Boleslavská ulice a školaHra světelPohled na Mšeno od severuVojtěchov

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


18.05.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
nevím kdo byl pověřen nebo zaplacen za roznos hlasovacích lístků pro volby do Evropského parlamentu. Ale pokud i jinde skončily místo v poštovních schránkách na hromadě mezi letkáky k vyhození jako u nás, Palackého 164, tak takové roznášení pozbývá smysl.
S pozdravem
Martin Chaloupka 


Martin Chaloupka

Odpověď:

Vážený pane Chaloupko,
hlasovací lístky roznáší zaměstnanci města. Vaši výtku jsem prošetřila a zjistila, že máte poštovní schránky uvnitř uzamčené budovy, proto hlasovací lístky nemohly být doručeny do poštovních schránek. Naše zaměstnankyně se pokoušela je doručit tak, že zvonila na několik zvonků, ale nikdo jí neotevřel (jen ve vedlejším domě čp. 154), proto je doručila tak, že je položila před vchodové dveře doufajíc, že si někdo všimne obálek a přemístí je dovnitř.
Pokud se zúčastníte voleb, hlasovací lístky jsou k dispozici ve volební místnosti, pokud si přejete je mít dříve, můžete se zastavit na radnici, vydáme Vám je. Je možné se i telefonicky s námi spojit a my Vám je doručíme znovu.

S pozdravem

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

15.05.2014 / Městský úřad
Otázka: Sehr geehrte Damen und Herren,
ich habe eine ausführliche Frage zu einem Artikel von Jiří Říha (http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page&id=3217&lang=cs). Können Sie mir bitte eine Email-Adresse nennen oder ihm meine Anfrage mit der Bitte um Kontaktaufnahme weiterleiten?
Vielen Dank & viele Grüße aus Köln
Klaus-Heinz Herda 


Klaus-Heinz Herda

Odpověď: Tazateli bylo odpovězeno e-mailem.
starosta 

Reakce: 1 reakce

01.05.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, proč nemáme ve Mšeně májku?? 

Soňa

Odpověď:

Dobrý den, stavění májky je hezký zvyk, ale obraťe se s tímto dotazem, prosím, na některý spolek. V jiných obcích staví májku např. hasiči, baráčníci apod......

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

04.04.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, proč ještě není v provozu kašna na náměstí? Při letošním jaru je to skoro škoda ... 

Václav Novák

Odpověď:

Vážený pane Nováku,
děkujeme za dotaz. Kašnu zprovozníme v co nejkratší době, bohužel, dodavatel technologie může kašnu zprovoznit až 11.4.2014, t.j. v pátek příští týden. Samozřejmě, že jsme vzhledem ke krásnému počasí chtěli dříve, ale jak je výše řečeno, dodavatel přijede až příští pátek.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

28.03.2014 / Městský úřad
Otázka: Nebudu zde dělat diskuzní stránku tak jenom rekce na odpověď p. Šimíčkové.
To co potkalo školné jídelnu se popravdě může stát každému podnikateli pracujícímu v potravinářství. Sama píšete že je vše v šetření ale  z vaši strany padlo obvinění i s krásným titulem.
Tak že bych počkal až jak dopadne hig. kontrola a pak bych dělal závěry. Školní jídelna je zavřená proto že vlastně nemá kdo vařit. Tak jako vy mě všichni lidi pod touto přezdívkou znají, a po rozkliknutí by se měl ukázat můj e-mail s jménem.  L. Plosinar 


L.Plosinár

Odpověď:

Dobrý den,

potvrzuji výše uvedené informace. Zároveň všechny vášnivé diskutéry žádám, aby nezneužívali tuto rubriku určenou k dotazům, nikoli k diskusím.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 3 reakce

28.03.2014 / Městský úřad
Otázka:
Vážený pane ..Plošinár , ( Nechyba)  škoda že jste nezkopíroval celou diskuzi.. múj citovaný příspěvek je vytržen z kontextu , nicméně i tak ..na něj budu reagovat.
Zatím co jsem řekla si stojím .
Nákaza mnoha dětí průjmovým onemocněním je závažná věc, pokud mám správné informace tak několik dětí ( ale i dospělých) prodělalo nehezký průběh tohoto nemocnění.
Příčina výskytu tohoto onemocnění se prý vyšetřuje .
Pravděpodobně  na základě  dílčího výsledku vyšetřování je  zavřená školní jídelna, což samozřejmě vede mezi obyvateli města ke spekulacím , že původce onemocnění pochází ze školní jídelny.
No a ted k jádru věci .. na základě rozhodnutí Hygienické stanice Mělník , jsem byla já a celá moje rodina vyřazena z potravinářského provozu a to zdůvodu , že se u naší dcerky ( žákyně ZŠ Mšeno) vyskytly příznaky průjmového onemocnění, což znamená , že jako podnikatel v pohostinství nemohu tuto činnost provozovat..
Myslím, si že každý pracující člověk by byl po právu rozčílen z toho , že mu vinou kohosi bylo znemožněno vydělávat peníze na na poplatky , jídlo, benzín..atd .Podotýkám že v tomto případě bez možnosti jakékoliv náhrady.
Nejsem ani já .. ani nikdo z naší rodiny viníkem této situace
Takže když to shrneme ..můj Vámi citovaný příspěvek je o tom, že ..nakazit tolik dětí je vážná věc ..a že chci vědět .. jak to vlastně dopadne . A  že špatná práce , potažmo nedoržování hygienických předpisů ..či bůh ví čeho ještě ..někoho ve školní jídelně, .je prostě příčínou toho, že nemohu do zaměstnání.
No..Vám jako podnikateli ve stejném oboru se v podstatě může stát totéž .
A k žalovatelnosti  mého výroku ..nevím jak a za co by mně mohl kdokoliv žalovat ..není to ani pomluva .. ani cokoliv jiného , je to můj názor , který vyšel z dostupných informací .Možná by se dalo polemizovat o nevhodnosti některých konkrétních slov ..ale i tak nejsou určena nikomu konkrétně ..
Na závěr ..snad jen to , že mně skutečně překvapilo.. kdo všechno tráví čas  sledováním  diskuze na mém facebookovém profilu, potažmo z nich vyvozuje jakékoliv závěry.
No a to že jste se ,pane Nechyba nepodepsal svým vlastním jménem ..taky o mnohém svědčí.
 


