VojtěchovPamětní deska dr.J.Píče na radnicivzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra NejedláPoklička z úpatí

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


18.09.2010 / Starosta
Otázka: Dobrý večer je sobota 18.9. 23:30 a v části mšena které se nachází v blízkosti tábora je obrovský hluk lidově a výstižněji řečeno KRAVÁL, pravidla o nočním klidu neplatí? v noci z pátku na sobotu se nedalo spát do 2 do rána!! JAK JE MOŽNÉ ŽE DOVOLÍTE TAKOVOUTO "AKCI" SKORO V CENTRU MĚSTA, PROČ NENÍ NAPŘ NA STADIONU? CO TO TEDA PŘINESE MĚSTU KROMĚ ŘEVU? NA POSLEDNÍM KOUPANÍ-  MOHLI HRÁT JEN DO PŮLNOCI A PAK YL KLID, NEŠLO BY PODOBNÉ OPATŘENÍ APLIKOVAT I ZDE? dĚLUJI ZA ODPOVĚĎ 

Jméno Láďa

Odpověď:

Dobrý den,

   tato akce je poněkud kontroverzní, ale má i své příznivce z řad rockuchtivé mládeže. Koncert byl povolen MěÚ v souladu s městskou vyhláškou s mým vědomím, ale nadšen jsem z toho také úplně nebyl, neboť ani já pak nemohu spát a nechat si nadávat také není příjemné. Je tu však i další pohled na věc - během roku ve městě mnoho hudebních akcí není, obzvláště tohoto žánru a jsou i hlasy pro tolerování podobných akcí. Rozhodnutí není úplně lehké a budeme v radě města diskutovat, jak napříště podobné akce povolovat.
   Co se týče jiných míst, akce se před pár lety konávala v autokempu v Kokoříně (na Dolině), ale z důvodu ochrany přírody již tam není povolována (přírodní rezervace). Na stadionu není dostatečná ubytovací kapacita (akce je dvoudenní). Budu jen rád, pokud se podaří najít jiné, vhodnější místo.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 8 reakcí

25.08.2010 / Starosta
Otázka: NENÍ NA STRÁNKÁCH FAZOLKA JINAK DOBRÝ 

JARA

09.08.2010 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto, myslím, že by Mšeno mělo uspořádat nějakou sbírku pro povodní zasažené českolipsko, jsou to téměř naši sousedé a tady by jistě spousta lidí rádo pomohlo. Pokud něco organizujete, dejte prosím vědět. Děkuji Poláková 

Poláková

Odpověď:

Dobrý den,

od dnešního dne sbíráme humanitární pomoc pro postižené povodněmi v tomto rozsahu :

- balenou vodu a sušenky
- lopaty, košťata, kbelíky, čistící prostředky, savo.

Pomoc budeme distribuovat na Liberecko, zatím konkrétně do Chrastavy, kde ode dneška pomáhá i jednotka našich hasičů.
Všechny aktivity koordinujeme s krizovým štábem IZS, který určil nejpotřebnější lokalitu.

Finanční sbírku neplánujeme - administrativně náročné, potenciální dárce žádám o využití dárcovských kont osvědčených organizací - např. konto organizace Člověk v tísni - 72027202/0300, nebo DMS ve tvaru DMS SOSPOVODNE na číslo 87777.

Děkuji.

Martin Mach
starosta

starosta 

Reakce: 3 reakce

20.07.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, mám k Vám velkou prosbu. V sobotu 17.7.2010 nám z chaty utekla fretka a díky skvělé rodině, která ji našla, se dostala zprátky k nám. Bohužel na ně nemáme žádný kontakt a prý říkali, že Vám dají vědět. Pokud by to tak opravdu bylo, moc bych uvítala na ně kontakt a šla jim osobně poděkovat. Moc děkuji za případnou zprávu. Zdraví Vás Eva Fraňková, telefon 724258814 

Eva Fraňková

Odpověď:

Vážená paní Fraňková,
kontakt nám nikdo nesdělil.

tajemnice 

Reakce: 24 reakcí

09.07.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li na koupaliště v Mšeně mají přístup i psi.

děkuji 


Martin Čáp

Odpověď:

Vážený pane Čápe,
na městské koupaliště psi přístup nemají. Povolení jsme dávali jen jednou, a to pro psa, který je cvičený pro slepce.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

10.06.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda bude otevřeno městské koupaliště ve Mšeně v sobotu 12.06.2010 - pokud ano, od od kolika hodin?

