Černík (foto: O.Vokál)Pamětní deska dr.J.Píče na radniciVojtěchovVečer před kostelem sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


03.02.2013 / Městský úřad
Otázka: Ahoi, ich bin auf der Suche nach meinen tcheschishen Wurzeln.Mein Großvater war Josef Wenzel Sestak, geboren 1887 in Mscheno/Lösnen.Können Sie mir helfen?Tel.: 0177/2648916. Vieln Dank, Constanze Kessler  

Constanze Kessler

Odpověď:

Tazatelce bylo odpovězeno na e-mail.

starosta 

Reakce: žádná reakce

31.01.2013 / Starosta
Otázka: Pane starosto ,

byl by velký problém zveřejňovat jednotlivá čísla Mšenských novin na webu města v PDF. formátu , tak aby bylo vidět jak reálně noviny vypadají ?
Mimo to ,že to bývá běžné, myslím si , že inzerentům by se tato varianta oproti stávající zamlouvala více.
Díky za odpověď 


Renata šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,
po zajištění komprese PDF souboru na snesitelnou velikost to problém nebude, již brzy takto zveřejníme lednové číslo a dále budeme vždy zveřejňovat HTML i PDF verzi. HTML verze je nutná z pohledu internetového vyhledávání.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

29.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Zajímali by mě ceny tko a do kdy se musí zaplatit. Na stránkách jsou staré informace. Děkuji.  

Jméno

Odpověď:

Dobrý den,
platné ceny TKO jsou uvedeny v obecně závazné vyhlášce města Mšena č. 7/2007, kterou se stanovuje poplatek za komunální odpad. Vyhlášku najdete v rubrice Město Mšeno - Vyhlášky.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

25.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Ing. Martin Mach
Městský úřad Mšeno
nám. Míru 1
277 35 MŠENO
Mšeno   21.1.2013
Věc: Vyjádření ke Studii regenerace Mělnické ulice ve Mšeně.
K dokumentaci Studie regenerace Měnické ulice ve Mšeně, máme následující připomínky.
1. Výsadba stromu a umístění lavičky před dům č.p. 250 a č.p. 251.
Tato lavička bude plánovaným umístěním bránit vjezdu a výjezdu nákladních vozidel do domu č.p. 248 a č.p. 250 při dovozu uhlí a nákladního auta v osobním vlastnictví. Dále by došlo k totožné situaci, jako u domů  č.p. 266 a č.p. 265(u kostela),kde je omezen novou úpravou vjezd na pozemky těchto objektů.Obáváme se i zvýšení hluku z těchto prostor, zcela dostačuje hluk  ozývající se z druhé strany domu č.p. 250 -  zahradní restaurace Obecník.
2. Umístění odpočívadla a artefaktu – socha koně.
Artefakt je umístěn v centrální části v budoucnu nejmenovaného Václavského náměstí a má být  doplněn  výsadbou soliterního stromu. Důvodem této připomínky je nepřehledné vyjíždění vozidel z domů č.p. 248, č.p. 250, č.p. 251, č.p. 252. Č.p.253, č.p. 254, č.p. 255 a č.p. 260. Dalším důvodem pro zrušení plánovaného umístění odpočívadla a artefaktu se sochou koně, je umístění restaurace Obecník se zahradní restaurací. V současnosti totiž, tedy ještě před výstavbou odpočívadla, dochází ke znečišťování okolí, k fyzickým potyčkám, o čemž svědčí i zásahy Policie ČR, natož po umístění  jmenovaných prvků.
Solitera  stromu má být umístěna v betonové nádobě, strom je třeba  stříhat „na hlavu“, musí se často zalévat pitnou vodou a hnojit. Domníváme se, že tímto dochází ke zbytečnému čerpání finančních prostředků města Mšena.
Pozn:O to samé se jedná na náměstí Míru, kde  jsou  zasázeny nevhodně vybrané solitéry stromů (lípa, kaštan).

3. Pokrytí vozovky kamennou dlažbou, čedičová nepravidelná (kočičí hlavy) v centrální části
„ Václavského náměstí.“
Domníváme se, že druh vybrané dlažby je nebezpečný svým kluzkým povrchem pro občany obecně, zejména pak pro nemocné, špatně chodící a občany, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík.  
Pozn:jmenovaná plocha nebyla v historii pokryta tímto povrchem a to bez ohledu na charakter pozemku,  ať  byl prostor pojmenován ulicí nebo náměstím.
4. Po zrušení benzinové pumpy, která byla z bezpečnostních důvodů přemístěna k tzv. Najmanově stodole, zůstaly v zemi nádrže na pohonné hmoty. Pakliže byly nádrže odborně zlikvidovány, žádáme o písemné sdělení, jak a kdy došlo k jejich likvidaci. V opačném případě by tato skutečnost jejich  umístění,  mohla být pro občany nebezpečná, vzhledem k plánovaným úpravám a zásahům do prostoru.
5. Nesouhlasíme s přemístěním sochy F. Palackého před dům č.p. 241 a výsadbou solitéru stromu opět umístěného do betonové nádoby. Pokud je v zájmu úřadu zachovat starý ráz města, je pak zcela nadbytečné sochu z původního místa přemisťovat. Vedle zvoničky stojí více než 100 let.  Není nám dále jasné, proč zmíněné místo nazýváte modlitebnou, se kterou zvonička nemá co společného. Vaše tvrzení o tom, že socha bude stát u Palackého ulice je mylné, poněvadž ulice Palackého se nachází v jiné části města Mšena.
6. Parkoviště před č.p. 250 je umístěno přímo u vozovky, která nemá požadované parametry silnice II. třídy. Pokud bude parkoviště aut kolmo k č.p. 250, budou poškozovat omítku domu výfukové nečistoty. Toto se v minulosti stávalo.
7. Pokud chcete dostat zeleň na Václavské náměstí, můžete stromy  umístit na původní místo a to před č.p.523, č.p. 254, č.p. 255. V minulosti tam byly vysázeny sakury.
8. Upozorňujeme na fakt, že před samotnou regenerací Mělnické ulice ve Mšeně by mělo dojít nejprve k uložení kabelů elektrické energie a telefonních kabelů do země. Tyto kabely hyzdí již nyní současný ráz ulice.

