FaraonObří hlava a žábaVítejte ve Mšeněvzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


23.11.2006 / Zastupitelstvo
Otázka: NÁMĚTY K DISKZI O ROZVOJI MĚSTA POŘÁDANÉ VE DNECH 24.11. A 25.11. 2006

Mšeno je vstupní bránou do Kokořínska, skládka je vstupní bránou do Mšena.

Jednoznačnou prioritou při rozvoji Mšena by mělo být odstranění skládky.

Pravidelná doprava

Každý, kdo jede ze Mšena na Mělník a nebo dál, musí počítat s desetiminutovou rezervou. Není totiž zaručené, že Mělnický železniční přejezd je průjezdný. Vezměme příklad člověka, který denně jezdí tímto směrem do práce. Za 250 pracovních dnů je tato rezerva asi 41 hodin. To je jeden pracovní týden. Tento problém nedopadá jenom na Mšeno ale na všechny obce a dokonce i na část Mělníka, kterou železnice odřízla.
Mšeno by mělo ve spojení s dalšími obcemi dlouhodobě podporovat výstavbu železničního podjezdu na Mělníku. Jako rozumný argument lze užít stovky lidí dojíždějících denně do práce a do školy, kteří dohromady plýtvají roky času.
Reklama typu Mšeno-Praha 45 minut by pak do Mšena přilákala nejen turisty ale i další obyvatele, dojíždějící do Prahy za prací.

Brzdí dráha Mšeno?

Ano, brzdí. A Mšeno bude brzdit do té doby, kdy se nezačne využívat efektivněji k turistickému ruchu. České dráhy už několik let propagují velmi povedenou reklamní kampaň Cestování vlakem je romantika. Pro Máchův kraj a především pro dráhu Mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví je to vzácná náhoda. Tato trať prakticky postrádá rovné úseky a klikatí se buď mezi skalami nebo mezi poli. Je to technická vzácnost. Lokálky tohoto typu se na západě stavěly jen zřídka a dnes je většina z nich díky své prodělečnosti zrušená. Je jisté, že Mšenu dává netradiční a originální prvek. V současnosti na ní dnes jezdí soupravy s jednou společnou místností, lavice od sebe nejsou izolovány. O pátečních večerech se tu člověk cítí jako v hospodě. Je to vskutku příjemná, romantická a jedinečná atmosféra. Šlo by ji rozvíjet a prodávat.
Návrh na řešení: Pokračovat v nápadu českých drah s romantikou. Pravidelně vypisovat výběrová řízení na provozovatele vlakového spojení Mělník-Mladá Boleslav. Podobná výběrová řízení proběhla již v Karlových Varech a Mariánských Lázních, kde se provozovatelem stala německá společnost. Mšeno si samozřejmě nemůže dělat ambice na nízkopodlažní německé soupravy. Je však možné, že se najde skupina lidí, kteří pochopí tradičního ducha místní lokálky, rozvinou ho, přilákají turisty a zachrání tak tento technický skvost před zánikem. Problém lze zadat jako téma bakalářské nebo diplomové práce na některou z vysokých škol. Trvalo by několik let, než by se našel vhodný adept. Průběžně by se měly zveřejňovat informace o výběrovém řízení v odborných časopisech jako je: Doprava, Železniční magazín, Dráha nebo Dopravní noviny.

Díra na trhu

Už jsem jednou psal, že do Prahy ročně přijede asi deset miliónů turistů. Možnost navštívit Mšeno by neměli přehlédnout ti z nich, kteří mají vztah k romantické přírodě, rozmanitosti a pestrosti, ti kteří chtějí vidět pískovcové skály, voštiny, pseudoškrapy a konečně i pokličky a také ti, kteří nemají rádi fádnost. Zajímavým a přehlíženým lákadlem jsou skalní byty, mlýny a partyzánky. Vše je zatím skryté v nedotčené přírodě. Uvědomme si, že turisté do Prahy nepřijíždí za velkými věcmi ale spíše za snovostí pohádkovostí. Od toho nemá kokořínská romantika daleko.

Tradiční architektura

Obrovskou předností Kokořínska je zachovalá místní architektura, která dokonale ladí s přírodou. Jde především o vroubenky ale také o mlýny, statky a jiná menší tradiční stavení. Oproti jiným lokalitám, zde nenacházíme kýčovité hotely. Měli bychom se vyvarovat přítomnosti moderních domů ve stylu „Domov důchodců“ a vrátit se k tradičním rysům. Příkladem mohou být rekonstrukce interiérů domů na Malé Straně.

Stopujte Čundráky, dovedou vyslídit krásná místa

Malinkou část z oněch deseti miliónů turistů, kteří ročně navštíví Prahu by jistě přilákala možnost spát pod nebem v některém z čundráckých doupat. Tuto možnost samozřejmě v žádném průvodci neobjeví, přesto by se našli stovky lidí, kteří by ji rádi využili.

