Kostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláMěstský znak na radniciPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláBoleslavská ulice a škola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


10.09.2013 / Městský úřad
Otázka: VEŘEJNÉ PROHLÁŠENÍ
Věc: Podání připomínky k regeneraci Městské památkové zóny

Podáváme připomínku:
   Žádáme o zrušení památkové zóny v Palackého ulici. Myslíme si, že zóna by měla platit  jen na určité objekty a místa, např.v historickém centru. Dle našeho názoru by památková zóna neměla být vyhlášena plošně v téměř celém městě.
   My se snažíme svůj dům modernizovat v rámci svých finančních možností. V době energetických a ekologických úspor to, díky úřednicím z památkové péče a kvůli památkové zóně, není možné. Žijeme přeci v demokratickém státě a direktivní a striktní jednání úřednic z památkové péče se nám nelíbí.
   Jsme vlastníky domu a myslíme si, že každý vlastník si má rozhodovat o tom, co zvládne v rámci svých finančních možností opravit, upravit apod., jaká okna, střecha, omítka se mu líbí nebo jak to zvládne finančně. Neměla by o tom rozhodovat památková péče.

Ve Mšeně 10. září 2013                                             Pavel a Magda Vaňkovi    
                                                                                    Palackého 176
                                                                                    Mšeno 


Magda Vaňková

Odpověď:

Dobrý den,

tento podnět jsme obdrželi i písemně. Vyjmutí ulice z MPZ není v kompetenci města a tedy ani nemůže být předmětem projednávání Programu regenerace MPZ, rozsah MPZ je dán vyhláškou ministerstva kultury.

M.Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

03.09.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobry den, je mozne Vas kontaktovat telefonicky? Dekuji 

michaela hurtikova

Odpověď:

Dobrý den, ano, je nás možno kontaktovat telefonicky. Kontakty najdete na těchto webových stránkách města v sekci "Město Mšeno" - Povinně zveřejňované informace, případně Organizační struktura.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

29.08.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
tento dotaz trochu navazuje na Jiřího G., 13.-14.9 bude opět v táboře moto akce rámus určitě neskončí úderem 22-hé hodiny (čas nočního klidu), opět nebudou obyvatelé přilehlých ulic spát... Tuto akci město povolí, koupaliště musí končit před půlnocí:-( Takže jestli se bude opakovat šílenost z minulých let jsem připraven pozvat měření hluku z Mělníka... 


Karel P.

Odpověď:

Vážený pane Karle,
rada města projednala žádost motocyklového klubu o prodloužení a povolila výjimku z doby konání akce dne 13. (pátek) a 14.09.2013 (sobota) do 2:00 hod.
Přemýšlím o jiných městech, kde se konají různé akce a např. na Mělníku je každoročně vinobraní (3 dny), Mělnický košt apod., je Vám jistě známo, že tam je opravdu velký rámus, hrají kapely na různých místech města. Nevím, zda si někdo stěžuje, ale akce probíhají stále každoročně.
Mšeno (bývalo městem motorismu) je tiché město a když se konají dvě akce ročně na koupališti a nebo Vámi zmiňovaná akce motorkářů, myslím, že je to o tolerantnosti, protože to není každý týden, ale jen jednou ročně. Nechtěla bych rozpoutat diskusi, je to věcí názoru. Chápu, že ten, kdo bydlí v blízkosti, nemá radost.
Jiná skupina občanů si myslí, že se ve Mšeně koná málo akcí, je to věcí názoru.
Není lehké vyhovět všem a vždy se najde někdo, komu něco vadí, někdo má radost z motorkářské akce, někdo ne.

tajemnice 

Reakce: 6 reakcí

26.08.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat z jakého důvodu je poslední koupání pouze do 23:59hod?? Proč RM neudělá vyjímku a nepovolí zábavu alespoň do 3:00hod?? Pokud vím, tak je to jedna z mála akcí, které se v létě ve Mšeně pořádají a vždy bylo její brzké ukončení vnímáno návštěvníky negativně. Tato akce je navíc poměrně hojně navštěvovaná a proto by asi stálo za to, aby z ní lidé odcházeli spokojeni.

