Hra světelOlešnoBusta T.G.M. v parku před školouBrusné

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


04.02.2020 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,hledám svého pradědu Václava Maška v matrikách města Mšena.Ale mám smůlu,našla jsem pouze jeho oddací list,kde mu farář odpustil donešení křestního listu,takže je tam psáno vše domnělé.Měl údajně domovské právo v Mileticích okr.Tábor,ale ta obec tam neexistuje.Mohlo by mi pomoct nahlédnout do matriky,která je uložena ve vašem úřadě a dosud není digitalizovaná.Jedná se o matriku sig.38 str.1 a str.15.Měl by tam být zapsán Václava Maška syn Josef Mašek/můj děda/ nar.10.7.1878 Brusná 17 a jeho druhý syn Václav Mašek nar. 28.11.1884 Libovice 21.je to již přes 100let,ale tato matrika se zapisovala až do roku 1944,tak nemám možnost se dožít digitalizace.Moc bych Vás prosila co mám pro to udělat,abych se možná dozvěděla více  z těchto zápisů o pradědovi Václavovi,jeho narození hledám už rok a nemám se čeho chytit.Přijet k Vám nemohu,žiji v Mostě a jsem po operaci kyčle.Všechny výdaje s tím spojené samozřejmě uhradím. S pozdravem Ludmila Mašková-Krejsová Most 

Ludmila Mašková-Krejsová

Odpověď: Dobrý den,
k Vašemu dotazu ohledně hledání informací o rodinných příslušnících sděluji, že oba Vámi uvedené zápisy se nacházejí v matriční knize, která je v úschově MěÚ Mšeno.
Je třeba našemu úřadu zaslat písemnou žádost o kopii uvedených matričních zápisů - jméno a příjmení osoby, které se zápis týká, datum a místo narození. Do žádosti, prosím, uveďte, na jakou adresu budou kopie zápisů zasílány, a do obálky k žádosti vložte 40,- Kč (pořízení kopie jednoho matričního zápisu podléhá správnímu poplatku ve výši 20,- Kč). Po doručení žádosti a správního poplatku Vám zašleme požadované kopie matričních zápisů.
Doklady, že jste rodinným příslušníkem osob, kterých se zápis týká, není třeba dokládat, neboť od obou zápisů narození uplynula zákonná "ochranná" lhůta 100 let.
Adresa pro zaslání žádosti o kopie matričních zápisů: Městský úřad Mšeno, Odbor organizační a správní (matrika), náměstí Míru 1, 277 35 Mšeno.

S pozdravem
Helena Strnadová, matrikářka MěÚ Mšeno
tajemník 

Reakce: 1 reakce

02.02.2020 / Městský úřad
Otázka: Otázka pro pana starostu:.. Radi bychom věděly kdy se můžeme čekat na ořez 2 kaštanů v ulici Karlova, které jsou napadený půlka stromů je každoročně suchá.Je to cca 3 roky co se kaštany ořezaly proč nyní se každý rok neořežou? Za 1 dělá to nepořádek, v celé ulici a veřejná služba ulici uklízí jako když neuklizí půlka ulice je neuklizena děkuji za odpověď vaše občanka Mšena 

Jana Macatkova

Odpověď:

Dobrý den,

objednáme arboristu, který provede odborný řez.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

10.01.2020 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, řeší už radnice s někým kompetentním (škola, policie) čerstvé graffiti, které se objevilo na zdi u schodů v ulici Na skaličkách? 