Udělování cen v oblasti rozvoje Mšena

Každých pět nebo deset let by Mšeno mělo udělovat Cinibulkovu cenu za rozvoj krás Mšenska.
Profese s budoucností
Kromě zemědělství je to vše, co rozvíjí půvab města a okolí. Především jde o zahradnictví, sochařství (sochy z pískovce) a jiné umělecké profese, které navazují na místní tradici. Neměli by chybět ochranáři přírody. V druhé řadě jsou to veškeré služby navazující na cestovní ruch.
 


Stepan

Odpověď:

Vážený Štěpáne,

děkuji Vám za časté náměty k rozvoji Mšena a okolí. Jsem rád, že se zapojujete do diskuse a doufám, že Vás někdy uvidím na dalších diskusních setkáních, která budeme pořádat. Přivítám, pokud se přímo zapojíte do práce některé z pracovních skupin, které se formují na základě výsledků proběhlého diskusního fóra. Informace o jejich ustavení a práci budou zveřejněny po novém roce.

K Vašim konkrétním námětům : některými se již zabýváme, jinými budeme. Jediné co zřejmě realizovat nelze, je odstranění skládky, ale pracujeme alespoň na tom, aby se zlepšil její vzhled.

Zdraví Vás

Martin Mach

starosta 

Reakce: 5 reakcí

20.10.2006 / Starosta
Otázka: Sehr geehrte Damen und Herren der Stadt Mesno, liwebe bürgermeisterin !

Eine frage, nach Recherche nach dem Namen Wemschen im google im Internet stellte sich heraus das wir irgendwie mit Ihrer Stadt Verwand sind. Es gibt nur 3 haushalte mit dem Namen Wemschen, alle Verwand. Nun möchte ich den Ursprung unseres Namens bzw. die Historie erkunden.
Dazu bräuchte ich ihre direkte email adresse um Ihnen das Resultat per Word.doc zusenden.

Gerne höre ich von Ihnen.

MFG
Andreas Wemschen
Winnertzweg 28 A · D-47803 Krefeld, Germany
Phone: + 49 (0)2151-5050 27 · Fax: +49 (0)2151-5050 47

Recherce: Recherche – WEMSCHEN –

In dieser '''Liste''' werden '''Tschechien tschechischen Orten''' (Städte, Flüsse, Inseln, etc.) die ehemaligen deutschen Ortsnamen gegenübergestellt. Siehe dazu auch [http://feefhs.org/maps/ah/ah-bohem.html Karte der Orte in Böhmen und einem Teil von Mähren] {{TOC}} Historische Bezeichnungen, die im allgemeinen Gebrauch nicht mehr üblich sind, werden ''kursiv'' dargestellt 


Andres Wemschen

Odpověď:

Geehrter Herr Andreas Wemschen,
 
wir freuen uns sehr über Ihr Interesse für unsere Stadt. Entschuldigen Sie bitte unsere etwas spätere Reaktion auf Ihre E-Mail; in unserer Stadt gab es gerade Kommunalwahl und wir konnten die Antwort leider nicht genug schnell schaffen. Wir sehen uns sehr gerne Ihre Unterlagen an, die Sie uns auf die E-Mail zuschicken können.
 
Mit freundlichen Grüßen
 
Martin Mach, Bürgermeister

starosta 

Reakce: žádná reakce

11.07.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, hledám paní Svatoslavu Boučkovou a nemohu na ní najít tel. číslo. Údajně bydlí na adrese : Karlova 54. Zajímá mne zda tato adresa i paní Boučková existuje.
Děkuji
M.Soukup 


Martin Soukup

Odpověď:

Odpověď sdělena mailem tazateli.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

26.06.2006 / Městský úřad
Otázka: Jaký je plánovaný termín otevření Vašeho skvělého koupaliště? Děkuji za zprávu.
JN 


ing. Jiří Němec

Odpověď:

Dobrý den, 1.8.2006 - viz odpověď o dva dotazy níže.

admin

správce obsahu 

Reakce: 3 reakce

19.06.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, rádi bychom se odstěhovali z města a usadili natrvalo v okolí vašeho města .Proto se chceme zeptat zda-li by nabylo možno od města koupit pozemek na stavbu rodinného domku. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Eva Šmídová 

Eva Šmídová

Odpověď:

Město nevlastní stavební pozemky, pokud budete chtít koupit ve Mšeně pozemek, musíte se obrátit na vlastníky. K lepší orientaci by Vám jistě posloužil územní plán města - možno nahlédnout na našem stavebním odboru, případně na těchto stránkách. Pro Vaši informaci - právě se pracuje na změně územního plánu, město by chtělo rozšířit zastavitelné území směrem např. k Romanovu.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

15.06.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den-bude městské koupaliště otevřeno normálně, či kvůli rekonstrukci později? Děkuji 

Petr Los

Odpověď: Městské koupaliště bude z důvodu právě prováděné rekonstrukce otevřeno až od 1.8.2006 (dnes t.j. 15.6.2006 mi to potvdil zástupce firmy provádějící rekonstrukci). Bude ale otevřen pouze bazén a rekonstrukce bude pokračovat na budově koupaliště.
tajemnice 