Děkuji za odpověď
Štěpánka Drienovská 


Štěpánka Drienovská

Odpověď:

Vážená paní Drienovská,
12.06.2010, bohužel, koupaliště nebude ještě otevřené. V minulých letech jsme prováděli rekonstrukci bazénu koupaliště, v loňském roce jsme byli nuceni některé práce reklamovat a firma, která rekonstrukci prováděla, v letošním roce dokončuje reklamaci. Vzhledem k nepříznivému počasí musely být práce postupně odkládány (v dešti se na opravě bazénu nedalo pracovat). Nyní se provádí konečný nátěr, který bude nějakou dobu schnout, pak ihned budeme napouštět. Doufáme, že otevřeme v sobotu 26.06.2010.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

07.06.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, kdo zajišťuje ve Mšeně a v okolí vývoz žumpy.
Děkuji
Jonášová 


V.Jonášová

Odpověď:

Vážená paní Jonášová,
fekální odpad do čistírny odpadních vod zatím odváží jen p. Holuška, telefon 315693034, dle našich informací VKM jednají s p. Václavem Štráchalem, telefon 607930205.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

04.06.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, prosím o umístění odkazu na Jízdu Kokořínskem 2010 do aktualit. Akce se totiž koná již 19. června. Děkuji 

Jiří Říha

Odpověď: Dobrý den, právě jsem to upravil. S pozdravem M.Mach
starosta 

Reakce: žádná reakce

01.06.2010 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,
Včera jsem si přečetl Mšenské noviny a mám dotaz k jednomu bodu ze zasedání zastupitelstva. Konkrétně se jedná o příspěvek na opravu věžičky na kostle sv.Martina. Nechápu, že město dostane dotaci na regeneraci MPZ a tento příspěvek dá na "cizí" objekt a ještě k tomu přidá i svou spoluúčast. Je mi jasné, že kostel je dominantou náměstí a vlastně celého Mšena. Ale to nemá město žádný svůj objekt, na který by šly dotační peníze použít?? Pokud si dobře pamatuji, tak město již přispívalo na opravu střešní krytiny kostela.  . 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

dotaci na regeneraci MPZ je možno použít pouze na registrované památky v zóně a tyto plánované akce podléhají nejdříve schválení orgánů památkové péče (MěÚ Mělník, NPÚ, KÚ Stč. kraje, MK ČR) a následně zastupitelstva, které přihlíží k doporučení Komise pro regeneraci MPZ. Z této dotace se v posledních 5 letech spolufinacovaly akce na obnově radnice (fasáda, střecha), koupaliště (budova) a kostela sv. Martina (střecha). Rekonstrukce střechy kostela dospěla do té fáze, že je hotova polovina krytiny a nyní je třeba opravit věžičku, aby se mohlo pokračovat na druhé straně střechy, neboť udělat celou střechu a pak se vracet na věžičku by asi nebylo technologicky správné. Církev má minimum vlastních prostředků, proto jsme rozhodli takto, neboť je dle našeho názoru záhodno, aby se střecha kostela už co nejdřív dodělala. Jde o jeden z nejvýraznějších objektů ve městě, jehož stav vzhledu města nepřispívá. Náš finanční příspěvek je povinný, neboť pro církevní objekty platí procentní pravidlo 70 (dotace) - 20 (město) - 10 (církev).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

25.05.2010 / Městský úřad
Otázka: Sehr geehrte Damen und Herren,

ich habe auf meiner Suche der Ahnenforschung Kontakt aufgenommen mit dem Staatsarchiv in Prag.
Sie haben mir wertvolle Auskünfte geben können.
Meine Vorfahren stammen aus dem Dorf Skramous.
Ich habe schon vor längerer Zeit Kontakt aufgenommen mit ihrem Gemeindepfarrer.
Der hat eine Anna Goldbach geb. Havelskova geb.5.12.1887 in Hinerce, gestorben am 25.03.1958 ausfindig gemacht. Sie war mit einem Josef Goldbach verheiratet.
Können Sie mir vielleicht bitte Auskunft geben, über meine Familie oder ob von mir noch Verwandte noch hier leben.
Ich würde mich sehr freuen, wenn ich von Ihnen eine Nachricht bekommen würde.
 


Bernd Goldbach

Odpověď:

Panu Goldbachovi odpověděla přímo na jeho mailovou adresu paní matrikářka.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49