Večerní kašnaOlešnoVýstava prací žáků ZUŠ na radniciSkramouš

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


08.11.2008 / Městský úřad
Otázka: Sháním kontakt na spolužáka z učiliště. Jmenuje se Bohumil Holub, a bydlel  ve Mšeně, Na skaličkách 26. Narodil se 29.12.1953. Prosím máte-li na něj nějaký kontakt, budu ráda, když mi ho pošlete. Bylo nás ve třídě 20 děvčat a Bohoušek. Chceme se sejít a chybí nám. Děkuji vám za pomoc a ochotu 

Věra Kulmanová

Odpověď:

Vážená paní Kulmanová,
bohužel, žádné údaje o pobytu pana Holuba Vám nemůžeme sdělit, porušili bychom tím zákon o ochraně osobních údajů. Je nám známo, že pan Holub již ve Mšeně nebydlí.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

07.11.2008 / Starosta
Otázka: Zdravim,
velmi rad bych predvedl exibicni vystoupeni na nejake dalsi msenske akci. Byl jsem se podivat v msenskem sokole na vyroci a bylo mi lito, ze jsem nemohl predvest dalsi sport provozovan msenskym obcanem. Petr Prielozny 


Petr Prielozny

Odpověď:

Dobrý den,
děkuji za nabídku, určitě ji v nejbližší době využijeme.
S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

04.11.2008 / Starosta
Otázka: Pane starosto, velice by mě zajímal Váš názor na pálení listí z ořešáku. Soused mých rodičů pálí listí již několikátý den. Není možné mít otevřená okna a práce na zahradě v rámci zachování dobrého zdraví také nepřichází v úvahu. Dne 4.11.2008 jsem se byla informovat na obecním úřadě a k mému velkému překvapení nemá Mšeno vyhlášku , která by toto ošetřovala.Jedná se o pana Oupického z Havlíčkovi ulice.
Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem 


Renata Dvořáková

Odpověď:

Dobrý den,
na základě Vašeho upozornění naše zaměstnankyně provedly dne 5.11.2008 místní šetření přímo na místě. Protože pracovnice nemají možnost vstupu na cizí pozemek bez souhlasu majitele, nemohlo být pálení listí prokázáno. Vlastník pozemku byl poučen o tom, že dle § 3 odst. 5 zákona č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů, se v otevřených ohništích může spalovat pouze suchý rostlinný materiál a že v případě nedodržení této povinnosti se fyzická osoba vystavuje možnosti postihu ve formě pokuty.
Vzhledem k existenci zákona, který toto řeší, považujeme vydání obecně závazné vyhlášky na ochranu ovzduší za nadbytečnou.
Tato odpověď je konzultovaná s p. starostou.

Miluše Flíglová

tajemnice 

Reakce: 31 reakcí

20.10.2008 / Městský úřad
Otázka: Dobry den chtela bych se zeptat jestli by jste mi nemohli podat nejake informace o skalnich bungrach v lesich v kokorinsku jedna se o Partizanky predem dekuju Martina Palenickova 

Martina Palenickova

Odpověď:

Dobrý den,
o jeskyních "Partyzánkách" se můžete dočíst v knize Václava Zimermana "Jeskyně a skalní mlýny Kokořínska", kde na str. 33 - 37 jsou v kapitole "Jeskyně z druhé světové války" tyto jeskyně popsány. Kniha byla vydána v roce 1995 a můžete do ní nahlédnout v naší městské knihovně.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

06.10.2008 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,měl bych na vás dotaz.Zastupuji Veteran Club Česká Lípa a tuto neděli bychom chtěli uskutečnit výlet asi třiceti vozidel do vašeho kraje,resp. Navštívit Hrad Kokořín.Chtěl bych se zeptat,jestli byjste mi nemohli doporučit nějakou restauraci ve vašem okolí,kde bychom mohli pobědvat, Jednalo by se asi o padesát až šedesát obědů. Pokud by to bylo ve vašem malebném městečku,vystavíme vozidla na chvilku třeba na náměstí.........Děkuji za odpověď. tel 605715582 

Kumbera Václav

Odpověď:

Dobrý den,

tak už jste se prý domluvili ... Pěkný výlet přeje

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

29.09.2008 / Starosta
Otázka: Před letem kamarád psal o tom jak je ve Mšeně bídná nabídka kultury pro mladé. Co nám řeknete pane starosto??? 

