OlešnoMěstská pečeťSkramoušRáj

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


06.10.2008 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,měl bych na vás dotaz.Zastupuji Veteran Club Česká Lípa a tuto neděli bychom chtěli uskutečnit výlet asi třiceti vozidel do vašeho kraje,resp. Navštívit Hrad Kokořín.Chtěl bych se zeptat,jestli byjste mi nemohli doporučit nějakou restauraci ve vašem okolí,kde bychom mohli pobědvat, Jednalo by se asi o padesát až šedesát obědů. Pokud by to bylo ve vašem malebném městečku,vystavíme vozidla na chvilku třeba na náměstí.........Děkuji za odpověď. tel 605715582 

Kumbera Václav

Odpověď:

Dobrý den,

tak už jste se prý domluvili ... Pěkný výlet přeje

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

29.09.2008 / Starosta
Otázka: Před letem kamarád psal o tom jak je ve Mšeně bídná nabídka kultury pro mladé. Co nám řeknete pane starosto??? 

jana P

Odpověď:

Dobrý den,

město v průběhu léta uspořádalo řadu kulturních akcí (zejména přičiněním p. místostarosty) - akci s parními vlaky s doprovodným kulturním programem (ve spolupráci se školami a spolky), festival country a bluegrass, dixielandový den, Poslední koupání (country, pop & rock), koncert vážné hudby k dnům EKD a několik výstav. Myslím, že tyto akce jsou i pro mladé. Jinak platí to, co jsem odpověděl na podobný dotaz v červenci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

29.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Dávám za pravdu panu G. ten kdo umísťuje na silnice 30km v obci jen proto, že má moc a může to udělat je arogantní ... Osobně bych doporučoval provest analýzo dopravních rizik pro celou lokalitu. Jesli si stím nevíte rady obraťte se na Centrum dopravního výzkumu. Postavit 30km na začátku obce umí každý .....
 


Josef Mlejnek

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za radu, prověříme nákladovou stránku doporučené analýzy a uvidíme. O podobné analýze dopravního značení již delší dobu uvažujeme. Umístění značek nepovažuji za arogantní, jízdu (a i stání) ohrožující chodce však ano. Na začátku obce je pouze jedna "třicítka" v kopci při příjezdu od Romanova před sérií ostrých zatáček při zúženém profilu komunikace, umístěná sem zejména k "umravnění" těžké nákladní dopravy.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

16.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Jo Krčmář voš...l každou druhou a dluží každému druhému. Trunková to byl kauf. 

Machač

12.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Plně se stotožňuji s p. Guutenbergem, myslím že pžez město se ani rychleji nedá jezdit. Navíc značky na spodním náměstí překáží chodcům a hyzdí ráz tohoto náměstí. Navíc tam kde by to bylo potřeba tj. u ZŠ kde u zastávky, děti přímo vybíhají před auta se nachá 50 s upozorněním na děti. Navíc jak je psáno jízda autem od nádraží je nepřehledná pro parkující vozidla a musí se najet až na hlavní silnici aby řidič měl rozhled.  

Nechyba

Odpověď:

Dobrý den,

souhlasím s názorem, že přes "centrum" se ani rychleji jet nedá (obzvláště v okolí pomníku), přesto to někteří nerespektují. V oblasti vymezené novými značkami zóny je velmi intenzivní pěší doprava, lidé zde přecházejí ve všech možných směrech komunikaci a zároveň jsou omezené rozhledové poměry. Hlavní proudy pěší dopravy ve středu města zmapovali architekti při tvorbě studie o možné budoucí podobě města a z toho vycházejí jejich návrhy, které si můžete prohlédnout na sále radnice. Nemyslím si, že by značky příliš omezovaly chodce, že jsou nevzhledné je však pravda. U školy se bezpečnostní opatření připravují, na problém stání aut v křížovatce s Nádražní upozorním policii.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, na základě čeho se ve Mšeně umístili značky omezující rychlost v centru na 30km/h? Nejsem zastáncem rychlé jízdy, ale 30 mi přijde jako šikanování slušných řidičů. A ty kteří si pletou silnice se závodní dráhou to stejně nezpomalí. Zaráží mě, že třeba nikdo neřeší špatné parkování u bytovky naproti škole, kde auta stojí těsně před přechodem pro chodce a činí tento přechod nepřehledným pro auta jedoucí z města směrem na Ml.Boleslav. 


