Kostel sv. Martina - Masarykova uliceNáměstí Míru ve MšeněNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláČerník (foto: O.Vokál)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


12.03.2008 / Zastupitelstvo
Otázka: Náměty k diskuzi na druhém setkání k tvorbě strategického rozvojového plánu:

Dlouhodobé plánování a diskuze s občany ve stylu, jako se jej nyní snaží prosazovat radnice, je nový a správný směr.

I když prozatimní kroky starosty bych ohodnotil na jedničku, varuji starostu, aby si nesnažil (ač nevědomě) vyrýt si jméno v hisotrii Mšena realizací velkých plánů formálně schválených veřejností při plánovacích zasedáních.

Osobně bych pokračoval již zahájenou výsadbou stromů, jak tak jak již byla zasázena. Dotazník publikovaný na internetu o tom, kde by měly zasázeny stromy nemá podle mého názoru smysl, pokud je třeba na všech těchto místech stromy zasázet. Měly by se zasázet stromy v okolí SKLÁDKY!!! Zamaskovat ohyzdný hrb skládky!

Místo jakékoli nákladné rekonstrukce náměstí bych koncetroval pozornost i peníze do místní umělecké školy a její spolupráce s radnicí na uměleckém rozvoji Mšena. Je třeba realizovat soutěže v oblasti fotografií popř. maleb Mšenska, které pak dále používat k propagaci. Mělo by se zapracovat na nějakých vkusných festivalech, udělat pokrok v oblasti designu atd...

Jak jsem si přečetl, z poslední veřejné diskuze vyplynulo to, že by se Mšeno mělo vydat směrem turistického ruchu. Já jsem tuto myšlenku také před dvěma lety na webu  zdůrazňoval, nyní bych ji jenom trochum poupravil. Ve Spojených státech přetrvává v současnosti trend bydlet v malých městech, kde se lidé znají, chodí za svým známým řezníkem, pekařem, truhlářem atd... Byla o tom napsána dokonce jakási socililogická studie, bohužel se nepodařilo dopátrat se jejího přesného názvu. Mšeno, které leží kousek od Prahy a má vedle sebe netknutou přírodu a splňuje všechna tato kritéria. Je proto pro takový rozvoj mimořádně vhodné! Je zřejmé, že pro polorozpadlé Mšeno, které v současnoti hledá směr svého rozvoje, se první kroky pro rozvoj turismu a ekologického maloměsta překrývají. Míním tím především ochrana životního prostředí a rozvoje krás.

V souvislosti s rozvojem Mšena jakožto maloměsta s pracovními příležitostmy v Praze, bych se chtěl zeptat, zda-li se může Mšeno zapojit do čtvrtého popř. pátého pásma Pražské integrované dopravy. Podle všeho vzdálenost Mšena od Prahy tomu nebrání. Navíc, jak jsem již podotýkal dříve, cestu ze Mšena do Prahy lze zvládnout v čase menším než je jedna hodina. Tento čas je možné navíc zkrátit otevřením stanice metra Ládví...

Chtěl bych také podpořit výsledky nedávno vytvořeného výzkumu o energetických možnostech Mšena. Z ní, pokud se nepletu, vyplynula výhodnost spaolvání biomasy. Je to výborná myšlenka, která by se měla realizovat! Upozorňuji však, že podobná zařízení občas dosti zapáchají a ve Mšeně je s jeho vyhlídkami takový zápach nepřípustný.
 


Stepan

01.02.2008 / Městský úřad
Otázka: Jsem Američanka. Můžete mé pomoc najít informaci o předeku?  Jejich příjmeno Kališ a Selinger nebo Seliger, odkud Nosálov a Mšeno.

Dekují 


Kateřina Wells

Odpověď:

Dobrý den, vážená paní Wells,
v našem úřadě máme matriční knihy
Mšeno - narození od r. 1872 - dosud, úmrtí od r. 1904 - dosud, manželství od r. 1875 - dosud.
Nosálov - narození od r. 1904 - dosud, úmrtí od r. 1950 - dosud, manželství od r. 1950 - dosud.
Starší matriční knihy jsou v Oblastním archivu v Praze.
Na základě § 25 zákona č. 301/2000 Sb., o matrikách, vydá matriční úřad matriční doklad osobě, které se zápis týká, doklad vydá i členům rodiny, sourozencům, nebo zplnomocněným zástupcům, popř. osobě, která prokáže, že je to nezbytné pro uplatnění jejích práv před orgány státu nebo před orgány územních samosprávných celků.
Doklad se vydává na základě písemné žádosti (žádost v českém jazyce, popř. přeložená do českého jazyka). Správní poplatek se platí před vydáním dokladu. V žádosti bude uvedeno přesné místo matriční události, t.j. místo narození, popř. úmrtí, jméno a příjmení osoby.
Pokud nám dáte bližší informace, jsme ochotni Vám s hledáním pomoci (např. kdy Vaši předkové odešli do ciziny apod.). Obraťte se, prosím, na naši adresu: e-mail.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

06.01.2008 / Městský úřad
Otázka: Ich suche nach den Wurzeln meiner Familie in Mseno:

POPELKA Wenzel (Vaclav) * 24.09.1816

POPELKA Josef * 20.03.1794 (Fleischer)

POPELKA Benedikt * 16.12.1769 (Schneider und Bürgermeister)

POPELKA Franz * ???

