Bezděz (foto: Zd. Bergl)SkramoušFaraonMěstské lázně po sezóně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


21.05.2010 / Starosta
Otázka: Dobrý den,

chci se zeptat na plánovanou revitalizaci náměstí a rekonstrukci Boleslavské ulice. 1) O tom, že bude probíhat revitalizace náměstí je už rozhodnuto nebo se k tomu budou občané mít možnost vyjádřit?? Tím nemyslím vyjádřit se k nějaké variantě, ale k tomu, zda revitalizaci chtějí či ne.
2) Zaslechl jsem, že při ozelenění Boleslavské ulice mají být použity stromy jabloní a hrušek, je to pravda?? 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

kraj se prostřednictvím SUSky rozhodl v roce 2007 naprojektovat opravu průtahu krajské silnice II/259 městem. Když jsme viděli první návrhy projektantů, rozhodli jsme se do toho vložit, neboť rekonstrukce průtahu centrem ovlivní celé okolí (tj. celou Boleslavskou, Masarykovu a značnou část náměstí). Při tak zásadní generální rekonstrukci vozovky tohoto typu jsou zásahy hluboko do podloží, tzn. vypadnou obruby a rozboří se chodníky, upravuje se celá nivelita okolí, buduje se odvodnění apod. Dalším faktorem byla připravovaná rekonstrukce vedení NN firmy ČEZ. Při zvážení všech možných dopadů těchto akcí nám v podstatě nezbylo nic jiného, než se přidat s rekonstrukcemi našich sítí (osvětlení, rozhlas) a pokusit se při tom vyměmnit vodovodní řad a zároveň rehabilitovat povrchy komunikací (tj. i chodníků v samém centru). Takže je o tom již dávno rozhodnuto, jde jen o to, zda se najdou prostředky (tj. kraj a město), zejména evropské dotace. Letos se začne s kabely v Boleslavské, na komunikace ještě není právoplatné stavební povolení.

Stromy v Boleslavské - navrhovaná jednostranná výsadba byla předmětem dlouhých debat odborníků i radních. Nakonec se přistoupilo k okrasným ovocným stromům s malými korunami i plody (okrasné jabloně, hrušně, třešně), něco podobného je vysazeno v ulici Nádražní. Od školy směrem ke stadionu jsou navrženy i jeřabiny, javor, habry či hlohy. Definitivní stanovení taxonů proběhne při realizaci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

06.05.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobry den.
Snazim se dopatrat ke svym predkum a jeden z korenu ukazuje na rodinu, ktera zila ve vasem meste - ve Msenu. Komkretne se jedna o pana Josefa Pice nar. 13.8.1854, zemrel 10.4.1932 v Praze a jeho zenu Vileminu Picovou (rozena Kynzlova) nar. 21.1.1860, zemrela 5.6.1931 .
Nemate prosim blizsi zaznamy o tomto manzelskem paru ? POkud zadne blizsi informace nevedete, muzete mi prosim dat kontakt na nekoho, kdo ma ve vasem meste na starost matriku ?
Dekuji

S pozdravem

Pavel Spacek 


Pavel Spacek

Odpověď:

Vážený pane Špačku, Váš dotaz jsem předala paní matrikářce, která s Vámi vyřídí potřebné, např. co musí obsahovat žádost apod.

Miluše Flíglová Jizbová
tajemnice MěÚ Mšeno

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

30.04.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
začalo jaro a parkovací místa na náměstí i v okolí jsou každý víkend zabrána celý den návštěvníky (většinou) z Prahy, kteří ráno přijedou, sednou na kola a vrací se až večer. Neuvažujete o zřízení placeného parkování?? Já když přijedu do Prahy, tak zadarmo už nezaparkuji téměř nikde. Všude jsou parkovací zóny na povolení nebo v lepším případě parkovací automat. A když tady pak potřebuje někdo opravdu na chvíli zastavit, tak téměř nemá kde. 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

uvažujeme, systém parkování se právě řeší v projektové dokumentaci na revitalizaci centra.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 9 reakcí

15.03.2010 / Městský úřad
Otázka: Muj deda se jmenoval Josef Vrazda, bydlel ve Msene za valky, zajimalo by mne jestli tam mam nejake pribuzne.
S pozdravem
Jara Rankova 


Jara Rankova

Odpověď:

Vážená paní,
údaje v matričních knihách jsou neveřejné. Žádat o výpis, popř. nahlédnout do matriční knihy může pouze osoba, která prokáže, že se zápis týká přímo jí, nebo blízkého příbuzného. Pokud se jedná o Vašeho dědečka, nebude pro Vás obtížné tuto skutečnost doložit např. rodnými listy. Písemnou žádost zašlete s kopiemi dokladů prokazujících příbuzenský poměr na adresu Městského úřadu Mšeno, případně můžete žádost zaslat e-mailem podepsaným elektronickým podpisem nebo přes datovou schránku.
Pokud se týká poskytování osobních údajů z informačního systému evidence obyvatel, může ohlašovna pobytu poskytnout údaje pouze fyzické osobě, jíž se týkají.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí

21.01.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kde na mšenských stránkách najdu informaci o platbě hrobu.

