Městská pečeťNáměstí Míru panoramatickyOlešnoSkalní kaplička v Boudecké rokli

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


09.07.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li na koupaliště v Mšeně mají přístup i psi.

děkuji 


Martin Čáp

Odpověď:

Vážený pane Čápe,
na městské koupaliště psi přístup nemají. Povolení jsme dávali jen jednou, a to pro psa, který je cvičený pro slepce.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

10.06.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda bude otevřeno městské koupaliště ve Mšeně v sobotu 12.06.2010 - pokud ano, od od kolika hodin?

Děkuji za odpověď
Štěpánka Drienovská 


Štěpánka Drienovská

Odpověď:

Vážená paní Drienovská,
12.06.2010, bohužel, koupaliště nebude ještě otevřené. V minulých letech jsme prováděli rekonstrukci bazénu koupaliště, v loňském roce jsme byli nuceni některé práce reklamovat a firma, která rekonstrukci prováděla, v letošním roce dokončuje reklamaci. Vzhledem k nepříznivému počasí musely být práce postupně odkládány (v dešti se na opravě bazénu nedalo pracovat). Nyní se provádí konečný nátěr, který bude nějakou dobu schnout, pak ihned budeme napouštět. Doufáme, že otevřeme v sobotu 26.06.2010.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

07.06.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, kdo zajišťuje ve Mšeně a v okolí vývoz žumpy.
Děkuji
Jonášová 


V.Jonášová

Odpověď:

Vážená paní Jonášová,
fekální odpad do čistírny odpadních vod zatím odváží jen p. Holuška, telefon 315693034, dle našich informací VKM jednají s p. Václavem Štráchalem, telefon 607930205.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

04.06.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, prosím o umístění odkazu na Jízdu Kokořínskem 2010 do aktualit. Akce se totiž koná již 19. června. Děkuji 

Jiří Říha

Odpověď: Dobrý den, právě jsem to upravil. S pozdravem M.Mach
starosta 

Reakce: žádná reakce

01.06.2010 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den,
Včera jsem si přečetl Mšenské noviny a mám dotaz k jednomu bodu ze zasedání zastupitelstva. Konkrétně se jedná o příspěvek na opravu věžičky na kostle sv.Martina. Nechápu, že město dostane dotaci na regeneraci MPZ a tento příspěvek dá na "cizí" objekt a ještě k tomu přidá i svou spoluúčast. Je mi jasné, že kostel je dominantou náměstí a vlastně celého Mšena. Ale to nemá město žádný svůj objekt, na který by šly dotační peníze použít?? Pokud si dobře pamatuji, tak město již přispívalo na opravu střešní krytiny kostela.  . 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

dotaci na regeneraci MPZ je možno použít pouze na registrované památky v zóně a tyto plánované akce podléhají nejdříve schválení orgánů památkové péče (MěÚ Mělník, NPÚ, KÚ Stč. kraje, MK ČR) a následně zastupitelstva, které přihlíží k doporučení Komise pro regeneraci MPZ. Z této dotace se v posledních 5 letech spolufinacovaly akce na obnově radnice (fasáda, střecha), koupaliště (budova) a kostela sv. Martina (střecha). Rekonstrukce střechy kostela dospěla do té fáze, že je hotova polovina krytiny a nyní je třeba opravit věžičku, aby se mohlo pokračovat na druhé straně střechy, neboť udělat celou střechu a pak se vracet na věžičku by asi nebylo technologicky správné. Církev má minimum vlastních prostředků, proto jsme rozhodli takto, neboť je dle našeho názoru záhodno, aby se střecha kostela už co nejdřív dodělala. Jde o jeden z nejvýraznějších objektů ve městě, jehož stav vzhledu města nepřispívá. Náš finanční příspěvek je povinný, neboť pro církevní objekty platí procentní pravidlo 70 (dotace) - 20 (město) - 10 (církev).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

25.05.2010 / Městský úřad
Otázka: Sehr geehrte Damen und Herren,

ich habe auf meiner Suche der Ahnenforschung Kontakt aufgenommen mit dem Staatsarchiv in Prag.
Sie haben mir wertvolle Auskünfte geben können.
Meine Vorfahren stammen aus dem Dorf Skramous.
Ich habe schon vor längerer Zeit Kontakt aufgenommen mit ihrem Gemeindepfarrer.
Der hat eine Anna Goldbach geb. Havelskova geb.5.12.1887 in Hinerce, gestorben am 25.03.1958 ausfindig gemacht. Sie war mit einem Josef Goldbach verheiratet.
Können Sie mir vielleicht bitte Auskunft geben, über meine Familie oder ob von mir noch Verwandte noch hier leben.
Ich würde mich sehr freuen, wenn ich von Ihnen eine Nachricht bekommen würde.
 


