VojtěchovObřadní síň radniceRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René Volfíkpamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


30.01.2005 / Městský úřad
Otázka: zint da camping platsen mit chatys 

Fam van Dongen

Odpověď:

Hallo,

yes, there are some such places in our region. Please, visit following links :

http://www.rssever.cz/ - Camp Mseno
http://ger.dokempu.cz/podrobnosti.php?id=62 - ATC Kokorin (6 km)
http://sweb.cz/autocamp.melnik/ - ATC Melnik (20 km)
http://ger.dokempu.cz/podrobnosti.php?id=132 - ATC Libechov (25 km)
http://www.nedamov.regin.cz/ - ATC Duba (20 km).

Any other question You can send to admin (in german too). Bye !

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce

12.01.2005 / Městský úřad
Otázka: dobry den, shanim emailovou adresu do domova senioru, kde mam babicku. dekuji za odpoved. s pozdravem strynclova 

gabriela strynclova

Odpověď:

e-mailová adresa do Domova seniorů Mšeno:
e-mail
e-mail na ředitelku

stránka DSM na tomto webu

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

11.01.2005 / Městský úřad
Otázka: Rád bych se zeptal,zda by bylo možné umístit na trase z nádraží na náměstí a z náměstí do Debře koše na odpadky. Na této cestě není jediný a určitě by byly využity.Děkuji. 

Tonda Zoubek

Odpověď:

Dobrý podnět, budeme na tom pracovat, protože se domníváme, že máte pravdu.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

11.01.2005 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,
rád bych věděl, kdy se začne řešit přeplněnost přímých víkendových autobusových linek Praha-Mšeno. V zimě s tím není problém. Situace začíná být kritická na jaře, kdy začnou do Mšena cestovat turisté a především celé skupiny dětí (skauti a jiné kluby). Já linku využívám k cestě do Velkého Újezda, což je poslední vesnice, ve který autobus na cestě do Mšena stojí. Sobotní raní linku jsem téměř přestal používat po zkušenosti z podzimu 2004, kdy autobus z Prahy jel úplně naplněný až do Velkého Újezda. Ve Velkém Újezdě musela opustit autobus řada lidí, abych vůbec mohl vystoupit. Tato situace není nijak výjmečná a opakuje se čím dál tím častěji, hlavně potom, co České Dráhy navýšily tarif.
Jindy, znovu minulý rok na cestě v opačném směru Mšeno-Praha, vzal řidič znovu do autobusu dvě skupiny skautů. Již ze Mšena jel autobus takřka přeplněný. V dalších zastávkách se na některé lidi ani nedostalo. V Praze jsem se řidiče ptal, zda-li může zamezit nástupu velkých skupin ve Mšeně. On mi navrhl, abych sepsal petici a dal jí ČSAD a Městu Mšenu. To jsem s ohledem na proveditelnost nepodnikl.
Autobus je dotován obcemi, ve kterých autobus staví. Je tedy obvzláštně paradoxní to, že lidé, kteří bydlí v těchto obcích se do autobusu někdy ani nedotanou, a když se do nějakým způsobem natlačí mezi turisty ze Mšena, cestují velcie nekomfortně.
Chtěl bych se tedy zeptat zastupitelstva, zda-li má nějaký návrh na řešení. Myslím, že je v jeho zájmu dopravit do Mšena turisty z Prahy. A Jeden autobus v sobotu tam a jeden autobus v neděli zpět se mi zdá v turistické sézoně žalostně málo.
Děkuji.
Š.R.
 


Štěpán Růžička

Odpověď:

Váš mail předáme zastupitelstvu, ale protože dopravní obslužnost zajišťuje Krajský úřad Středočeského kraje, předáme tuto informaci i tam, na odbor dopravy. Dále Váš mail předáme Kokořínskému SOKu s.r.o., který zajišťuje veřejnou dopravu malými autobusy, možná, že by se dala situace řešit i touto cestou. Pro Vaši informaci uvádíme, že obce autobusy nedotují, dotuje je stát prostřednictvím krajského úřadu. Děkujeme za Váš podnět, věříme, že bude kladně vyřešen.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

10.01.2005 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, koupili jsme vloni domek v Sedlci, a potřeboval bych pro Přiznání k dani z nemovitostí znát výši koeficientu. Můžete mi jí sdělit ? Děkuji 

Martin Dolák

Odpověď:

Předpokládám, že jste koupili domek k rekreaci, pak podle obecně závazné vyhlášky města Mšena č. 4, ve znění vyhl. č. 6 a v souladu s § 6 odst. 4 písm. b) a § 11 odst. 3 písm. b) zákona o dani z nemovitostí město Mšeno má stanoven koeficient pro násobení základní sazby daně  1,5  pro Mšeno a všechny jeho části. Pokud jsou ke stavbě i pozemky, pro informaci uvádím, že sazba za 1morné půdy (i zahrady) je 11,23 pro k.ú. Sedlec.
Miluše Flíglová
tajemnice

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

25.11.2004 / Městský úřad
Otázka: Lze u vas obednat fotografie...jakeho -koli mnesta a zaplatit pomoci karty a je mozne fotografii zaslat na adresu i do zahranici? 