Reakce: žádná reakce

21.04.2006 / Městský úřad
Otázka: Ještě jeden námět a pokus o důkaz toho, že návštěvníci Prahy lze přilákat nejlépe přímo z Pražských informačních center (PIC). Dle průzkumu, který dnes vyšel na serveru iDNES ("Průzkum: Praha je po Paříži pro turisty nejhezčí"), přijíždí většina návštěvníků do Prahy individuálně, tzn. nejsou zde s cestovní kanceláří a tudíž nemají pevný plán. Takový turista má ve zvyku získávat si informace právě v PIC. Nemalá část lidí jezdí do Prahy právě za romantikou, turisté touží navštívit malé uličky, ve kterých div že nezabloudí atd... Kokořínsko si lze představit jako Prahu převlečenou do přírodního kabátu... Ztotožněme skalní bludiště s okolím Řetězové ulice, velikost skalních masívů odpovídá velikosti domů na Malé Straně, Voštiny lze ztotožnit se zdobenými fasády domů atd... Prahu za rok navštíví 9 miliónů turistů, dá se čekat, že v turistické sezóně se každý den o víkendu nalezne alespoň jeden autobus těch, kteří zatouží jet do romantiské a netknuté krajiny, která se Praze v lecčem podobná.
Ještě přidám můj názor na dopravu: Začínám stále více myslet na nějaký ekobus Praha-Mšeno popř. Praha-Kokořínský důl a to bez jakékoli zastávky a to dokonce bez zastávky na Mělníku. Jezdil by v létě mimo pracovní dny ráno tam a večer zpět a o prázdninách pak každý den. Daly by se tak možná využít školní autobusy. Z Nádraží Holešovice by ve Mšeně mohly být za necelých 45 minut. To, že by autobusy nestavěly na Mělníku, má pro Mšeno kromě rychlosti přepravy ještě jedno plus. Totiž, že by přitáhl lidi, kteří jedou tímto směrem, do Mšena a na jeho případnou regionální dopravu. Nejraději bych ale stejně využil místní lokálku... 


Stepan

Odpověď:

předáno  zastupitelům

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.04.2006 / Městský úřad
Otázka: Prazka informacni centra  
Nejsnadnější cestou jak zníčit Kokořínsko a přilákat turisty jsou odkazy přímo v Pražských informačních centrech! Zkuste malé reklamní letáky s popisem cesty do Mšena a s nabídkou zajímavých míst a událostí k vidění. Kokořínsko je prozatím nejklidnější a nejméně člověkem dotknuté místo v okolí Prahy. (Jih Prahy je zničen malými chatkami, které jsou všude po lese.) Zkuste kampaň vést směrem odpočinek od města, den klidu v nedoknuté romantické přírodě, atd... Také mě napadlo využít chytré reklamní kampaňe Českych drah: "Cestovnání vlakem je romantika" Vždyť Kokořínsko je romantická krajina, viz Mácha a Máchův kraj. Navíc věčně měnící se cesta lokálkou mezi udolími, skalami a poli je taktéž romantická. Tohle ale krachuje na tom, že by cesta z Prahy s přestupem na Mělníku do místní lokálky byla zdlouhavá. Nebo snad ne? Nějaký nápad? Buďte si jisti, že dobře zorganisovaný jednodenní výlet s cílem odpočnout si od města v romantické přírodě a poznat český venkov by turisty učitě přilákal. V současnosti je turistika nejvhodnější směr, kterým by se Mšeno mělo vydat.
 


Stepan

Odpověď:

Děkujeme za námět, předáno starostce a zastupitelstvu.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.04.2006 / Městský úřad
Otázka: Na stránce: Informace pro turisty / Tipy na výlety / Na Rozhlednu na Vrátenské hoře jsem si chtěl zjistit otevírací dobu rozhledny. Cybí zde informace o otevíracích dobách. 

Stepan

Odpověď:

Otevírací doba na rozhledně na Vrátenské hoře byla: úterý - pátek 11.00 hod. - 18.00 hod., sobota a neděla 10.00 - 16.00 hod. Město Mšeno neprovozuje rozhlednu. Podle našich informací zatím  není ale bohužel  otevřena. Bližší informace Vám jistě podá předseda Sdružení obcí Kokořínska (telefon 602651242). Sdružení tuto rozhlednu provozuje, nebo ještě vloni provozovalo. 

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

27.03.2006 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

Prosím o zaslání přehledu kulturních akcí pořádaných v letošním roce ve Vašem městě. Jedná se především o poutě, slavnosti, vinobraní apod.
V případě konání některé z uvedených akcí prosím o kontakt na organizátora.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den. 


Romana Veselá

Odpověď:

Přehled kulturních i sportovních akcí pořádaných v letošním roce ve Mšeně najdete na našich stránkách v sekci Život ve městě, kalendář akcí. Akce jsou pořádány mšenskými spolky, kontakty najdete na těchto stránkách, oslavy 700. let výročí první písemné zmínky o Mšeně pořádá MěÚ Mšeno.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46