Šimíčková Renáta

27.03.2014 / Městský úřad
Otázka: Jenom se chci zeptat není to žalovatelný, neměla by se radnice zastat.Uveřejněním na facebooku je vlastně napadení bez důkazů veřejné a pro zaměstřnance kuchyně ZŠ ponižující. L.P

Renáta Šimíčková nooo..o z toho bude ?.. mineno tak ..jako kdo a jake z toho vyvodi dusledky ..otravit tolik deti .. neni sranda , k tomu kdyz prictes ze tenhle bordel a spina nejaky kravy v kuchyni ...zapricinilo to , ze jsem doma a nemuzu podnikat .. tak mne vazne zajima , jak a kdo to bude resit , pripadne jake budou opatreni aby se to neopakovalo .. 


Libor Plošinár

19.03.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

píši bakalářskou práci na téma: Odboj na Mělnicku v letech 1939 - 1945, a zmiňovat se budu i o Mšenu. Chtěla jsem se zeptat, zda máte nějaké prameny, literaturu, kroniky či dobový tisk, který by se k tématu vztahoval. Pokud vím, působil ve Mšeně paravýsadek Národní mstitel. Byla bych vděčná za jakékoliv informace, s pozdravem Vildová Olga 


Olga Vildová

Odpověď: Dobrý den, o skupině "Národní mstitel" podává obsáhlé informace autor knihy "Národní mstitel" Václav Zimerman. Knihu Vám můžeme zapůjčit. Podrobnější informace než jsou obsaženy v této knize, nemáme.
tajemnice 

Reakce: 2 reakce

26.02.2014 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
moje otázka je ..
zda je skutečně nezbytně nutné v rámci stavebních prací v naší ulici kácet další  stromy.
Včera bylo pokáceno několik dalších stromů a zdá se mi, že zbytečně.
Dva vzrostlé zdravé smrky a jeden kaštan ...
Skutečně bylo toto kácení bezpodmíněčně nutné?
Při výstavbě parkoviště  u školy před naším domem, byl zcela zbytečně pokácen veliký ořech, který nemohl nikomu překážet notabene když na jeho místě nevznikla žádná stavba . Důvodem pokácení tohoto stromu, byla podle mého názoru pouze lenost stavařů , kteří evidentně nechtěli objíždět a obcházet velký strom.  
Pří rekonstrukci školy byl pokácen velký smrk na dvoře ... taky bezdůvodně ...
Bude za tyto stromy vysazena ..adekvátní náhráda ?
Díky  za odpověď
Šimíčková
 


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď - značné vytížení + dovolená.
Bohužel jsou Vámi zmiňované případy kácení opravdu nutné, věřte, že nekácíme stromy bez důvodu. Většinou se jedná o nekoncepční výsadbu prováděnou často v minulosti soukromými osobami na pozemcích města, která v současnosti brání výstavbám či obnově technické infrastruktury. Poslední Vámi zmiňované stromy v ulici Hlovecká stály v cestě upravené trase dešťové kanalizace, která se posunula blíže školnímu pozemku ze dvou důvodů - zajištění obslužnosti továrny a snížení rizika pro statiku obytných domů při tak hlubokých výkopech. Stromy u školy (na parkovišti a ve dvoře) byly příliš blízko budově a způsobovaly zanášení žlabů, vlhnutí objektu a zastínění. Prosychající a padající větve ořechu by zároveň nedovolily zajistit dostatečnou provozní bezpečnost parkoviště, stejně tak by při stavebních pracích (zemní práce při zakládání parkoviště) byl s velkou pravděpodobností poškozen kořenový systém stromu.

Stromy samozřejmě také sázíme, a to v počtu několikanásobně větším, než pokácíme. Snažíme se však při tom volit vhodná místa, která nejsou a nebudou v kolizi s inženýrskými sítěmi a nejsou v blízkosti budov. Příkladem mohou být obnovy alejí v krajině, osazování úvozů nebo alejová výsadba v Nádražní ulici a letos také v Boleslavské.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 5 reakcí

14.02.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

včera, dne 13.2., k nám přišli dva psi ze směru od Stránky, Mšena. Oba jsou středně velcí s obojkem. Bílý je hodně chundelatý, pasteveckého typu. Černý, pravděpodobně kříženec labradora nebo retrívra. Můžu zaslat fotky. V případě, že by někdo u vás nahlásil jejich ztrátu, kontaktujte nás na tel. 605 518 090 - Josef Bajtl.

Předem děkujeme

Aneta Bajtlová
Samota Skřivany
Velké Všelisy 


Aneta Bajtlová

Odpověď:

Psi byli předáni majitelům, kteří se již po nich sháněli.

tajemnice 

Reakce: 8 reakcí


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49