jana P

Odpověď:

Dobrý den,

město v průběhu léta uspořádalo řadu kulturních akcí (zejména přičiněním p. místostarosty) - akci s parními vlaky s doprovodným kulturním programem (ve spolupráci se školami a spolky), festival country a bluegrass, dixielandový den, Poslední koupání (country, pop & rock), koncert vážné hudby k dnům EKD a několik výstav. Myslím, že tyto akce jsou i pro mladé. Jinak platí to, co jsem odpověděl na podobný dotaz v červenci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

29.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Dávám za pravdu panu G. ten kdo umísťuje na silnice 30km v obci jen proto, že má moc a může to udělat je arogantní ... Osobně bych doporučoval provest analýzo dopravních rizik pro celou lokalitu. Jesli si stím nevíte rady obraťte se na Centrum dopravního výzkumu. Postavit 30km na začátku obce umí každý .....
 


Josef Mlejnek

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za radu, prověříme nákladovou stránku doporučené analýzy a uvidíme. O podobné analýze dopravního značení již delší dobu uvažujeme. Umístění značek nepovažuji za arogantní, jízdu (a i stání) ohrožující chodce však ano. Na začátku obce je pouze jedna "třicítka" v kopci při příjezdu od Romanova před sérií ostrých zatáček při zúženém profilu komunikace, umístěná sem zejména k "umravnění" těžké nákladní dopravy.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

16.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Jo Krčmář voš...l každou druhou a dluží každému druhému. Trunková to byl kauf. 

Machač

12.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Plně se stotožňuji s p. Guutenbergem, myslím že pžez město se ani rychleji nedá jezdit. Navíc značky na spodním náměstí překáží chodcům a hyzdí ráz tohoto náměstí. Navíc tam kde by to bylo potřeba tj. u ZŠ kde u zastávky, děti přímo vybíhají před auta se nachá 50 s upozorněním na děti. Navíc jak je psáno jízda autem od nádraží je nepřehledná pro parkující vozidla a musí se najet až na hlavní silnici aby řidič měl rozhled.  

Nechyba

Odpověď:

Dobrý den,

souhlasím s názorem, že přes "centrum" se ani rychleji jet nedá (obzvláště v okolí pomníku), přesto to někteří nerespektují. V oblasti vymezené novými značkami zóny je velmi intenzivní pěší doprava, lidé zde přecházejí ve všech možných směrech komunikaci a zároveň jsou omezené rozhledové poměry. Hlavní proudy pěší dopravy ve středu města zmapovali architekti při tvorbě studie o možné budoucí podobě města a z toho vycházejí jejich návrhy, které si můžete prohlédnout na sále radnice. Nemyslím si, že by značky příliš omezovaly chodce, že jsou nevzhledné je však pravda. U školy se bezpečnostní opatření připravují, na problém stání aut v křížovatce s Nádražní upozorním policii.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, na základě čeho se ve Mšeně umístili značky omezující rychlost v centru na 30km/h? Nejsem zastáncem rychlé jízdy, ale 30 mi přijde jako šikanování slušných řidičů. A ty kteří si pletou silnice se závodní dráhou to stejně nezpomalí. Zaráží mě, že třeba nikdo neřeší špatné parkování u bytovky naproti škole, kde auta stojí těsně před přechodem pro chodce a činí tento přechod nepřehledným pro auta jedoucí z města směrem na Ml.Boleslav. 


Guttenberg

Odpověď:

Ahoj Jirko, dobrý den všem ostatním.
Zklidnění dopravy v centru města bylo velkým tématem dopravních podnětů, které jsme v závěru loňského roku získávali od zastupitelů a občanů. Na základě těchto informací pak navrhla odborná firma řešení, které jsme akceptovali. Další fáze zklidňování dopravy proběhne při plánované rekonstrukci Boleslavské ulice (investor KÚSK), s návrhem projektu se budete moci brzy seznámit.

Špatné parkování na zmíněné komunikaci musí občané řešit s Obvodním oddělením Policie ČR ve Mšeně, město k tomu nemá patřičné kompetence. 

Václav Novák

místostarosta 

Reakce: 3 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49