PISEK Barbara * 20.12.1794

KUS Maria * 01.01.1773

Gibt es bei Ihnen noch Unterlagen über diese Personen?

Mit freundlichen Grüßen

Jürgen Popelka
Alte Haager Str. 23
74931 Lobbach
Deutschland
 


Jürgen Popelka

Odpověď:

Die Matrikelbücher haben wir vom Jahr 1872.
Wendet euch an
Státní oblastní archiv
pan Jiří Vichta
Archivní 2257/4
149 00 Praha 4 - Chodov
e-mail

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

17.10.2007 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
6. října jsem se zúčastnila Cyklotreku, který startoval na Vašem koupališti. Po dojezdu jsem někde v areálu ztratila brýle. Černé obroučky, čirá nedioptrická skla. Karel Rys mi psal, že se nějaké brýle našli, ale asi to budou jiné. Děkuji Vorlová 


Hana Vorlová

Odpověď:

Paní Vorlové jsme odpověděli na její mailovou adresu.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

09.10.2007 / Zastupitelstvo
Otázka: Slyšela jsem, že učitel Krčmář, který učí v naší škole byl odsouzen soudem za to že v roce 2005 okradl děti jako učitel v předchozí škole. Jesli je to pravda myslite že je dobře že učí naše děti? 

Jana Mokrá

Odpověď:

Dobrý den, pravdu zjišťujeme na příslušných místech.

tajemnice 

Reakce: 11 reakcí

07.09.2007 / Městský úřad
Otázka: Prosím o sdělení, do které doby má naše rodina uhrazen poplatek za hrob na místním hřbitově.Náhrobek má nápis - Jindřich Příšovský.Děkuji.Příšovský 

Jindřich Příšovský

Odpověď:

Panu Příšovskému bylo na jeho dotaz odpovězeno přímo na jeho adresu.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

18.07.2007 / Zastupitelstvo
Otázka: Návrh na zlepšení informovanosti o kulturních akcí na Mšensku a Kokořínsku

Objevilo se něklolik internetových serverů, kam lze vkládat informace a upoutávky na pořádané kulturní akce. Vkládání akcí je velmi jednoduché a je zdarma. Domnívám se, že Mšeno a Sdružení obcí Kokořínska s poměrně dobře vyvinutými internetovými službami (projekt internetizace Kokořínska) by něměly zahálet a měly by těchto serverů využívat. Zadávání upoutávek zabere několik minut, zvýší návštěvnost akcí i samotných internetových stránek.

Zatím jsem objevil tyto servery. Nemohu zaručit, že jsou nejkvalitnější. Jsou však snadno dostupné, což je na internetu důležité:

www.hrady.cz

Na tomto serveru by se měla později vytvořit Mapa zajímavých míst v okolí Mšena nebo Kokořínska. Zatím jsou tam jen některá místa. Je to trochu víc práce (několik hodin pro pokročilejšího uživatele počítače). Zadávání míst lze provádět z jakéhokoli počítače připojeného k sítí internet.


Další server je:

www.kulturniakce.cz
Zde je registrace trochu skrytá na adrese: http://www.kulturniakce.cz/vytvor.php?Zob=0


S pozdravem

Štěpán

Tato zpáva bude zaslána i Miroslavu Pokornému, předsedovi Sdružení obcí Kokořínska. 


Stepan

Odpověď:

Dobrý den,
pro zadávání regionálních akcí využíváme v Informačním centru 3 - 4 externí servery, o www.hrady.cz  jsem nevěděl, děkuji za tip.

Václav Novák

místostarosta 

Reakce: žádná reakce

02.07.2007 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat,  má-li národní museum ve vašem městě zájem o koupi šicího stroje z r. 1925. Pokud byste měli zájem, rád vám zašlu fotografie stroje k prodeji.
Budu vám vděčný, když mi odepíšete, jestli o stroj máte zájem.
V případě dalších otázek se určitě na mne obraťte.

S pozdravem,

Robert Beníček
Loretánské náměstí 6
118 00 Praha 1 - Hradčany  


Robert

Odpověď:

Děkujeme za nabídku, obraťte se na Regionální museum v Mělníku, exponáty vystavené v našem museu jsou jejich majetkem.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

02.04.2007 / Městský úřad
Otázka: Hi there,
I need your help. I am working for an american law firm (I am a German investigator) and I have to find heirs of a woman, who died in 1994 and was born in 1919 in Mšeno (Grünwald). I do not have her exactly surname. It is Mafzin or Marzin. Her given name is Stefanie. Her father's name was Josef Mafzin or Marzin. I am searching for relatives in Czechia or in Germany, but for this I need at least the correct birth name. Could you assist? You are my last hope to deal with this case? Maybe you know an address, where somebody is able to help me in Mšeno or in Czechia? I would be so greatful, if you would answer. Thank you for your time!

Best regards,
Bianca 


Bianca Ullrich

Odpověď:

Hello Bianca,

we will try to find any information. Please, wait for an e-mail.

Best regards

Martin Mach

Mayor 

Reakce: žádná reakce

31.03.2007 / Městský úřad
Otázka: Akce "Vžili se do role konstruktérů" pořádaná ZŠ ve Mšeně je výborný nápad. Kéž by se projekty podobného ražení konaly i v příštích letech. 

Stepan


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45