Pamětní deska dr.J.Píče na radniciNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláNa SkaličkáchŠkola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


07.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Knihovna: Mívá na můj vkus často zavřeno. Chápu že paní třeba marodí,ale nemohl by tam zaskatovat někdo jiný? Za druhé to prosím alespoň ohlašte rozhlasem že bude zavřeno, lítla jsem tam v pátek zavřeno o pondělí ani zmínka, tak tedy jdu v pondělí ráno v osm lístek nikde v deset tam už byl a zase zavřeno. Děkuji. 

Pavla

Odpověď:

Děkujeme za námět. Paní knihovnice mimořádně právě dnes potřebovala dovolenou, takže v neděli večer mě požádala o mimořádný termín dovolené.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

06.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobry den, hledame firmu, ktera dela v Msene hrobni kameny. Muzete nam pomoc?
Mockrat dekujeme
Toni Jakl 


Zdenek Jakl

Odpověď:

Dobrý den,
paní knihovnice má kontakty, požádám ji, aby Vám je předala.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

28.12.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás požádat, zda-li byste nemohli na webové stránky dočasně umístit změnu ordinačních hodin.
Děkuji Hartlová
Pondělí      8 - 14
Uterý         8 - 13
Středa       8 - 13
Čtvrtek      8 -12,    
                12,30-18
Pátek        8 -12,30

Nové ordinační hodiny budou platné od 7.1.2013, do té doby jsou v platnosti dosavadní ordinační hodiny MUDr. Otakara Hokynáře. 


MUDr. Kateřina Hartlová

Odpověď: Ordinační hodiny byly zveřejněny v aktualitách.
tajemnice 

Reakce: žádná reakce

07.12.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den , taky se mi vůbec nelíbí "spolupráce" s obecní policií Koleč.
Spíš by mne zajímalo na základě čeho ...je vybrána právě tato obec pro tuto spolupráci a hlavně  kolik to Mšeno bude stát ( tzn..jaké skutečně budou náklady na jejich dojíždění , práci zde... apod ) a jak často tady budou působit. Předpokládám , že při vzdálenosti cca 50 km od Mšena , to nebude každý den .
Nakonec , malá poznámka ... nebylo by pro město výhodnější zřídit si vlastní Obecní policii ?? Obecní strážník  býval kdysi přínosem pro život komunity....proč se k tomu nevrátit ??
Proč je potřeba sem "tahat " obecní strážníky z jiné obce ?
Doufám, že rada a zastupitelstvo zohlední ,při jednání o  možném uzavření veřejnoprávní smlouvy s městskou policií jiné obce k zajištění veřejného pořádku ve městě, právě probíhající anketu , kde většina hlasujících je proti .
 


Šimíčková Renáta

Odpověď:

Dobrý den,

vlastní policii bychom nebyli schopni zaplatit, stálo by to několik milionů ročně. Bližší policie nemají kapacitu. Stát by to mohlo mezi 100-200 tis. Kč ročně, dle intenzity využití, předpoklad 2x týdně. Všechny tyto informace zazněly na minulém zasedání ZM.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

07.12.2012 / Zastupitelstvo
Otázka: Vážení.
Nikde jsen bohužel nenašla kladné hodnocení služeb Obecní policie Koleč,
v oblasti například:
Ochrany osob, či majetku!!!!přičemž dle mě dostupných informací k nejvyššímu výskytu trestné činnosti v naší lokalitě dochází
krádežemi.
Dále o podnikání Obec. Policie Koleč zasílám tiskové informace a názory některých starostů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/z-mereni-rychlosti-se-stal-byznys-vesnicka-kolec-si-tak-vydelava-px8-/domaci.aspx?c=A080925_220732_domaci_abr
Dělají jen ostudu

Moulis zároveň řekl, že výdělek obce z pokut není až tak slavný, jak by se mohlo zdát. Loni opravdu obec vydělala na vybraných pokutách milion a půl, ještě víc však zaplatila za pořízení radaru a mzdy pro strážníky. "Jsme asi sto tisíc korun v minusu," tvrdí Moulis.
Za letošní rok by do obecní pokladny mělo přitéct z pokut až 3,5 milionu korun. I o této částce Moulis říká, že jen pokryje náklady na další radar a platy. Zisk obce nezvýší podle něj ani příspěvky, které Kolči platí za měření okolní obce.
"Koleč svým chováním dělá ostudu všem radnicím. Nedivím se, že lidé nemají ke strážníkům úctu, když se setkávají s podobným chováním," namítá přesto slánský starosta Rubík.
Stejný názor má i středočeský poslanec za ODS Jan Klas. Právě on před letními prázdninami ve Sněmovně prosadil, aby městské a obecní policie přišly o pravomoc měřit rychlost. Argumentoval tehdy tím, že si některé radnice udělaly z této pravomoci dojnou krávu.
"O chování Koleče vím a nemyslím, že by se měla obec takhle chovat.
Můj dotaz:Omezí smluvně PODNIKÁNÍ
Obecní policie Koleč,jen na některé přestupky!!!!
přečiny nebo činy!!
Děkuji za odpověď
Mirka Pernikářová 


