RájEvangelický kostelBrusnéVítejte ve Mšeně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


21.08.2008 / Starosta
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli nescháníte sekretářku, jsem drobné štíhlé postavy, prsa č.4 a miluji kudrnaté tmavé muže...v případě zajmu prosím volejte na tel: 724 005 899 

Klára Bloudivá

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za nabídku, ale v současné době nejsou v městském rozpočtu na sekretářku prostředky. Až budou, uděláme výběrové řízení.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 6 reakcí

14.08.2008 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,
pravidelně navštěvuji vaše město i vaše vebové stranky. Jsem takový v uvozovkách šťoural. Všiml jsem si příspěvku upozorrňující na kriminální minulost pana učitele Bc. Krčmáře. Tak jsem si ho tak zvaně proklepl a slyšel jsem o něm, že pan učitel není Bc. Titul užívá neoprávněně. Dále, že byl Okresním soudem v České Lípě odsouzen. Proti rozsudku se sice odvolal ke krajskému soudu, ale to zač byl odsouzen je zavržěnihodné. Vybral od dětí ve škole peníze na lyžářský kurz a ty použil pro svou potřebu. To že se skutek stal je prokázáno Krčmář jen odvoláváním se protahuje své potrestání. Dále jsem zjistil, že Krčmář je notorický dlužník, který neharadí své závazky.  


Jan Hora

Odpověď:

Dobrý den,
nevím o tom, že by pan učitel používal titul. V trestní věci, kterou zmiňujete, ještě nepadl pravomocný rozsudek, soudní přelíčení teprve bude, platí tedy presumpce neviny. Pan učitel navíc tento měsíc na naší škole končí (z vlastního rozhodnutí), doufám tedy, že to byl z Vaší strany poslední příspěvek na toto téma, ať už pod jakýmkoli pseudonymem.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 15 reakcí

05.08.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,neuvažujete o vyhlášce,která by nějak usměrňovala používání hlučných strojů(sekaček,pil,atd.)? 

Červinková

Odpověď:

Dobrý den,

zatím jsme o tom neuvažovali, ale je možné o tom začít diskutovat. Budu Vám vděčný za případný konkrétní námět.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

04.08.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Tedy "Zelení" jaká je Nečasová a Trunková zelena kdy učí v ve škole sprejovat děti po zdech.  To tu budem jak v opičárně. Jo a slyšel jsem, že první co řešíte na zeptej se kdo to psal. Tak pozor Emile jdou po tobě. 

Nina

Odpověď:

Milý pisateli,

nevím o tom, že bychom já nebo paní H. Nečasová učily ve škole děti sprejovat.

     Pravda je, že se na jaře především na školních lavicích objevily kresby typu graffiti. Žákům bylo učiteli vysvětleno, že tato činnost je nezákonná a může být trestným činem. Žáky, kteří lavice poničili, jsme našli a oni je umyli.

     Někteří přišli s nápadem, že ve světě, resp. např. ve městech, jsou určená místa pro výtvarné práce. A tak jsme se rozhodli, že jednu stěnu, kterou jsme oblepili papírem, věnujeme v rámci soutěže podobným výtvarným „kouskům“. V podstatě zde žáci soutěžili , kdo nejzajímavěji ztvární např. své jméno, přezdívku, logo školy. Musím konstatovat, že některé věci byly opravdu zdařilé. Dále musím konstatovat, že malůvky podobného typu zmizely ze školních lavic a že žáci byli několikrát upozorněni, že se maluje jen na plochy tomu určené. Ano  - naše „namalovaná“ stěna ve škole stále je, ale my ji můžeme kdykoli sundat, pokud by někoho pohoršovala. Zatím jsem se však setkala s názory, že je to celkem zajímavá část výzdoby. A ještě jedna technická – žáci (ani nikdo jiný) nesprejovali, malovali pastelkami, tužkou, fixami…

     Našim žákům věřím a doufám, že si pamatují naše slova, že podobné věci jinde než na určené ploše jsou zakázané.

