Bezděz (foto: Zd. Bergl)OlešnoHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieMěstský znak na radnici

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


07.12.2012 / Zastupitelstvo
Otázka: Vážení.
Nikde jsen bohužel nenašla kladné hodnocení služeb Obecní policie Koleč,
v oblasti například:
Ochrany osob, či majetku!!!!přičemž dle mě dostupných informací k nejvyššímu výskytu trestné činnosti v naší lokalitě dochází
krádežemi.
Dále o podnikání Obec. Policie Koleč zasílám tiskové informace a názory některých starostů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/z-mereni-rychlosti-se-stal-byznys-vesnicka-kolec-si-tak-vydelava-px8-/domaci.aspx?c=A080925_220732_domaci_abr
Dělají jen ostudu

Moulis zároveň řekl, že výdělek obce z pokut není až tak slavný, jak by se mohlo zdát. Loni opravdu obec vydělala na vybraných pokutách milion a půl, ještě víc však zaplatila za pořízení radaru a mzdy pro strážníky. "Jsme asi sto tisíc korun v minusu," tvrdí Moulis.
Za letošní rok by do obecní pokladny mělo přitéct z pokut až 3,5 milionu korun. I o této částce Moulis říká, že jen pokryje náklady na další radar a platy. Zisk obce nezvýší podle něj ani příspěvky, které Kolči platí za měření okolní obce.
"Koleč svým chováním dělá ostudu všem radnicím. Nedivím se, že lidé nemají ke strážníkům úctu, když se setkávají s podobným chováním," namítá přesto slánský starosta Rubík.
Stejný názor má i středočeský poslanec za ODS Jan Klas. Právě on před letními prázdninami ve Sněmovně prosadil, aby městské a obecní policie přišly o pravomoc měřit rychlost. Argumentoval tehdy tím, že si některé radnice udělaly z této pravomoci dojnou krávu.
"O chování Koleče vím a nemyslím, že by se měla obec takhle chovat.
Můj dotaz:Omezí smluvně PODNIKÁNÍ
Obecní policie Koleč,jen na některé přestupky!!!!
přečiny nebo činy!!
Děkuji za odpověď
Mirka Pernikářová 


Mirka Pernikářová

Odpověď:

Vážená paní Perníkářová,

nevidím nic špatného na měření rychlosti v obci, jsou tu místa, kde je překračována a je to nebezpečné. Jsou i místa, kde sami obyvatelé po samosprávě žádají, aby se měřilo a státní policie na to nemá dostatečné kapacity. Hlavním smyslem připravené smlouvy však není měření, nýbrž zajištění veřejného pořádku, dodržování vyhlášek obce a zákona o provozu na silničních komunikacích.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

29.11.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den.
Jaký roční poplatek se platí za urnové místo na hřbitově?
Děkuji nový 


Nový Štěpán

Odpověď:

Vážený pane Nový,
za urnové místo na hřbitově ve Mšeně a na Hradsku se platí 80 Kč za 1 rok.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

08.11.2012 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,
ráda bych získala od vás informaci, kde se nacházejí vyhlášené výzvy k podání nabídek na veřejné zakázky.

Zajímám se konkrétně o veřejnou zakázku na pojištění majetku a odpovědnosti města Mšeno. V tomto případě, kdy denně sleduji vyhlašování zakázek v tomto oboru, jsem neobjevila veřejnou výzvu. Ráda bych se této výzvy účastnila, avšak bez výzvy a specifikace podmínek to nebylo možné.

Také bych upozornila, že rada města již tuto zakázku uzavřela (nebyla nikde zveřejněna lhůta a termín pro dodání nabídek).

Prosím také o informaci o jaké řízení veřejné zakázky se jednalo - otevřené řízení, přímé zadání (za jakých podmínek jste se se pro toto řízení rozhodli) aj.

Děkuji předem za odpověď.

Přeji pěkný den.

