VojtěchovHra světelMěstská pečeťPamětní deska dr.J.Píče na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


06.08.2013 / Starosta
Otázka: Dobrý den, doslechla jsem se, že při znovuotevření lidušky ve Mšeně, kam jsem docházela jako malá holka, se bude škola přejmenovávat po určitém malíři. Ráda bych věděla po jakém malíři a na základě čeho byl vybrán. Je to pravda? Děkuji Zuzana Jarešová 

Zuzana Jarešová

Odpověď:

Dobrý den,

ano, vedeme o tom debatu, ale rozhodnutí ještě nepadlo. Pokud by se tak stalo, byl by to umělec s vazbou na Mšeno.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

05.08.2013 / Městský úřad
Otázka: 1)Dobrý den, proč je voda na koupališti tak kalná??
2) jak budete řešit nával automobilů parkují na chodnících, provizorní jednosměrka je spíš trestem pro občany bydlící v ulicích Cinibulkova a Jezerní... 


Karel P.

Odpověď:

Vážený pane Karle,
voda v koupališti je kalná po přívalovém pondělním dešti. Bohužel, voda z vodoteče za koupalištěm směrem k Blížce přetekla oplocení (zídku) a dostala se do bazénu. Snažíme se vodu v bazénu čistit, objednali jsme z Mělníka z koupaliště vysavač (zatím svůj nevlastníme), ten to ale úplně nezvládl, protože sediment je příliš jemný. Voda vyhovuje hygienickým předpisům, ale to zakalení je nepříjemné a nevzhledné. Tím, že čistička stále běží se ale situace den ode dne lepší a my jen doufáme, že nepřijde další přívalový déšť. Samozřejmě, že budeme muset situaci řešit důkladně, pročistit vodoteč a provést další zásahy.

K parkování - jednosměrkou jsme řešili operativně situaci. Značka tam byla instalována jen na dobu "špičky". Rada města tento problém projednává, bude se o tom jednat i na zastupitelstvu a bude se jednat s vlastníky okolních pozemků.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

22.07.2013 / Městský úřad
Otázka: dobrý den,
kam se poděly pískovcové štuky, které byli v ulici Na Skaličkách ? budou v rámci rekonstrukce vráceny zpět ? 


E.K.

Odpověď:

Dobrý den,
pískovcové štuky byly uloženy do skladu a budou opět použity na rekonstrukci schodiště v ulici Na Skaličkách. Jsou prozatím uklizeny, aby nepřekážely, protože se dokončení stavby protáhlo na základě připomínek občanů. Po uskutečnění nového výběrového řízení na dodavatele stavby se s rekonstrukcí znovu začne.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

25.06.2013 / Starosta
Otázka: jelikož jsem na svoji reakci již neobržel žádnou odpověď posílám svůj dotaz ještě jednou.
děkuji
Šavrda
--------------
Vážená paní tajemnice, děkuji za Vaši odpověď. Připadá Vám to v pořádku, že na úřadě přesluhují lidé v důchodovém věku a mladí nemají práci nebo každý den dojíždí pracovat do vzdálených míst ? předem děkuji za Vaši odpověď Šavrda   


Jaroslav Šavrda

Odpověď:

Vážený pane,
nevšimla jsem si Vaší reakce (až dnes ráno), promiňte.
A teď k Vašemu dotazu - zaměstnavatel nemůže dát výpověď zaměstnanci z důvodu věku. Věk je stanoven ustanovením § 2 odst. 3 antidiskriminačního zákona jako zakázané diskriminační kritérium, dle kterého nesmí docházet k odlišnému zacházení mezi subjekty nacházejícími se ve srovnatelných situacích. Jediným kritériem proto zůstává, zda pracovník, který je v důchodovém věku, plní své pracovní povinnosti dle zákonů a požadavků zaměstnavatele. Pokud zaměstnanec tyto povinnosti řádně plní, je pouze na jeho rozhodnutí a zhodnocení vlastních sil, zda chce doma odpočívat a užívat si důchodu nebo být ještě aktivním jedincem podílejícím se na pracovním procesu.
Jelikož u žádného ze tří zaměstnanců, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru na MěÚ Mšeno a jsou v důchodovém věku nebylo ze strany jejich nadřízených ani při kontrolách výkonu státní správy prováděných pravidelně KÚ Středočeského kraje vytčeno žádné pochybení, neexistuje žádný zákonný důvod pro ukončení jejich pracovního poměru.
Domnívám se proto, že vaše připomínka by měla směřovat na některého člena zákonodárného sboru jako návrh na možnou změnu zákoníku práce, kdy by bylo právo na zasloužený odpočinek zákonem upraveno.
Pokud máte zájem si se mnou o konkrétních případech zmiňovaného problému popovídat osobně, přijďte na úřad, ráda si s Vámi o tom promluvím.