P.S. Chce-li si pisatel tuto stěnu prohlédnout, ať přijde do školy. Jsem ve škole i o prázdninách dopoledne.

Mgr. Jiřina Trunková

zastupitelka 

Reakce: 1 reakce

25.07.2008 / Starosta
Otázka: Dobrý den Pane starosto!My občané Mšena bysme chteli Vám říci že důchodci v důchodáku mají zábavu a pro mládež nejste schopni nic vymyslet. Je to rok co rok horší a horší jsou prázdniny a mládež nemá co dělat a akoraát tu vandalizují za davnych let tu byli aspon diskoteky v sokolovne a nebo nejkae zabavy a le ted tu pro nas neni nic!!!!!! Takže s tim koukejte neco udelat!!!!!  

...!!!...

Odpověď:

Vážení občané,

nemyslím, že by zastupitelé nebo starosta měli organizovat mládeži volný čas. Možností pro jeho aktivní trávení je ve Mšeně i okolí dostatek. Jsou zde místa ke koupání, různá sportoviště a hlavně nádherná příroda. Zábavy a diskotéky samospráva organizovat nebude, to je věcí podnikatelů a spolků (mimochodem diskotéka na Romanově funguje).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

06.06.2008 / Městský úřad
Otázka: Je škoda, že koupaliště u Vás ve Mšeně otevírá až 1.7.2008. Jako ostatně každoročně. Chtělo by to aspoň víkendy, když je tak teplo. Koupaliště je totiž krásné. Hezký den 

Milan Adamec

Odpověď:

Dobrý den,

je to škoda, ale objevily se vady na bazénu, které je třeba reklamovat a odstranit.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

27.05.2008 / Starosta
Otázka: Kde bylo zveřejněno jak dopadla hra Kokořínští loupežníci??A o co jsme vlastně hráli??V pravidlech bylo, že by mělo jít o hodnotné věcné ceny..
Děkuji za odpověď. 


Jméno

Odpověď: Dobrý den, otázku zodpoví v nejbližších dnech pan místostarosta, má hru na starosti. Zdraví Martin Mach
starosta 

Reakce: 2 reakce

15.04.2008 / Městský úřad
Otázka: Prosím, nemohli byste mi sdělit,kdy bude MVDr,Langr očkovat tento rok psy? Děkuji a zdravím Poláková 

Poláková Helena

Odpověď:

MVDr. Langer bude očkovat ve Mšeně psy proti vzteklině 18.4.2008, a to:
od 17.00 hod. na Podolci (u Černíku)
od 18.00 hod. u restaurace Obecník v Mělnické ulici
od 19.00 hod. u základní školy v Boleslavské ulici.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

19.03.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Opravy a poznámky k návrhům k diskuzi podaným dne 12.03.20081:

Místo již vzniklé stanice metra Ládví, byla míněna budoucí stanice metra Letňany.

Do sázení stromů by se měly zapojit děti základní školy.

Umělecká škola by se měla také podílet na ochraně architektonického stylu.

Podle mého názoru, odstrašujícím příkladem je rekonstrukce vlakového nádraží na Mělníku, kde byly např. staré zdobené litinové sloupy nahrazeny prostými nosníky. Nadráží tak ztratilo na půvabu.

I když vím, že ulice ve Mšeně potřebují již dlouho rekonstrkuci, řídil bych se tím, co nedávno napsal starosta. Vše je třaba důkladně naplánovat. Sám bych k tomu dodal: počkat do doby, než vliv uměleckých institucí na Mělnicku posílí, aby mohly vlivně zasahovat do případných rekonstrukcí (např. rekonstrukce náměstí) 


Stepan

Odpověď:

Dobrý den,

pokusím se reagovat na Vaše příspěvky.
Sázení stromů - není to tak jednoduché (což platí téměř o všem), jak by mohlo vypadat. V tomto směru nás brzdí zejména majetkové poměry - vhodné pozemky nejsou města, což řešíme a do podzimu snad nějaké alejové výsadby vzniknou, výběr dřevin probíhá. Na skládce se začne sázet v nejbližších dnech.
ZUŠ - spolupráce funguje, pracujeme na nových projektech.
Velké plány - děkuji za varování, na uzdě mě drží současná finanční situace města.
Doprava - o integraci dopravy v regionu ME a MB kraj uvažuje, termíny zatím neznáme.
Biomasa - na projektu vytápění biomasou stále pracujeme, jsou však obtíže s grantovými podmínkami. Zápach nehrozí - prosím neplést s bioplynovými stanicemi.
Rekonstrukce - spolupracujeme s památkovou péčí i architekty, myslím, že se není třeba obávat nějakých "zvěrstev", větší projekty budou veřejně diskutovány.

Děkuji za Vaše nápady a hodnocení a jsem s pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.03.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Náměty k diskuzi na druhém setkání k tvorbě strategického rozvojového plánu:

Dlouhodobé plánování a diskuze s občany ve stylu, jako se jej nyní snaží prosazovat radnice, je nový a správný směr.

I když prozatimní kroky starosty bych ohodnotil na jedničku, varuji starostu, aby si nesnažil (ač nevědomě) vyrýt si jméno v hisotrii Mšena realizací velkých plánů formálně schválených veřejností při plánovacích zasedáních.

Osobně bych pokračoval již zahájenou výsadbou stromů, jak tak jak již byla zasázena. Dotazník publikovaný na internetu o tom, kde by měly zasázeny stromy nemá podle mého názoru smysl, pokud je třeba na všech těchto místech stromy zasázet. Měly by se zasázet stromy v okolí SKLÁDKY!!! Zamaskovat ohyzdný hrb skládky!

Místo jakékoli nákladné rekonstrukce náměstí bych koncetroval pozornost i peníze do místní umělecké školy a její spolupráce s radnicí na uměleckém rozvoji Mšena. Je třeba realizovat soutěže v oblasti fotografií popř. maleb Mšenska, které pak dále používat k propagaci. Mělo by se zapracovat na nějakých vkusných festivalech, udělat pokrok v oblasti designu atd...

Jak jsem si přečetl, z poslední veřejné diskuze vyplynulo to, že by se Mšeno mělo vydat směrem turistického ruchu. Já jsem tuto myšlenku také před dvěma lety na webu  zdůrazňoval, nyní bych ji jenom trochum poupravil. Ve Spojených státech přetrvává v současnosti trend bydlet v malých městech, kde se lidé znají, chodí za svým známým řezníkem, pekařem, truhlářem atd... Byla o tom napsána dokonce jakási socililogická studie, bohužel se nepodařilo dopátrat se jejího přesného názvu. Mšeno, které leží kousek od Prahy a má vedle sebe netknutou přírodu a splňuje všechna tato kritéria. Je proto pro takový rozvoj mimořádně vhodné! Je zřejmé, že pro polorozpadlé Mšeno, které v současnoti hledá směr svého rozvoje, se první kroky pro rozvoj turismu a ekologického maloměsta překrývají. Míním tím především ochrana životního prostředí a rozvoje krás.

V souvislosti s rozvojem Mšena jakožto maloměsta s pracovními příležitostmy v Praze, bych se chtěl zeptat, zda-li se může Mšeno zapojit do čtvrtého popř. pátého pásma Pražské integrované dopravy. Podle všeho vzdálenost Mšena od Prahy tomu nebrání. Navíc, jak jsem již podotýkal dříve, cestu ze Mšena do Prahy lze zvládnout v čase menším než je jedna hodina. Tento čas je možné navíc zkrátit otevřením stanice metra Ládví...

Chtěl bych také podpořit výsledky nedávno vytvořeného výzkumu o energetických možnostech Mšena. Z ní, pokud se nepletu, vyplynula výhodnost spaolvání biomasy. Je to výborná myšlenka, která by se měla realizovat! Upozorňuji však, že podobná zařízení občas dosti zapáchají a ve Mšeně je s jeho vyhlídkami takový zápach nepřípustný.
 


Stepan


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46