S pozdravem

K. Parradová 


Kristýna Parradová

Odpověď:

Dobrý den,

obecně se výzvy k podávání nabídek nacházejí na našich stránkách v Aktualitách a větší zakázky i na Úřední desce. Tato zakázka malého rozsahu byla zadána dle městských pravidel pro zadávání zakázek malého rozsahu rozhodnutím rady města prostřednictvím pojišťovacího makléře, který byl již dříve vybrán ve výběrovém řízení na pojištění vozidel. Makléř rozeslal námi schválenou výzvu několika vybraným stabilním a renomovaným pojišťovacím ústavům, z jejichž nabídek jsme vybírali.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

05.11.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den ,
marně hledám na stránkách města celkový počet čísel popisných ve městě .
Buď tedy špatně hledám , pak poprosím o malou navigaci ..kde údaj najdu , ale pokud tento údaj na stránkách města není ...přimlouvala bych se moc za jeho zveřejnění, jestli tomu ovšem nebrání platná legislativa ,  což si myslím, že asi těžko :)

Díky  


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

čp. dle jednotlivých částí města naleznete v interaktivní mapě - např. na hlavní straně dole. Jsou to však data k roku 2006, mapu snad budeme letos aktualizovat. Přesná aktuální evidence je dostupná na stránkách MV ČR, kde jsou součty všech čísel (popisných, evidenčních i orientačních). Pokud potřebujete pouze některé součty, zavolejte či  na podatelnu našeho úřadu přesný požadavek.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

13.10.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
to je snad pokus o vtip nebo rovnou výsměch místním občanům kteří se podřizují požadavkům památkového úřadu v ulicích stovky metrů vzdálených od centra města? Nová pobočka Wustenrotu přímo v centru pod kostelem je opravdu nepřehlédnutelá! Jak toto můžete dovolit nebo přehlížet?   


KAREL

Odpověď:

Dobrý den,
zde se jedná o nepochopení - takovou změnu vzhledu memůže město nijak ovlivnit (nemáme regulační plán). Je to čistě otázka orgánů památkové péče, dle mých informací se tím zabývají. Většina velkých firem má však odsouhlasené barevnosti a provedení jednotného vzhledu provozoven pro celé území republiky s NPÚ (např. i Česká pošta apod.). Vkus máme ovšem každý jiný a možná je lepší takto výrazná a funkční provozovna, než omšelý parter budovy bez využití.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

04.10.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den,

Chtěl bych Vám nabídnout naše kominické služby pro Vaše město.
Provádíme čištění,roční kontroly,revize komínů.
Více o nás naleznete na internetu.
Děkuji za veškeré informace a přeji hezký den.
S pozdravem Řídil . 


Jméno

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za nabídku, toto ovšem není prostor pro reklamu, proto musíme adresu Vašich stránek vymazat. Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

24.09.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, bylo by prosím možno vložit sprnové číslo Mšenských novin? Děkuji. 

Helena Trinkewitzová

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, ihned jsme o zveřejnění požádali p. šéfredaktora.

tajemnice 

Reakce: 5 reakcí

20.09.2012 / Městský úřad
Otázka: Přátelé, tu naši "Máchovskou" výstavu dřevořezeb jste u vás pěkně utajili, kolik lidí si samo řekne o otevření expozice? 

Parák

Odpověď:

Vážený pane,
myslíme si, že neutajili. V jedné chodbě (vstupní do radnice) jsou dveře do infocentra i do výstavní síně. Ten, kdo chtěl, mohl udělat několik kroků a naši pracovníci infocentra by jistě ochotně dveře odemkli.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

17.09.2012 / Městský úřad
Otázka: dobrý den,

jedná se o vtip ? a nebo je to myšleno vážně ?

http://q3.cz/images/86nalez_kopie.jpg

( http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page-single&type=109&action=2&news_id=418 ) 


Honza Nekonečný

Odpověď:

Vážený pane Nekonečný,
o vtip se nejedná. Je to běžný postup při nálezu věci. Věci nám byly oficiálně předány Policií ČR, my musíme postupovat v souladu a v mezích platných právních předpisů.

tajemnice 

Reakce: 2 reakce

15.09.2012 / Starosta
Otázka: I come from a small village in Kenya. We have a young football club called Mseno FC and would like to link with FK Jiskra Mšeno. Is it possible to assist us? 

Danstone

Odpověď:

Dear sir,

FK Jiskra Mšeno is not in our town, but in Jablonec nad Nisou. You can find contacts here (external link). Name of our football (soccer) team is SK Mšeno - external link.

Best regards

Martin Mach

Mayor 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46