pamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláRájSedlec

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


24.09.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, bylo by prosím možno vložit sprnové číslo Mšenských novin? Děkuji. 

Helena Trinkewitzová

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, ihned jsme o zveřejnění požádali p. šéfredaktora.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí

20.09.2012 / Městský úřad
Otázka: Přátelé, tu naši "Máchovskou" výstavu dřevořezeb jste u vás pěkně utajili, kolik lidí si samo řekne o otevření expozice? 

Parák

Odpověď:

Vážený pane,
myslíme si, že neutajili. V jedné chodbě (vstupní do radnice) jsou dveře do infocentra i do výstavní síně. Ten, kdo chtěl, mohl udělat několik kroků a naši pracovníci infocentra by jistě ochotně dveře odemkli.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

17.09.2012 / Městský úřad
Otázka: dobrý den,

jedná se o vtip ? a nebo je to myšleno vážně ?

http://q3.cz/images/86nalez_kopie.jpg

( http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page-single&type=109&action=2&news_id=418 ) 


Honza Nekonečný

Odpověď:

Vážený pane Nekonečný,
o vtip se nejedná. Je to běžný postup při nálezu věci. Věci nám byly oficiálně předány Policií ČR, my musíme postupovat v souladu a v mezích platných právních předpisů.

tajemnice 

Reakce: 2 reakce

15.09.2012 / Starosta
Otázka: I come from a small village in Kenya. We have a young football club called Mseno FC and would like to link with FK Jiskra Mšeno. Is it possible to assist us? 

Danstone

Odpověď:

Dear sir,

FK Jiskra Mšeno is not in our town, but in Jablonec nad Nisou. You can find contacts here (external link). Name of our football (soccer) team is SK Mšeno - external link.

Best regards

Martin Mach

Mayor 

Reakce: 1 reakce

15.09.2012 / Starosta
Otázka: Am pleased to read about your town.I come from a small peasant village called Mseno in Kenya. How can my community collaborate with you in the areas of Education, Culture and Sport? 

danstone

16.08.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, jménem kapely Sunset bych vás chtěla poprosit o pomoc při propagaci 1.ročníku festivalu folk, country a tramspké hudby v obci Kanina. Festival se jmenuje Hoblování s Holbou a koná se 25.8. 2012 od 14.00. Vystoupí kapely Hluboké nedorozumění, Sunset, Lážo plážo, Trativod, P.Petran a kapela, Sekvoj, Kompromis; a Dan a Míra-Flám. Emailem mohu poslat plakát. Vstupné 100Kč. Děkuji mnohokrát předem! 

Markéta Hejlová

Odpověď:

Dobrý den, informaci o 1. ročníku festivalu zveřejníme na webových stránkách města Mšena v rubrice Aktuality.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.08.2012 / Městský úřad
Otázka: Nemělo by město již začít něco dělat proti smradu s prasečí kejdy kterou kdosi vyváží na pole a 14 dní obtěžuje obyvatele Mšena a vyhání turisty z kempu. Nemáme snad na radnici odbor životníhgo prostředí kterému podle zjištění z vyších úřadů kompetence náleží?:??  

Luboš Nechyba

Odpověď:

Vážený pane Nechybo,
chápeme, že zápach vadí turistům, víme, že vadí i trvale žijícím občanům. Proto jsme zjišťovali, kdo zápach způsobuje. Projednávali jsme problém s okolními zemědělci a požádali jsme je o to, aby hnojivo hned zaorávali (povinnost do 48 hod. od  vypuštění tekutého hnojiva a rozmetání hnoje po poli). Nikdo se k problému nechtěl přiznat, všichni tvrdili, že postupují podle předpisů. Věříme, že teď po dohodě se zemědělci, se problém nebude již opakovat.
Přesto ale poznámka - když postupně budou zemědělci hnojit lán po lánu a do 48 hodin postupně pole zaorají, zápachu se nevyhneme - žijeme v zemědělské oblasti a v okolí Mšena jsou pole.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

14.08.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak dlouho budou všichni návštěvníci a turisté v Debři a ulici Jezerní skákat přes hromady koňských koblih. Musí opravdu děvčata s koňmi ze Stránky svinit po Mšeně? Mám zvířata a koně obzvlášť ráda, ale myslím si, že nepatří do města. V Debři si navíc hrají děti z tábora a proč se mají vyhýbat koňskému trusu? Po psech, ze kterých městu platíme daň si všichni musíme uklízet a po koňích se nikdo uklidit nenamáhá. Děkuji 

Poláková

Odpověď:

Vážená paní Poláková,
děkujeme za upozornění. Máte pravdu, výkaly po psech si každý musí uklízet sám (bohužel, ale každý neuklízí - vidíme to každý den po ulicích), stejně to platí o ostatních domácích a hospodářských zvířatech. Obecně závazná vyhláška "O veřejném pořádku, opatření k jeho zabezpečení a čistotě ve městě" se netýká jen psů, ale i hospodářských zvířat a každý chovatel je povinen znečištění veřejného prostranství nebo zeleň neprodleně odstranit (část II., čl. 4, odst. 5 výše zmíněné vyhlášky). požádáme chovatele ze Stránky, aby postupoval podle vyhlášky a nedělal nepořádek na našem území. Problém je spíš v tom, že stoprocentně nevíme, kdo znečištění způsobil. To bychom museli prokázat např. svědecky. Proto, prosím, pokud se to bude opakovat, sdělte nám hodinu a den, kdy se to stalo a také svědky.
Děkujeme

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

12.08.2012 / Městský úřad
Otázka: dobrý den, je voda z kohoutku na náměstí pitná ? je omezeno množství, které si člověk může odebrat ? jezdíme na chatu do Nosálova a občas tam máme problém s vodou tak bych si třeba natočila kanystr. neni to problém ? děkuji za odpoved 

Julie S

Odpověď:

Dobrý den,
voda v pítku na náměstí Míru a v Masarykově ulici ve Mšeně je pitná. Slouží k rychlému osvěžení pitnou vodou, umytí rukou. Odběr není určen k zásobení pitnou vodou např. v domácnosti. S Vaším problémem byste se měla obrátit na provozovatele vodovodní sítě v Nosálově, případně na paní starostku obce Nosálova. Spotřebu vody platí město Mšeno stejně jako běžní odběratelé (měřeno vodoměrem), proto budeme rádi, když nikdo nebude pitnou vodou plýtvat. Zaznamenali jsme již, že kolemjdoucí jen tak spustí kohoutek a pokračují v chůzi dál. Proto prosíme: neplýtvejte vodou.

tajemnice 

Reakce: 12 reakcí

01.08.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den. MOC prosím o příležité zodpovězení otázky, z jakého zdroje je napájeno koupaliště. Do Mšena jsme jezdívali po několik generací, dokonce ještě několik desítek let před zbudováním koupaliště a naše teta bývala kdysi nejstarší občankou Mšena a když jsme se dnes vypravili na nostalgický vzpomínkový výlet do Mšena, došlo ke "sporu" právě kvůli vodě v koupališti. Jeden z názorů dokonce zněl, že je používána voda z Blížky či ze Stříbrníku. Můžete nám prosím tuto informaci poskytnout?

Děkuji moc a přeji hezký den!
Jana Petrželková 


Jana Petrželková

Odpověď:

Dobrý den,

koupaliště je napájeno z vodovodního řadu, tedy vodou ze Stříbrníku. Doplňkově příležitostně také vodou z vrtu místní sladovny.

S pozdravem

Martin Mach
starosta

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49