Večerní kašnaNáměstí Míru v nociHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieObří hlava a žába

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


10.09.2008 / Starosta
Otázka: ještě dodatek.... viděla jsem dělníky  dodavatelské firmy, jak do jedné kanálové vpusti vhazují poměrně velké množství suti...nevím jestli se jedná o nefunkční vpusť, každopádně..je to na pováženou.
 


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za upozornění. Skutečně jsme při kontrole našli stavební odpad v několika vpustech. Subdodavatelská firma (která je zaházela) je zítra vyčistí a při přejímce v příštím týdnu bude provedena důsledná kontrola všech vpustí i šachet.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.09.2008 / Starosta
Otázka: Pane starosto , chtěla bych vědět kdo je "stavební dozor" na rekonstrukci - opravy povrchu vozovky v ul. Havlíčkova.
Provedení opravy je opravdu divoké i pro laika, nejdříve byly zality kanálové vpusti a vodárenské ventily, následně zase zbíječkama vybourány a dobetonovány.
Dle běžně užívaných postupů při těchto opravách je sled prací obrácený z důvodu dalšího zamezení vniku vody do povrchu vozovky a následné korozi.
Celou tuto situaci jsem zaznamenala dnes,  následně jsem jí doma probrala s manželem,který je stejného názoru jako já, navíc jeho názor je podložen vysokoškolským vzděláním v oblasti letištních ploch - taky umí pokládat asfalt a práci lidí při tom řídit za daleko větších nároků na kvalitu prací,než je tomu u  běžné silnice.
Díky za odpověď. 


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

stavební dozor na této akci vykonávají kromě mne také pracovnice Odboru výstavby, územního plánování a životního prostředí MěÚ. Sled prací v tomto případě nemohl být obrácený kvůli proměnlivé výšce původního povrchu - tzn. že nejpve bylo třeba povrch komunikace vyrovnat vrstvou obalovaného kameniva do potřebné nivelity a teprve potom se mohly upravit šachty, vpustě apod. vzhledem k očekávané výšce definitivního povrchu.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.09.2008 / Starosta
Otázka: Pane starosto, někdy když čtu vaše odpovědi je mi smutno. Pravděpodobně nejste přesně informovaný když se na stavíte na stranu Krčmáře. Dluží na koho se podíváte. Chápu, že měl zastání některé kolegyně mu byly hodně blízké.  

Jana Komenská

04.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
v posledních letech se zabývám kamenickými značkami a obecně staviteli památek či význačných staveb, které jako pomníky své doby zůstaly do dnešních dob. Proto se obracím na Vás s žádostí o zaslání seznamu kamenických značek nalezených v městě Mšeno,v tamějších kostelech(i v přilehlých obcích a v okolí) či informací o kamenických hutích a ceších, které se v průběhu staletí zůčastnili na výstabě objektů ve Mšeně i v okolí (popřípadě i o jejich představených a obecně o postavách,jenž se také na stavebních pracích podílely).
Víte-li téže, kde bych mohl najít nějaký kompletnější seznam kamenických značek na území České republiky, popřípadě vašeho regionu,okolí, nebo zda-li se někdo již zabýval takovýmto kompletním seznamem (popřípadě na koho bych se s touto problematikou mohl obrátit) , prosím vás i o tyto informace. 


Dominik T. Petr

Odpověď:

Dobrý den,
požárem v roce 1867, který zachvátil velkou část Mšena, byly staré stavby zničeny a v pozdější době po požáru se při výstavbě Mšena již kamenické značky nepoužívaly.

tajemnice 

Reakce: 10 reakcí

21.08.2008 / Starosta
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli nescháníte sekretářku, jsem drobné štíhlé postavy, prsa č.4 a miluji kudrnaté tmavé muže...v případě zajmu prosím volejte na tel: 724 005 899 

Klára Bloudivá

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za nabídku, ale v současné době nejsou v městském rozpočtu na sekretářku prostředky. Až budou, uděláme výběrové řízení.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 10 reakcí

14.08.2008 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,
pravidelně navštěvuji vaše město i vaše vebové stranky. Jsem takový v uvozovkách šťoural. Všiml jsem si příspěvku upozorrňující na kriminální minulost pana učitele Bc. Krčmáře. Tak jsem si ho tak zvaně proklepl a slyšel jsem o něm, že pan učitel není Bc. Titul užívá neoprávněně. Dále, že byl Okresním soudem v České Lípě odsouzen. Proti rozsudku se sice odvolal ke krajskému soudu, ale to zač byl odsouzen je zavržěnihodné. Vybral od dětí ve škole peníze na lyžářský kurz a ty použil pro svou potřebu. To že se skutek stal je prokázáno Krčmář jen odvoláváním se protahuje své potrestání. Dále jsem zjistil, že Krčmář je notorický dlužník, který neharadí své závazky.  