Věříme, že na naše důvodné připomínky při realizaci regenerace města Mšena, konkrétně Mělnické ulice, bude brán zřetel.

Václava Pelikánová  ( roz. Marečková )
Mělnická 250
277 35 Mšeno
Za majitele domů  č.p.248, č.p.250, č.p.251 


Pelikánová V.

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za Vaše připomínky, které jste již před časem doručila na úřad - budou řádně projednány zastupitelstvem. Tato rubrika, jak již název napovídá, je určena na dotazy.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

13.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, jaký je seznam plesů na rok 2013? :) 

Havláková

Odpověď:

Dobrý den,
termíny plesů jsou v "kalendáři akcí" v rubrice Život ve městě.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

13.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak se u vás platí poplatky za odvoz odpadu jestli je platí každá osoba nahlášená v bytě kde má trvalé bydliště nebo majitel bytu za celý byt zvlášt ?? ženě říkali že prý se platí za byt a ne za každou osobu co v něm přebývá.Jde o to že žena v bytě nebydlí ale má tam trvalý pobyt který si tam musí nechat jelikož bydlíme spolu v nájmu kde jí trvalý pobyt nenapíší
Děkuji
A pokud ano mohla by jste mi napsat jestli tam není nějaký dluh ohledně plateb za popelnice jedná se o Andreu Kulštejnovou v ulici Zahradní 275,Mšeno
Děkuji 


Zdenek Luksa

Odpověď:

Dobrý den,
podle platných obecně závazných vyhlášek města Mšena platí za zbytkový (vytříděný) odpad osoby, které vlastní nemovitost a osoby, které se ve městě (a jeho částech) zdržují - bydlí. Nemáme zaveden "místní poplatek", kde platí všichni, kteří jsou v obci trvale hlášení, ale "poplatek", který platí jen ti občané, kteří zde bydlí, nebo vlastní nemovitosti.
Vaše manželka městu nic nedluží.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

07.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Knihovna: Mívá na můj vkus často zavřeno. Chápu že paní třeba marodí,ale nemohl by tam zaskatovat někdo jiný? Za druhé to prosím alespoň ohlašte rozhlasem že bude zavřeno, lítla jsem tam v pátek zavřeno o pondělí ani zmínka, tak tedy jdu v pondělí ráno v osm lístek nikde v deset tam už byl a zase zavřeno. Děkuji. 

Pavla

Odpověď:

Děkujeme za námět. Paní knihovnice mimořádně právě dnes potřebovala dovolenou, takže v neděli večer mě požádala o mimořádný termín dovolené.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

06.01.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobry den, hledame firmu, ktera dela v Msene hrobni kameny. Muzete nam pomoc?
Mockrat dekujeme
Toni Jakl 


Zdenek Jakl

Odpověď:

Dobrý den,
paní knihovnice má kontakty, požádám ji, aby Vám je předala.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

28.12.2012 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás požádat, zda-li byste nemohli na webové stránky dočasně umístit změnu ordinačních hodin.
Děkuji Hartlová
Pondělí      8 - 14
Uterý         8 - 13
Středa       8 - 13
Čtvrtek      8 -12,    
                12,30-18
Pátek        8 -12,30

Nové ordinační hodiny budou platné od 7.1.2013, do té doby jsou v platnosti dosavadní ordinační hodiny MUDr. Otakara Hokynáře. 


MUDr. Kateřina Hartlová

Odpověď: Ordinační hodiny byly zveřejněny v aktualitách.
tajemnice 

Reakce: žádná reakce

07.12.2012 / Starosta
Otázka: Dobrý den , taky se mi vůbec nelíbí "spolupráce" s obecní policií Koleč.
Spíš by mne zajímalo na základě čeho ...je vybrána právě tato obec pro tuto spolupráci a hlavně  kolik to Mšeno bude stát ( tzn..jaké skutečně budou náklady na jejich dojíždění , práci zde... apod ) a jak často tady budou působit. Předpokládám , že při vzdálenosti cca 50 km od Mšena , to nebude každý den .
Nakonec , malá poznámka ... nebylo by pro město výhodnější zřídit si vlastní Obecní policii ?? Obecní strážník  býval kdysi přínosem pro život komunity....proč se k tomu nevrátit ??
Proč je potřeba sem "tahat " obecní strážníky z jiné obce ?
Doufám, že rada a zastupitelstvo zohlední ,při jednání o  možném uzavření veřejnoprávní smlouvy s městskou policií jiné obce k zajištění veřejného pořádku ve městě, právě probíhající anketu , kde většina hlasujících je proti .
 


Šimíčková Renáta

Odpověď:

Dobrý den,

vlastní policii bychom nebyli schopni zaplatit, stálo by to několik milionů ročně. Bližší policie nemají kapacitu. Stát by to mohlo mezi 100-200 tis. Kč ročně, dle intenzity využití, předpoklad 2x týdně. Všechny tyto informace zazněly na minulém zasedání ZM.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46