Václav Novák

Odpověď:

Dobrý den,

ano, začínáme to řešit.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

27.12.2019 / Starosta
Otázka: Dobry den. Chtel jsem s zeptat,za zaklade jakych podkladu Rada mesta i v nove vyhlasce 2/2019 o mistnim poplatku ze psu zachovala znevyhodneni druheho a dalsiho psa v domacnosti? Je snad s 1x2 psama vetsi ekonomicka zatez pro mesto nez s 2x1 pes? Ci je snaha timto poplatkem regulovat ci dokonce trestat majitele viceropsů? Dekuji za odpoved. Hrdlicka 

MVDr-. Miroslav Hrdlicka

Odpověď:

Dobrý den,

vyhlášku jsme aktualizovali pouze proto, že ji bylo třeba přizpůsobit novému zákonu o poplatcích, jde tedy o technickou novelu. Věcný obsah zůstal nezměněn, takto platí poplatky již od roku 2005. Ano, předpokládám, že naši předchůdci tímto systémem zpoplatnění chtěli mírně regulovat počty psů ve městě.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

09.11.2019 / Zastupitelstvo
Otázka: Proč bylo místo sběru objemného odpadu přesunuto před sídlo velkováženého pana starosty? Chápu jeho voyeuristické odpadové sklony ale proč ho zastupitelstvo podporuje v jeho úchylce?
Co bylo na starém místě špatného?

předem děkuji za odpověď
Richard Masopust 


masopust

Odpověď:

Milý Richarde,

na předešlém místě kontejner blokoval dopravu a byly na to stížnosti. Ani toto místo není ideální, uvažuji příště o jeho umístění v lomu u Debře.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

26.10.2019 / Městský úřad
Otázka: odhlasit odber techto aktualit 

tadeusz cygan

Odpověď:

Dobrý den,

odběr aktualit odhlášen.

M.Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

01.10.2019 / Starosta
Otázka: Dobrý den, prosim info proc jsou na nadrazi zaparkovany zelene kontejnery mesta? Lezou po nich deti a kdyby spadly do toho hlubokeho bude to velke nestesti... Muzete je nejak zabezpecit nebo lepe odstranit?? 

Jaros

Odpověď:

Dobrý den,

byly tam přemístěny, když v našem areálu sídlila stavební firma při rekonstrukci Mělnické. Nyní je můžeme převézt zpět.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

25.09.2019 / Starosta
Otázka: Dobry den. Rad bych se zeptal z jakeho duvodu je povolone se otuzovat na mestske koupalisti pouze členkam sokola (viz. usneseni Rady  města z 18.9.2019 Usnesení č. 13/18/2019
RM schvaluje členkám TJ Sokol Mšeno otužování na městském koupališti v podzimních měsících roku 2019. Účast na vlastní nebezpečí.
Hlasování:
5 pro, 0 proti, 0 zdržel se.
Bude toto umožněno i členum Sokola, laicke verejnosti? Nebo dokonce bude oficialni termin otuzkovani nebo si kazdy musime podat svoji vlastni žádost na Radu. Dekuji a jsme s pozdravem. Miroslav Hrdlička 


Miroslav Hrdlicka

Odpověď:

Dobrý den,

samozřejmě může přijít každý občan. Jen nemáme tolik klíčů, takže se budete muset vzájemně koordinovat, neboť pevný čas nejde stanovit. Některá z dam se vám ozve a snad se domluvíte.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

23.09.2019 / Starosta
Otázka: Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem, zda by se u vás nenašlo volné pracovní místo na pozici administrativního pracovníka.
v případě zájmu pošlu svůj životopis.

Děkuji,

Hezký zbytek dne, Hadrbolcová  


Klára

Odpověď:

Dobrý den,
je mi líto, ale musím Vám odpovědět, že v současné době u nás volné pracovní místo není.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

13.09.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat proč se kácejí stromy v lesoparku Debř u dětského hřiště, navíc teď když nyní není vegetační klid?
Děkuji.
Jitka Dlouhá
 


Jitka Dlouhá

Odpověď:

Dobrý den,
velmi se omlouvám za pozdní odpověď, která zní:
Jasany jsou napadeny nekrózou (Chalara fraxinea) a některé mají i poškozené, uhnilé kořeny.
Ke kácení došlo z důvodu rizika pádu stromů a větví na dětské hřiště, ohrožení života či zdraví osob.
Ještě v letošním roce proběhne náhradní výsadba za pokácené stromy.
Termín "kácení v období vegetačního klidu" je doporučen, zde došlo ke kácení z výše uvedených důvodů.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49