Děkuji 


Gabriela Citová

Odpověď:

Vážená paní Citová,
na internetu tuto informaci nenajdete. Pokud sdělíte bližší údaje, najdeme hrob a platbu v naší databázi a můžeme Vám požadovanou informaci sdělit písemně, mailem.
Sdělte, prosím, číslo hrobu a jméno, na koho je hrob napsaný, případně, kdo je uvedený na hrobu (např. na desce).

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

20.01.2010 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,
můžete mi prosím sdělit, proč nejsou na stránkách města zveřejněny ordinační hodiny a kontaktní informace jednotlivých lékařů ordinujících ve mšeně.
Děkuji za případnou odpověď.

Andres Parrado  


Andres Parrado

Odpověď:

Dobrý den, nebyly dosud zveřejněny proto, že při vzniku webu (2004-5) někteří nechtěli tyto informace zveřejnit a také jsme se nemohli shodnout na tom, zda tyto informace patří do placené sekce Firmy, služby, či nikoli (neboť se dnes jedná o podnikatele). Informace v nejbližší době zveřejníme (po zajištění souhlasu).

S pozdravem Martin Mach

Dne 16.3. byly tyto informace zveřejněny na samostatné stránce Zdravotnictví v sekci Život ve městě.

starosta 

Reakce: 2 reakce

14.01.2010 / Městský úřad
Otázka: Prosím o informaci zda v okolí vašeho města hospodaří na přilehlých polích firma AGROGEN spol. s r.o.? Popřípadě prosím o zdělení jména jiné zemědělské společnosti. Jedná se mi o pozemky po levé straně silnice z Nebužel do Mšena. Děkuji za odpověď, bohužel nemám možnost k osobní návštěvě. 

Nepivodová Jana

Odpověď:

Vážená paní Nepivodová,
společnost Agrogen v našem okolí nehospodaří, resp. nám není známo, že by hospodařila. Zkuste se obrátit na 1. zemědělskou Chorušice, a.s. a na Zemědělskou společnost Stránka, s.r.o.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

13.01.2010 / Městský úřad
Otázka: Ještě dodatek k mému předešlému dotazu. Neuvedla jsem, že potřebuji zjistit, kdo na pozemcích hospodaří? Děkuji 

Nepivodová Jana

Odpověď:

Vážená paní Nepovidová,
ve věci informace ohledně parcel (zobrazení na mapě) se obraťte na katastrální úřad, kde Vám vyhotoví na základě Vaší objednávky mapy se zákresem. Případně můžete zjistit, kde se pozemky nacházejí na insternetu, a to na adrese http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx?navrat=VyberParcelu.aspx.
Pokud chcete zjistit, kdo na Vašich parcelách hospodaří, budete si to muset zjistit dotazem přímo na místě, případně u zemědělců, kteří v okolí Mšena hospodaří. Bohužel, takovéto údaje nemáme v evidenci.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

13.01.2010 / Městský úřad
Otázka: Obrací se na Vás se žádostí o poskytnutí informace ohledně parcel ve Vašem katastrálním území.
vlastníkem parcel jsem na základě dědického řízení. Řeším otázku odvodu daní z těchto pozemků. Pokud to bude Vaší moci zašlu čísla parcel. Děkuji 


Nepivodová Jana

Odpověď:

Odpověď viz výše

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

08.01.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz na paní Dohnalíkovou.

Věc: potvrzení o bezdlužnosti

Dobrý den, potřebovala bych od městského úřadu ve Mšeně potvrzení o bezdlužnosti ( např. za kom. odpad a pod.) mohly by jste mi toto vystavit a poslat písemně na níže uvedenou adresu?. A nebo se musím dostavit osobně?

Vzhledem k mému trvalému bydlišti  Na Klůčku 422, Mšeno, kde již dlouhou dobu nebydlím, si myslím že bych ani žádné nedoplatky mít neměla.

Předem děkuji za odpověď.

  Lenka Žmijáková v.n. 1979
adresa: Kuřívody 501, 471 24 Mimoň tel. do práce  7-16hodin 487 862 520. 


Jméno Lenka Žmijáková

Odpověď:

Vážená paní Žmijáková,
zašlete písemnou žádost na adresu MěÚ Mšeno, nám. Míru 1, 277 35 Mšeno, případně zašlete žádost mailem podepsanou elektronickým podpisem nebo přes datovou schránku. Paní Dohnalíková Vám obratem odpoví.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49