 

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

24.06.2013 / Starosta
Otázka: dobrý den,
poprosím o informaci o počtu osob, které na úřadě pracují a jsou v důchodovém věku. Táži se z důvodu informace, kterou jsem obdržel od místních lidí: prý pár lidí, kteří by měli doma odpočívat jelikož jsou v důchodu tak vykazují pracovní činnost a mladí nemají práci. Nevím zda je tato informace pravdivá a proto vznáším dotaz.
děkuji
Šavrda 


Jaroslav Šavrda

Odpověď:

Vážený pane Šavrdo, i když dotaz je zaslán na p. starostu, odpovídám, protože jsem nadřízená všem zaměstnancům zařazených do úřadu.
Ano, máte správnou informaci, na úřadě pracují tři zaměstnanci, kteří jsou v důchodovém věku.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

03.06.2013 / Starosta
Otázka: Dobrý den. Proč se ve škole netopí? 

Jméno...

Odpověď:

Dobrý den,

protože je po topné sezóně (1. září až 31. května). V následujících dnech se bude oteplovat.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

27.05.2013 / Starosta
Otázka: Pane starosto,
těší vás personální práce ředitelky školy?
Co říkate na část sboru? Co třeba bývalý učitel Krčmář?

Jan Hora

Vážený pane starosto,
pravidelně navštěvuji vaše město i vaše vebové stranky. Jsem takový v uvozovkách šťoural. Všiml jsem si příspěvku upozorrňující na kriminální minulost pana učitele Bc. Krčmáře. Tak jsem si ho tak zvaně proklepl a slyšel jsem o něm, že pan učitel není Bc. Titul užívá neoprávněně. Dále, že byl Okresním soudem v České Lípě odsouzen. Proti rozsudku se sice odvolal ke krajskému soudu, ale to zač byl odsouzen je zavržěnihodné. Vybral od dětí ve škole peníze na lyžářský kurz a ty použil pro svou potřebu. To že se skutek stal je prokázáno Krčmář jen odvoláváním se protahuje své potrestání. Dále jsem zjistil, že Krčmář je notorický dlužník, který neharadí své závazky.  

Jan Hora 


Jméno

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za Váš zájem o naši školu. Pan Krčmář zde již několik let nepracuje.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

12.05.2013 / Starosta
Otázka: Dobry den
Chtela bych se zeptat zda poskytujete obecni byty pro viceclenou rodinu. Dekuji za odpoved  


Pavlina Śuśoljakova

Odpověď:

Dobrý den,

v současné době nemáme volné byty. Pokud chcete být evidována mezi žadateli (z nichž v případě uvolnění bytu vybírá rada města), podejte si žádost o byt do podatelny úřadu.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

14.04.2013 / Městský úřad
Otázka: Hallo,

wo gibt es die katholischen Kirchenbücher von Libowis vor (przed) 1777?

(I do understand answers in english.)

Mit freundlichem Gruss

Joachim Koch 


Joachim Koch

Odpověď:

Sehr geehrter Herr Koch,

so alte Kirchenbücher sind alle in dem Staatsarchiv in Prag. Die Adresse:

Státní oblastní archiv
Archivní 2257/4
149 00 Praha 4 - Chodov

Mit freundliche Grüsse

Martin Mach
Bürgermeister

starosta 

Reakce: 9 reakcí

05.03.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den. Píšu jménem internetového portálu www.shekel.cz a úmyslem podpřit a propagovat vaši sbírku na pamětní desku umučeným židovským občanům Mšena  a okolí. Potřebovali bychom ale více informací, vizualizaci pamětní desky a také cílovou částku na její pořízení. Díky za odpověď na výše uvedenou adresu. 

Achab Haidler

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za Váš zájem, cílová částka a vizualizace zatím nejsou k dispozici, neboť právě probíhá výtvarná soutěž. Informace budeme průběžně publikovat na webu.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49