Památník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieNa SkaličkáchBezděz (foto: Zd. Bergl)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


27.05.2008 / Starosta
Otázka: Kde bylo zveřejněno jak dopadla hra Kokořínští loupežníci??A o co jsme vlastně hráli??V pravidlech bylo, že by mělo jít o hodnotné věcné ceny..
Děkuji za odpověď. 


Jméno

Odpověď: Dobrý den, otázku zodpoví v nejbližších dnech pan místostarosta, má hru na starosti. Zdraví Martin Mach
starosta 

Reakce: 2 reakce

15.04.2008 / Městský úřad
Otázka: Prosím, nemohli byste mi sdělit,kdy bude MVDr,Langr očkovat tento rok psy? Děkuji a zdravím Poláková 

Poláková Helena

Odpověď:

MVDr. Langer bude očkovat ve Mšeně psy proti vzteklině 18.4.2008, a to:
od 17.00 hod. na Podolci (u Černíku)
od 18.00 hod. u restaurace Obecník v Mělnické ulici
od 19.00 hod. u základní školy v Boleslavské ulici.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

19.03.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Opravy a poznámky k návrhům k diskuzi podaným dne 12.03.20081:

Místo již vzniklé stanice metra Ládví, byla míněna budoucí stanice metra Letňany.

Do sázení stromů by se měly zapojit děti základní školy.

Umělecká škola by se měla také podílet na ochraně architektonického stylu.

Podle mého názoru, odstrašujícím příkladem je rekonstrukce vlakového nádraží na Mělníku, kde byly např. staré zdobené litinové sloupy nahrazeny prostými nosníky. Nadráží tak ztratilo na půvabu.

I když vím, že ulice ve Mšeně potřebují již dlouho rekonstrkuci, řídil bych se tím, co nedávno napsal starosta. Vše je třaba důkladně naplánovat. Sám bych k tomu dodal: počkat do doby, než vliv uměleckých institucí na Mělnicku posílí, aby mohly vlivně zasahovat do případných rekonstrukcí (např. rekonstrukce náměstí) 


Stepan

Odpověď:

Dobrý den,

pokusím se reagovat na Vaše příspěvky.
Sázení stromů - není to tak jednoduché (což platí téměř o všem), jak by mohlo vypadat. V tomto směru nás brzdí zejména majetkové poměry - vhodné pozemky nejsou města, což řešíme a do podzimu snad nějaké alejové výsadby vzniknou, výběr dřevin probíhá. Na skládce se začne sázet v nejbližších dnech.
ZUŠ - spolupráce funguje, pracujeme na nových projektech.
Velké plány - děkuji za varování, na uzdě mě drží současná finanční situace města.
Doprava - o integraci dopravy v regionu ME a MB kraj uvažuje, termíny zatím neznáme.
Biomasa - na projektu vytápění biomasou stále pracujeme, jsou však obtíže s grantovými podmínkami. Zápach nehrozí - prosím neplést s bioplynovými stanicemi.
Rekonstrukce - spolupracujeme s památkovou péčí i architekty, myslím, že se není třeba obávat nějakých "zvěrstev", větší projekty budou veřejně diskutovány.

Děkuji za Vaše nápady a hodnocení a jsem s pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.03.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Náměty k diskuzi na druhém setkání k tvorbě strategického rozvojového plánu:

Dlouhodobé plánování a diskuze s občany ve stylu, jako se jej nyní snaží prosazovat radnice, je nový a správný směr.

I když prozatimní kroky starosty bych ohodnotil na jedničku, varuji starostu, aby si nesnažil (ač nevědomě) vyrýt si jméno v hisotrii Mšena realizací velkých plánů formálně schválených veřejností při plánovacích zasedáních.

Osobně bych pokračoval již zahájenou výsadbou stromů, jak tak jak již byla zasázena. Dotazník publikovaný na internetu o tom, kde by měly zasázeny stromy nemá podle mého názoru smysl, pokud je třeba na všech těchto místech stromy zasázet. Měly by se zasázet stromy v okolí SKLÁDKY!!! Zamaskovat ohyzdný hrb skládky!