Jan Hora

Odpověď:

Dobrý den,
nevím o tom, že by pan učitel používal titul. V trestní věci, kterou zmiňujete, ještě nepadl pravomocný rozsudek, soudní přelíčení teprve bude, platí tedy presumpce neviny. Pan učitel navíc tento měsíc na naší škole končí (z vlastního rozhodnutí), doufám tedy, že to byl z Vaší strany poslední příspěvek na toto téma, ať už pod jakýmkoli pseudonymem.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 15 reakcí

05.08.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,neuvažujete o vyhlášce,která by nějak usměrňovala používání hlučných strojů(sekaček,pil,atd.)? 

Červinková

Odpověď:

Dobrý den,

zatím jsme o tom neuvažovali, ale je možné o tom začít diskutovat. Budu Vám vděčný za případný konkrétní námět.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

04.08.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Tedy "Zelení" jaká je Nečasová a Trunková zelena kdy učí v ve škole sprejovat děti po zdech.  To tu budem jak v opičárně. Jo a slyšel jsem, že první co řešíte na zeptej se kdo to psal. Tak pozor Emile jdou po tobě. 

Nina

Odpověď:

Milý pisateli,

nevím o tom, že bychom já nebo paní H. Nečasová učily ve škole děti sprejovat.

     Pravda je, že se na jaře především na školních lavicích objevily kresby typu graffiti. Žákům bylo učiteli vysvětleno, že tato činnost je nezákonná a může být trestným činem. Žáky, kteří lavice poničili, jsme našli a oni je umyli.

     Někteří přišli s nápadem, že ve světě, resp. např. ve městech, jsou určená místa pro výtvarné práce. A tak jsme se rozhodli, že jednu stěnu, kterou jsme oblepili papírem, věnujeme v rámci soutěže podobným výtvarným „kouskům“. V podstatě zde žáci soutěžili , kdo nejzajímavěji ztvární např. své jméno, přezdívku, logo školy. Musím konstatovat, že některé věci byly opravdu zdařilé. Dále musím konstatovat, že malůvky podobného typu zmizely ze školních lavic a že žáci byli několikrát upozorněni, že se maluje jen na plochy tomu určené. Ano  - naše „namalovaná“ stěna ve škole stále je, ale my ji můžeme kdykoli sundat, pokud by někoho pohoršovala. Zatím jsem se však setkala s názory, že je to celkem zajímavá část výzdoby. A ještě jedna technická – žáci (ani nikdo jiný) nesprejovali, malovali pastelkami, tužkou, fixami…

     Našim žákům věřím a doufám, že si pamatují naše slova, že podobné věci jinde než na určené ploše jsou zakázané.

P.S. Chce-li si pisatel tuto stěnu prohlédnout, ať přijde do školy. Jsem ve škole i o prázdninách dopoledne.

Mgr. Jiřina Trunková

zastupitelka 

Reakce: 1 reakce

25.07.2008 / Starosta
Otázka: Dobrý den Pane starosto!My občané Mšena bysme chteli Vám říci že důchodci v důchodáku mají zábavu a pro mládež nejste schopni nic vymyslet. Je to rok co rok horší a horší jsou prázdniny a mládež nemá co dělat a akoraát tu vandalizují za davnych let tu byli aspon diskoteky v sokolovne a nebo nejkae zabavy a le ted tu pro nas neni nic!!!!!! Takže s tim koukejte neco udelat!!!!!  

...!!!...

Odpověď:

Vážení občané,

nemyslím, že by zastupitelé nebo starosta měli organizovat mládeži volný čas. Možností pro jeho aktivní trávení je ve Mšeně i okolí dostatek. Jsou zde místa ke koupání, různá sportoviště a hlavně nádherná příroda. Zábavy a diskotéky samospráva organizovat nebude, to je věcí podnikatelů a spolků (mimochodem diskotéka na Romanově funguje).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

06.06.2008 / Městský úřad
Otázka: Je škoda, že koupaliště u Vás ve Mšeně otevírá až 1.7.2008. Jako ostatně každoročně. Chtělo by to aspoň víkendy, když je tak teplo. Koupaliště je totiž krásné. Hezký den 

Milan Adamec

Odpověď:

Dobrý den,

je to škoda, ale objevily se vady na bazénu, které je třeba reklamovat a odstranit.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49