Věž kostela sv. MartinaSkalička v ziměČerník (foto: O.Vokál)Pohled na Mšeno od severu

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


12.08.2012 / Městský úřad
Otázka: dobrý den, je voda z kohoutku na náměstí pitná ? je omezeno množství, které si člověk může odebrat ? jezdíme na chatu do Nosálova a občas tam máme problém s vodou tak bych si třeba natočila kanystr. neni to problém ? děkuji za odpoved 

Julie S

Odpověď:

Dobrý den,
voda v pítku na náměstí Míru a v Masarykově ulici ve Mšeně je pitná. Slouží k rychlému osvěžení pitnou vodou, umytí rukou. Odběr není určen k zásobení pitnou vodou např. v domácnosti. S Vaším problémem byste se měla obrátit na provozovatele vodovodní sítě v Nosálově, případně na paní starostku obce Nosálova. Spotřebu vody platí město Mšeno stejně jako běžní odběratelé (měřeno vodoměrem), proto budeme rádi, když nikdo nebude pitnou vodou plýtvat. Zaznamenali jsme již, že kolemjdoucí jen tak spustí kohoutek a pokračují v chůzi dál. Proto prosíme: neplýtvejte vodou.

tajemnice 

Reakce: 12 reakcí

01.08.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den. MOC prosím o příležité zodpovězení otázky, z jakého zdroje je napájeno koupaliště. Do Mšena jsme jezdívali po několik generací, dokonce ještě několik desítek let před zbudováním koupaliště a naše teta bývala kdysi nejstarší občankou Mšena a když jsme se dnes vypravili na nostalgický vzpomínkový výlet do Mšena, došlo ke "sporu" právě kvůli vodě v koupališti. Jeden z názorů dokonce zněl, že je používána voda z Blížky či ze Stříbrníku. Můžete nám prosím tuto informaci poskytnout?

Děkuji moc a přeji hezký den!
Jana Petrželková 


Jana Petrželková

Odpověď:

Dobrý den,

koupaliště je napájeno z vodovodního řadu, tedy vodou ze Stříbrníku. Doplňkově příležitostně také vodou z vrtu místní sladovny.

S pozdravem

Martin Mach
starosta

starosta 

Reakce: žádná reakce

26.07.2012 / Starosta
Otázka: Není to náhodou také o Mšeně ? http://hradec.idnes.cz/ridici-zneuzivaji-neplacene-parkovani-na-opravenych-namestich-pv3-/hradec-zpravy.aspx?c=A120725_1807991_hradec-zpravy_klu - z jakých peněž byla financována revitalizace náměstí? Máte právo vybírat parkovné ?  

Vlasáková

Odpověď:

Dobrý den,

revitalizace byla financována z fondů EU, zdrojů kraje a města. Parkovací automaty byly součástí projektu, jsou dokonce uznatelnými (tedy dotovatelnými) výdaji a bez nich (tedy regulace stání) by celý projekt nemohl dopravně fungovat. Jsme toho názoru, že vybírat poplatek máme plné právo. Informace uvedené v článku jsou z východních Čech, kde se podmínky tamního ROPu mohou lišit od středočeského.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 26 reakcí

17.07.2012 / Městský úřad
Otázka: dobrý den,
neni nějaká nová informace zda se ve Mšeně budou výhledově konat trhy ? 


Tonda

Odpověď:

Dobrý den,

zatím žádná nová informace není, registrujeme tento námět do budoucna.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 5 reakcí

28.06.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, bylo by prosím možné umístit na web květnové číslo Mšenských novin? Děkuji. Trinkewitzová 

Helena Trinkewitzová

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za připomenutí, pan šéfredaktor na tom již pracuje.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

26.06.2012 / Starosta
Otázka: přeji krásný den, chtěla bych se vas prosim zeptat 10-12 srpna bych chtěla udělat třídní sraz ze základní školy Mšeno, chci se tedy zeptat jeli možnost byt na Mičovce u Debře? postavili by jsme si tam par stanu přes noc.žadný hluk a nepořádek by se nekonal,vše by jsme si samozřejmě uklidili :) předem děkuji za odpověd .Holcová 

simona Holcová

Odpověď:

Dobrý den,

na to je těžká odpověď, neboť není jasné, který přesně pozemek máte na mysli a zda je města. Obecně, pokud by byl pozemek městský, tak se můžeme na podmínkách domluvit. Nejlépe telefonicky či osobně.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 6 reakcí

15.06.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je frekvence svozu tříděného odpadu. Konkrétně mi jde o kontejner na bílé sklo na Podolci, který je již přes týden plný. Děkuji za odpověď. 

Jitka Dlouhá

Odpověď: Frekvence tříděného odpadu konkrétně na bílé sklo je šestkrát za rok. Naposledy byl svoz uskutečněn koncem dubna, tedy koncem června by měl být další svoz.
tajemnice 

Reakce: žádná reakce

12.06.2012 / Starosta
Otázka: Dobry den,

jsem obyvatelka ulice Na Skaličkách a chtěla bych vedet do kdy budu plnit "odznak zdatnosti" pri kazdem opousteni domu=skok do jamy pres paletu  s triletym ditetem,tahani popelnice k Sokolovne(jinak ji popelari nevyvezou) nebo treba hledani parkovani pro auto kdyz k domu nezajedeme(s velkym nakupem je to "bojovka") a to nemluvim o tom co by delali hasici nebo zachranka kdybych je potrebovala.??
Eva Kratochvilova 


Eva Kratochvilova

Odpověď:

Dobrý den,

omlouváme se za zdržení rekonstrukce, které je způsobeno celou řadou faktorů - to by bylo na článek. Zásadním problémem posledních týdnů je, že při statických zkouškách byla zjištěna slabá únosnost podloží komunikace, zcela mimo normu. Nyní projektanti navrhli řešení, stavba jej nacenila a probíhá jednání o ceně. Věřím, že v tomto týdnu se dohodneme a stavba se rozjede. Hasiči i záchranka se do ulice dostanou.  Děkuji za trpělivost a pochopení.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.06.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli bude vypsáno výběrové řízení na nájemce koupaliště, když na minulou nájemkyni byla vydána exekuce, předpokládám že letos zde již v nájmu nebude. Nebo je již rozhodnuto bez v.ř.?Karel 


KAREL

Odpověď:

Dobrý den,

zatím výběrové řízení vypsáno nebude, neboť současný nájemce má platnou smlouvu. Exekuce se týkala předchozí nájemkyně.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.06.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda by bylo opět možné požádat Vás o volné vstupenky na koupaliště ve Mšeně pro účastníky Brankářského kempu ve Mšeně.Kempy budou opět dva a to 1.7. až 6.7. a 6.7. až 11.7. Předpokládaný počet účastníků je padesát Děkuji s pozdravem Hnízdil Daniel.774173014 

DANIEL HNÍZDIL

Odpověď:

Dobrý den,

ano, Vaši žádost projednáme na příští schůzi rady města.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43