Místo jakékoli nákladné rekonstrukce náměstí bych koncetroval pozornost i peníze do místní umělecké školy a její spolupráce s radnicí na uměleckém rozvoji Mšena. Je třeba realizovat soutěže v oblasti fotografií popř. maleb Mšenska, které pak dále používat k propagaci. Mělo by se zapracovat na nějakých vkusných festivalech, udělat pokrok v oblasti designu atd...

Jak jsem si přečetl, z poslední veřejné diskuze vyplynulo to, že by se Mšeno mělo vydat směrem turistického ruchu. Já jsem tuto myšlenku také před dvěma lety na webu  zdůrazňoval, nyní bych ji jenom trochum poupravil. Ve Spojených státech přetrvává v současnosti trend bydlet v malých městech, kde se lidé znají, chodí za svým známým řezníkem, pekařem, truhlářem atd... Byla o tom napsána dokonce jakási socililogická studie, bohužel se nepodařilo dopátrat se jejího přesného názvu. Mšeno, které leží kousek od Prahy a má vedle sebe netknutou přírodu a splňuje všechna tato kritéria. Je proto pro takový rozvoj mimořádně vhodné! Je zřejmé, že pro polorozpadlé Mšeno, které v současnoti hledá směr svého rozvoje, se první kroky pro rozvoj turismu a ekologického maloměsta překrývají. Míním tím především ochrana životního prostředí a rozvoje krás.

V souvislosti s rozvojem Mšena jakožto maloměsta s pracovními příležitostmy v Praze, bych se chtěl zeptat, zda-li se může Mšeno zapojit do čtvrtého popř. pátého pásma Pražské integrované dopravy. Podle všeho vzdálenost Mšena od Prahy tomu nebrání. Navíc, jak jsem již podotýkal dříve, cestu ze Mšena do Prahy lze zvládnout v čase menším než je jedna hodina. Tento čas je možné navíc zkrátit otevřením stanice metra Ládví...

Chtěl bych také podpořit výsledky nedávno vytvořeného výzkumu o energetických možnostech Mšena. Z ní, pokud se nepletu, vyplynula výhodnost spaolvání biomasy. Je to výborná myšlenka, která by se měla realizovat! Upozorňuji však, že podobná zařízení občas dosti zapáchají a ve Mšeně je s jeho vyhlídkami takový zápach nepřípustný.
 


Stepan

01.02.2008 / Městský úřad
Otázka: Jsem Američanka. Můžete mé pomoc najít informaci o předeku?  Jejich příjmeno Kališ a Selinger nebo Seliger, odkud Nosálov a Mšeno.

Dekují 


Kateřina Wells

Odpověď:

Dobrý den, vážená paní Wells,
v našem úřadě máme matriční knihy
Mšeno - narození od r. 1872 - dosud, úmrtí od r. 1904 - dosud, manželství od r. 1875 - dosud.
Nosálov - narození od r. 1904 - dosud, úmrtí od r. 1950 - dosud, manželství od r. 1950 - dosud.
Starší matriční knihy jsou v Oblastním archivu v Praze.
Na základě § 25 zákona č. 301/2000 Sb., o matrikách, vydá matriční úřad matriční doklad osobě, které se zápis týká, doklad vydá i členům rodiny, sourozencům, nebo zplnomocněným zástupcům, popř. osobě, která prokáže, že je to nezbytné pro uplatnění jejích práv před orgány státu nebo před orgány územních samosprávných celků.
Doklad se vydává na základě písemné žádosti (žádost v českém jazyce, popř. přeložená do českého jazyka). Správní poplatek se platí před vydáním dokladu. V žádosti bude uvedeno přesné místo matriční události, t.j. místo narození, popř. úmrtí, jméno a příjmení osoby.
Pokud nám dáte bližší informace, jsme ochotni Vám s hledáním pomoci (např. kdy Vaši předkové odešli do ciziny apod.). Obraťte se, prosím, na naši adresu: e-mail.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

06.01.2008 / Městský úřad
Otázka: Ich suche nach den Wurzeln meiner Familie in Mseno:

POPELKA Wenzel (Vaclav) * 24.09.1816

POPELKA Josef * 20.03.1794 (Fleischer)

POPELKA Benedikt * 16.12.1769 (Schneider und Bürgermeister)

POPELKA Franz * ???