Havlikova

Odpověď:

Dobrý den,
tuto službu bohužel neposkytujeme a vzhledem k tomu, že aplikace placení kartou po internetu je poměrně náročná softwarová záležitost, pochybuji, že takového fotografa jen tak naleznete. Posílání fotografií již pak není žádný problém, je však asi třeba vymyslet jiný způsob placení. Pokud byste měla zájem o kontakt na schopné fotografy (bez možnosti platit kartou), pište na níže uvedený e-mail. S pozdravem

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce

24.11.2004 / Starosta
Otázka: Dobrý den, ráda bych věděla o možnosti bydlení ve Mšeně či jeho blízkosti. Kde je možné získat informace a koupid domku/bytu? děkuji za odpověď 

K.Podvalova

Odpověď:

Dobrý den,
podobný dotaz již byl v této sekci zodpovězen, naleznete jej na druhé straně (dole na této straně klikněte na 2). Doporučuji navštívit internetové realitní servery.

Martin Mach

správce obsahu 

Reakce: žádná reakce

16.11.2004 / Městský úřad
Otázka: To: Miss Marie Strachalova

I'm from Brazil, and I send an e-mail to Czech Embassy in Brazil and they told me that I could write you to know somethings about my family. My grandgrandmother came from Mseno in about 1894 to Brazil, and she was called ANTONIA KULHANEK. She was born in Mseno in 11 october 1876. I'd like to know if exist documents from that time (1876), because I'd like to get a birth document from her. It's very important for me. I have this document from my grandgrandfather (Frantisek Rybár) that was born in Cesky Dub. If you can help me I will be very happy. You can write me in Germany/Deutsch too. Tkanks for all. Jorge Rybár. e-mail: georgia@brvadvogados.com.br 


Jorge Rybár

Odpověď:

Panu Rybárovi bylo odpovězeno na jeho e-mailovou adresu.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí

08.11.2004 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
zajímalo by mě, co se stane s mým spisem na matrice, když si změním trvalé bydliště? Zůstane spis i nadále ve Mšeně? A když se mi změní "rodinný stav", musím to na matrice nahlásit? Děkuji za odpověď. 


Vojtěch Stritzko ml.

Odpověď:

V matričních knihách se zapisují veškeré události (narození, sňatek, úmrtí), které se v obci staly, zapisuje je matrikářka na místně příslušném úřadě. Matriku nemá každý obecní úřad, pouze úřady, které jsou pověřeny vedením matrik (je to státní správa). Žádné spisy o občanovi se nevedou, vedou se pouze matriční knihy, spisy se tedy nikam nepředávají.
Váš dotaz se pravděpodobně týká evidence obyvatel. Každý občan s trvalým pobytem v obci (evidenci obyvatel vede každý obecní úřad a je to také státní správa) má založenu svoji kartu. Pokud občan změní trvalý pobyt, jeho karta se přeřadí do archivu, nikam se neposílá. Pokud se změní "rodinný stav" občana trvale hlášeného v obci, nic nemusí nahlašovat, úřady si veškeré změny včetně toho, že se oženil, ale i že se přihlásil k trvalému pobytu jinde, sdělují mezi sebou.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

03.11.2004 / Městský úřad
Otázka: Již druhý týden nesvítí pouliční osvětlení zřejmě v polovině Mšena - konkrétně zcela jistě ne na Podolci a na Klůčku. Rád bych věděl, kde je problém, kdy bude odstraněn a proč o této situaci nejsou občané informováni. Z kanceláře se navíc dívám již drahnou chvíli na rozbitou lampu - tu také nemá nikdo na starosti - nikomu město za její údržbu neplatí? 

Vladimír Hulín-Mihalec

Odpověď:

Máte pravdu, trvalo to dlouho, samozřejmě, že jsme ihned po zjištění telefonovali firmě Eltodo, s kterou má město nájemní smlouvu na údržbu veřejného osvětlení (projednáno zastupitelstvem), "bombardovali" jsme telefonáty příslušné pracovníky firmy každý den. K nápravě konečně došlo až, když si p. starostka stěžovala dopisem a i telefonicky vedení firmy.
Ti přijeli do Mšena 3.11. na jednání.
Doufáme, že se podobné problémy nebudou opakovat. Problém vznikl vlastně při rekonstrukci Karlovy ulice, kdy byl přerušen kabel, sice ještě nějakou dobu fungoval, ale asi po měsíci došlo k definitivnímu výpadku (tak nám to bylo vysvětleno).
Omlouváme se všem občanům, kteří byli tmou ve velké části Mšena postiženi a věřte, že nás tento problém trápil stejně jako vás.
K rozbité lampě na náměstí - oprava je neustále urgována.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46