Guttenberg

Odpověď:

Ahoj Jirko, dobrý den všem ostatním.
Zklidnění dopravy v centru města bylo velkým tématem dopravních podnětů, které jsme v závěru loňského roku získávali od zastupitelů a občanů. Na základě těchto informací pak navrhla odborná firma řešení, které jsme akceptovali. Další fáze zklidňování dopravy proběhne při plánované rekonstrukci Boleslavské ulice (investor KÚSK), s návrhem projektu se budete moci brzy seznámit.

Špatné parkování na zmíněné komunikaci musí občané řešit s Obvodním oddělením Policie ČR ve Mšeně, město k tomu nemá patřičné kompetence. 

Václav Novák

místostarosta 

Reakce: 3 reakce

10.09.2008 / Starosta
Otázka: ještě dodatek.... viděla jsem dělníky  dodavatelské firmy, jak do jedné kanálové vpusti vhazují poměrně velké množství suti...nevím jestli se jedná o nefunkční vpusť, každopádně..je to na pováženou.
 


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za upozornění. Skutečně jsme při kontrole našli stavební odpad v několika vpustech. Subdodavatelská firma (která je zaházela) je zítra vyčistí a při přejímce v příštím týdnu bude provedena důsledná kontrola všech vpustí i šachet.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.09.2008 / Starosta
Otázka: Pane starosto , chtěla bych vědět kdo je "stavební dozor" na rekonstrukci - opravy povrchu vozovky v ul. Havlíčkova.
Provedení opravy je opravdu divoké i pro laika, nejdříve byly zality kanálové vpusti a vodárenské ventily, následně zase zbíječkama vybourány a dobetonovány.
Dle běžně užívaných postupů při těchto opravách je sled prací obrácený z důvodu dalšího zamezení vniku vody do povrchu vozovky a následné korozi.
Celou tuto situaci jsem zaznamenala dnes,  následně jsem jí doma probrala s manželem,který je stejného názoru jako já, navíc jeho názor je podložen vysokoškolským vzděláním v oblasti letištních ploch - taky umí pokládat asfalt a práci lidí při tom řídit za daleko větších nároků na kvalitu prací,než je tomu u  běžné silnice.
Díky za odpověď. 


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

stavební dozor na této akci vykonávají kromě mne také pracovnice Odboru výstavby, územního plánování a životního prostředí MěÚ. Sled prací v tomto případě nemohl být obrácený kvůli proměnlivé výšce původního povrchu - tzn. že nejpve bylo třeba povrch komunikace vyrovnat vrstvou obalovaného kameniva do potřebné nivelity a teprve potom se mohly upravit šachty, vpustě apod. vzhledem k očekávané výšce definitivního povrchu.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.09.2008 / Starosta
Otázka: Pane starosto, někdy když čtu vaše odpovědi je mi smutno. Pravděpodobně nejste přesně informovaný když se na stavíte na stranu Krčmáře. Dluží na koho se podíváte. Chápu, že měl zastání některé kolegyně mu byly hodně blízké.  

Jana Komenská

04.09.2008 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
v posledních letech se zabývám kamenickými značkami a obecně staviteli památek či význačných staveb, které jako pomníky své doby zůstaly do dnešních dob. Proto se obracím na Vás s žádostí o zaslání seznamu kamenických značek nalezených v městě Mšeno,v tamějších kostelech(i v přilehlých obcích a v okolí) či informací o kamenických hutích a ceších, které se v průběhu staletí zůčastnili na výstabě objektů ve Mšeně i v okolí (popřípadě i o jejich představených a obecně o postavách,jenž se také na stavebních pracích podílely).
Víte-li téže, kde bych mohl najít nějaký kompletnější seznam kamenických značek na území České republiky, popřípadě vašeho regionu,okolí, nebo zda-li se někdo již zabýval takovýmto kompletním seznamem (popřípadě na koho bych se s touto problematikou mohl obrátit) , prosím vás i o tyto informace. 


Dominik T. Petr

Odpověď:

Dobrý den,
požárem v roce 1867, který zachvátil velkou část Mšena, byly staré stavby zničeny a v pozdější době po požáru se při výstavbě Mšena již kamenické značky nepoužívaly.

tajemnice 

Reakce: 10 reakcí


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46