Mirka Pernikářová

Odpověď:

Vážená paní Perníkářová,

nevidím nic špatného na měření rychlosti v obci, jsou tu místa, kde je překračována a je to nebezpečné. Jsou i místa, kde sami obyvatelé po samosprávě žádají, aby se měřilo a státní policie na to nemá dostatečné kapacity. Hlavním smyslem připravené smlouvy však není měření, nýbrž zajištění veřejného pořádku, dodržování vyhlášek obce a zákona o provozu na silničních komunikacích.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

29.11.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den.
Jaký roční poplatek se platí za urnové místo na hřbitově?
Děkuji nový 


Nový Štěpán

Odpověď:

Vážený pane Nový,
za urnové místo na hřbitově ve Mšeně a na Hradsku se platí 80 Kč za 1 rok.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

08.11.2012 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,
ráda bych získala od vás informaci, kde se nacházejí vyhlášené výzvy k podání nabídek na veřejné zakázky.

Zajímám se konkrétně o veřejnou zakázku na pojištění majetku a odpovědnosti města Mšeno. V tomto případě, kdy denně sleduji vyhlašování zakázek v tomto oboru, jsem neobjevila veřejnou výzvu. Ráda bych se této výzvy účastnila, avšak bez výzvy a specifikace podmínek to nebylo možné.

Také bych upozornila, že rada města již tuto zakázku uzavřela (nebyla nikde zveřejněna lhůta a termín pro dodání nabídek).

Prosím také o informaci o jaké řízení veřejné zakázky se jednalo - otevřené řízení, přímé zadání (za jakých podmínek jste se se pro toto řízení rozhodli) aj.

Děkuji předem za odpověď.

Přeji pěkný den.

S pozdravem

K. Parradová 


Kristýna Parradová

Odpověď:

Dobrý den,

obecně se výzvy k podávání nabídek nacházejí na našich stránkách v Aktualitách a větší zakázky i na Úřední desce. Tato zakázka malého rozsahu byla zadána dle městských pravidel pro zadávání zakázek malého rozsahu rozhodnutím rady města prostřednictvím pojišťovacího makléře, který byl již dříve vybrán ve výběrovém řízení na pojištění vozidel. Makléř rozeslal námi schválenou výzvu několika vybraným stabilním a renomovaným pojišťovacím ústavům, z jejichž nabídek jsme vybírali.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

05.11.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den ,
marně hledám na stránkách města celkový počet čísel popisných ve městě .
Buď tedy špatně hledám , pak poprosím o malou navigaci ..kde údaj najdu , ale pokud tento údaj na stránkách města není ...přimlouvala bych se moc za jeho zveřejnění, jestli tomu ovšem nebrání platná legislativa ,  což si myslím, že asi těžko :)

Díky  


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

čp. dle jednotlivých částí města naleznete v interaktivní mapě - např. na hlavní straně dole. Jsou to však data k roku 2006, mapu snad budeme letos aktualizovat. Přesná aktuální evidence je dostupná na stránkách MV ČR, kde jsou součty všech čísel (popisných, evidenčních i orientačních). Pokud potřebujete pouze některé součty, zavolejte či  na podatelnu našeho úřadu přesný požadavek.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

13.10.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
to je snad pokus o vtip nebo rovnou výsměch místním občanům kteří se podřizují požadavkům památkového úřadu v ulicích stovky metrů vzdálených od centra města? Nová pobočka Wustenrotu přímo v centru pod kostelem je opravdu nepřehlédnutelá! Jak toto můžete dovolit nebo přehlížet?   


KAREL

Odpověď:

Dobrý den,
zde se jedná o nepochopení - takovou změnu vzhledu memůže město nijak ovlivnit (nemáme regulační plán). Je to čistě otázka orgánů památkové péče, dle mých informací se tím zabývají. Většina velkých firem má však odsouhlasené barevnosti a provedení jednotného vzhledu provozoven pro celé území republiky s NPÚ (např. i Česká pošta apod.). Vkus máme ovšem každý jiný a možná je lepší takto výrazná a funkční provozovna, než omšelý parter budovy bez využití.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

04.10.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den,

Chtěl bych Vám nabídnout naše kominické služby pro Vaše město.
Provádíme čištění,roční kontroly,revize komínů.
Více o nás naleznete na internetu.
Děkuji za veškeré informace a přeji hezký den.
S pozdravem Řídil . 


Jméno

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za nabídku, toto ovšem není prostor pro reklamu, proto musíme adresu Vašich stránek vymazat. Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49