden.
Dazu bräuchte ich ihre direkte email adresse um Ihnen das Resultat per Word.doc zusenden.

Gerne höre ich von Ihnen.

MFG
Andreas Wemschen
Winnertzweg 28 A · D-47803 Krefeld, Germany
Phone: + 49 (0)2151-5050 27 · Fax: +49 (0)2151-5050 47

Recherce: Recherche – WEMSCHEN –

In dieser '''Liste''' werden '''Tschechien tschechischen Orten''' (Städte, Flüsse, Inseln, etc.) die ehemaligen deutschen Ortsnamen gegenübergestellt. Siehe dazu auch [http://feefhs.org/maps/ah/ah-bohem.html Karte der Orte in Böhmen und einem Teil von Mähren] {{TOC}} Historische Bezeichnungen, die im allgemeinen Gebrauch nicht mehr üblich sind, werden ''kursiv'' dargestellt 


Andres Wemschen

Odpověď:

Geehrter Herr Andreas Wemschen,
 
wir freuen uns sehr über Ihr Interesse für unsere Stadt. Entschuldigen Sie bitte unsere etwas spätere Reaktion auf Ihre E-Mail; in unserer Stadt gab es gerade Kommunalwahl und wir konnten die Antwort leider nicht genug schnell schaffen. Wir sehen uns sehr gerne Ihre Unterlagen an, die Sie uns auf die E-Mail zuschicken können.
 
Mit freundlichen Grüßen
 
Martin Mach, Bürgermeister

starosta 

Reakce: žádná reakce

11.07.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, hledám paní Svatoslavu Boučkovou a nemohu na ní najít tel. číslo. Údajně bydlí na adrese : Karlova 54. Zajímá mne zda tato adresa i paní Boučková existuje.
Děkuji
M.Soukup 


Martin Soukup

Odpověď:

Odpověď sdělena mailem tazateli.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

26.06.2006 / Městský úřad
Otázka: Jaký je plánovaný termín otevření Vašeho skvělého koupaliště? Děkuji za zprávu.
JN 


ing. Jiří Němec

Odpověď:

Dobrý den, 1.8.2006 - viz odpověď o dva dotazy níže.

admin

správce obsahu 

Reakce: 3 reakce

19.06.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, rádi bychom se odstěhovali z města a usadili natrvalo v okolí vašeho města .Proto se chceme zeptat zda-li by nabylo možno od města koupit pozemek na stavbu rodinného domku. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Eva Šmídová 

Eva Šmídová

Odpověď:

Město nevlastní stavební pozemky, pokud budete chtít koupit ve Mšeně pozemek, musíte se obrátit na vlastníky. K lepší orientaci by Vám jistě posloužil územní plán města - možno nahlédnout na našem stavebním odboru, případně na těchto stránkách. Pro Vaši informaci - právě se pracuje na změně územního plánu, město by chtělo rozšířit zastavitelné území směrem např. k Romanovu.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

15.06.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den-bude městské koupaliště otevřeno normálně, či kvůli rekonstrukci později? Děkuji 

Petr Los

Odpověď: Městské koupaliště bude z důvodu právě prováděné rekonstrukce otevřeno až od 1.8.2006 (dnes t.j. 15.6.2006 mi to potvdil zástupce firmy provádějící rekonstrukci). Bude ale otevřen pouze bazén a rekonstrukce bude pokračovat na budově koupaliště.
tajemnice 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49