PISEK Barbara * 20.12.1794

KUS Maria * 01.01.1773

Gibt es bei Ihnen noch Unterlagen über diese Personen?

Mit freundlichen Grüßen

Jürgen Popelka
Alte Haager Str. 23
74931 Lobbach
Deutschland
 


Jürgen Popelka

Odpověď:

Die Matrikelbücher haben wir vom Jahr 1872.
Wendet euch an
Státní oblastní archiv
pan Jiří Vichta
Archivní 2257/4
149 00 Praha 4 - Chodov
e-mail

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

17.10.2007 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
6. října jsem se zúčastnila Cyklotreku, který startoval na Vašem koupališti. Po dojezdu jsem někde v areálu ztratila brýle. Černé obroučky, čirá nedioptrická skla. Karel Rys mi psal, že se nějaké brýle našli, ale asi to budou jiné. Děkuji Vorlová 


Hana Vorlová

Odpověď:

Paní Vorlové jsme odpověděli na její mailovou adresu.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

09.10.2007 / Zastupitelstvo
Otázka: Slyšela jsem, že učitel Krčmář, který učí v naší škole byl odsouzen soudem za to že v roce 2005 okradl děti jako učitel v předchozí škole. Jesli je to pravda myslite že je dobře že učí naše děti? 

Jana Mokrá

Odpověď:

Dobrý den, pravdu zjišťujeme na příslušných místech.

tajemnice 

Reakce: 12 reakcí

07.09.2007 / Městský úřad
Otázka: Prosím o sdělení, do které doby má naše rodina uhrazen poplatek za hrob na místním hřbitově.Náhrobek má nápis - Jindřich Příšovský.Děkuji.Příšovský 

Jindřich Příšovský

Odpověď:

Panu Příšovskému bylo na jeho dotaz odpovězeno přímo na jeho adresu.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

18.07.2007 / Zastupitelstvo
Otázka: Návrh na zlepšení informovanosti o kulturních akcí na Mšensku a Kokořínsku

Objevilo se něklolik internetových serverů, kam lze vkládat informace a upoutávky na pořádané kulturní akce. Vkládání akcí je velmi jednoduché a je zdarma. Domnívám se, že Mšeno a Sdružení obcí Kokořínska s poměrně dobře vyvinutými internetovými službami (projekt internetizace Kokořínska) by něměly zahálet a měly by těchto serverů využívat. Zadávání upoutávek zabere několik minut, zvýší návštěvnost akcí i samotných internetových stránek.

Zatím jsem objevil tyto servery. Nemohu zaručit, že jsou nejkvalitnější. Jsou však snadno dostupné, což je na internetu důležité:

www.hrady.cz

Na tomto serveru by se měla později vytvořit Mapa zajímavých míst v okolí Mšena nebo Kokořínska. Zatím jsou tam jen některá místa. Je to trochu víc práce (několik hodin pro pokročilejšího uživatele počítače). Zadávání míst lze provádět z jakéhokoli počítače připojeného k sítí internet.


Další server je:

www.kulturniakce.cz
Zde je registrace trochu skrytá na adrese: http://www.kulturniakce.cz/vytvor.php?Zob=0


S pozdravem

Štěpán

Tato zpáva bude zaslána i Miroslavu Pokornému, předsedovi Sdružení obcí Kokořínska. 


Stepan

Odpověď:

Dobrý den,
pro zadávání regionálních akcí využíváme v Informačním centru 3 - 4 externí servery, o www.hrady.cz  jsem nevěděl, děkuji za tip.

Václav Novák

místostarosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49