Bernd Goldbach

Odpověď:

Panu Goldbachovi odpověděla přímo na jeho mailovou adresu paní matrikářka.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

21.05.2010 / Starosta
Otázka: Dobrý den,

chci se zeptat na plánovanou revitalizaci náměstí a rekonstrukci Boleslavské ulice. 1) O tom, že bude probíhat revitalizace náměstí je už rozhodnuto nebo se k tomu budou občané mít možnost vyjádřit?? Tím nemyslím vyjádřit se k nějaké variantě, ale k tomu, zda revitalizaci chtějí či ne.
2) Zaslechl jsem, že při ozelenění Boleslavské ulice mají být použity stromy jabloní a hrušek, je to pravda?? 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

kraj se prostřednictvím SUSky rozhodl v roce 2007 naprojektovat opravu průtahu krajské silnice II/259 městem. Když jsme viděli první návrhy projektantů, rozhodli jsme se do toho vložit, neboť rekonstrukce průtahu centrem ovlivní celé okolí (tj. celou Boleslavskou, Masarykovu a značnou část náměstí). Při tak zásadní generální rekonstrukci vozovky tohoto typu jsou zásahy hluboko do podloží, tzn. vypadnou obruby a rozboří se chodníky, upravuje se celá nivelita okolí, buduje se odvodnění apod. Dalším faktorem byla připravovaná rekonstrukce vedení NN firmy ČEZ. Při zvážení všech možných dopadů těchto akcí nám v podstatě nezbylo nic jiného, než se přidat s rekonstrukcemi našich sítí (osvětlení, rozhlas) a pokusit se při tom vyměmnit vodovodní řad a zároveň rehabilitovat povrchy komunikací (tj. i chodníků v samém centru). Takže je o tom již dávno rozhodnuto, jde jen o to, zda se najdou prostředky (tj. kraj a město), zejména evropské dotace. Letos se začne s kabely v Boleslavské, na komunikace ještě není právoplatné stavební povolení.

Stromy v Boleslavské - navrhovaná jednostranná výsadba byla předmětem dlouhých debat odborníků i radních. Nakonec se přistoupilo k okrasným ovocným stromům s malými korunami i plody (okrasné jabloně, hrušně, třešně), něco podobného je vysazeno v ulici Nádražní. Od školy směrem ke stadionu jsou navrženy i jeřabiny, javor, habry či hlohy. Definitivní stanovení taxonů proběhne při realizaci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

06.05.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobry den.
Snazim se dopatrat ke svym predkum a jeden z korenu ukazuje na rodinu, ktera zila ve vasem meste - ve Msenu. Komkretne se jedna o pana Josefa Pice nar. 13.8.1854, zemrel 10.4.1932 v Praze a jeho zenu Vileminu Picovou (rozena Kynzlova) nar. 21.1.1860, zemrela 5.6.1931 .
Nemate prosim blizsi zaznamy o tomto manzelskem paru ? POkud zadne blizsi informace nevedete, muzete mi prosim dat kontakt na nekoho, kdo ma ve vasem meste na starost matriku ?
Dekuji

S pozdravem

Pavel Spacek 


Pavel Spacek

Odpověď:

Vážený pane Špačku, Váš dotaz jsem předala paní matrikářce, která s Vámi vyřídí potřebné, např. co musí obsahovat žádost apod.

Miluše Flíglová Jizbová
tajemnice MěÚ Mšeno

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

30.04.2010 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
začalo jaro a parkovací místa na náměstí i v okolí jsou každý víkend zabrána celý den návštěvníky (většinou) z Prahy, kteří ráno přijedou, sednou na kola a vrací se až večer. Neuvažujete o zřízení placeného parkování?? Já když přijedu do Prahy, tak zadarmo už nezaparkuji téměř nikde. Všude jsou parkovací zóny na povolení nebo v lepším případě parkovací automat. A když tady pak potřebuje někdo opravdu na chvíli zastavit, tak téměř nemá kde. 


Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

uvažujeme, systém parkování se právě řeší v projektové dokumentaci na revitalizaci centra.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 9 reakcí

15.03.2010 / Městský úřad
Otázka: Muj deda se jmenoval Josef Vrazda, bydlel ve Msene za valky, zajimalo by mne jestli tam mam nejake pribuzne.
S pozdravem
Jara Rankova 


Jara Rankova

Odpověď:

Vážená paní,
údaje v matričních knihách jsou neveřejné. Žádat o výpis, popř. nahlédnout do matriční knihy může pouze osoba, která prokáže, že se zápis týká přímo jí, nebo blízkého příbuzného. Pokud se jedná o Vašeho dědečka, nebude pro Vás obtížné tuto skutečnost doložit např. rodnými listy. Písemnou žádost zašlete s kopiemi dokladů prokazujících příbuzenský poměr na adresu Městského úřadu Mšeno, případně můžete žádost zaslat e-mailem podepsaným elektronickým podpisem nebo přes datovou schránku.
Pokud se týká poskytování osobních údajů z informačního systému evidence obyvatel, může ohlašovna pobytu poskytnout údaje pouze fyzické osobě, jíž se týkají.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46