Jiří Guttenberg 


Jiří Guttenberg

Odpověď:

Vážený Jiří, bude záležet na pořadatelích, kteří mají zábavu v kompetenci, zda se dohodnou a prodlouží akci. Musí si být jisti, že udrží pořádek a pak je možné akci prodloužit. Protože se jedná o akci pořádanou městem, nevztahuje se na ni čl. 6 obecně závazné vyhlášky města č. 1/2011, kde se ukládá, pokud chce pořadatel akci prodloužit, požádat radu města o schválení prodloužení po 24:00 hod.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

20.08.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
ráda bych se zeptala na práci při přípravě voleb. Pracuji  na dohodu, čas mám.
Děkuji
Ladislava Fantová
Mělnická 257, Mšeno
telef. 728560086 


Ladislava Fantová

Odpověď:

Vážená paní Fantová,
volby máme zajištěny našimi zaměstnanci, kteří mají zkoušky odpovídající dané legislativě. Pokud byste měla zájem na práci ve volební okrskové komisi, pak se obraťte na některou z volebních stran s žádostí, aby Vás jmenovali do komise.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

09.08.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtel jsem se zeptat, jestli muzu se psem prtojit pesi turistickou trasu, Poklicky, bludiste a pod.
Dekuji za odpoved
Jarda 


J. Krizek

Odpověď:

Vážený pane Křížku,
ano, v lese, např. v Bludišti, na Pokličkách apod. se můžete pohybovat se psem, to je samozřejmé, stejně jako jinde v přírodě. Pes musí být ale na vodítku.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

06.08.2013 / Starosta
Otázka: Dobrý den, doslechla jsem se, že při znovuotevření lidušky ve Mšeně, kam jsem docházela jako malá holka, se bude škola přejmenovávat po určitém malíři. Ráda bych věděla po jakém malíři a na základě čeho byl vybrán. Je to pravda? Děkuji Zuzana Jarešová 

Zuzana Jarešová

Odpověď:

Dobrý den,

ano, vedeme o tom debatu, ale rozhodnutí ještě nepadlo. Pokud by se tak stalo, byl by to umělec s vazbou na Mšeno.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

05.08.2013 / Městský úřad
Otázka: 1)Dobrý den, proč je voda na koupališti tak kalná??
2) jak budete řešit nával automobilů parkují na chodnících, provizorní jednosměrka je spíš trestem pro občany bydlící v ulicích Cinibulkova a Jezerní... 


Karel P.

Odpověď:

Vážený pane Karle,
voda v koupališti je kalná po přívalovém pondělním dešti. Bohužel, voda z vodoteče za koupalištěm směrem k Blížce přetekla oplocení (zídku) a dostala se do bazénu. Snažíme se vodu v bazénu čistit, objednali jsme z Mělníka z koupaliště vysavač (zatím svůj nevlastníme), ten to ale úplně nezvládl, protože sediment je příliš jemný. Voda vyhovuje hygienickým předpisům, ale to zakalení je nepříjemné a nevzhledné. Tím, že čistička stále běží se ale situace den ode dne lepší a my jen doufáme, že nepřijde další přívalový déšť. Samozřejmě, že budeme muset situaci řešit důkladně, pročistit vodoteč a provést další zásahy.

K parkování - jednosměrkou jsme řešili operativně situaci. Značka tam byla instalována jen na dobu "špičky". Rada města tento problém projednává, bude se o tom jednat i na zastupitelstvu a bude se jednat s vlastníky okolních pozemků.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

22.07.2013 / Městský úřad
Otázka: dobrý den,
kam se poděly pískovcové štuky, které byli v ulici Na Skaličkách ? budou v rámci rekonstrukce vráceny zpět ? 


E.K.

Odpověď:

Dobrý den,
pískovcové štuky byly uloženy do skladu a budou opět použity na rekonstrukci schodiště v ulici Na Skaličkách. Jsou prozatím uklizeny, aby nepřekážely, protože se dokončení stavby protáhlo na základě připomínek občanů. Po uskutečnění nového výběrového řízení na dodavatele stavby se s rekonstrukcí znovu začne.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

25.06.2013 / Starosta
Otázka: jelikož jsem na svoji reakci již neobržel žádnou odpověď posílám svůj dotaz ještě jednou.
děkuji
Šavrda
--------------
Vážená paní tajemnice, děkuji za Vaši odpověď. Připadá Vám to v pořádku, že na úřadě přesluhují lidé v důchodovém věku a mladí nemají práci nebo každý den dojíždí pracovat do vzdálených míst ? předem děkuji za Vaši odpověď Šavrda   


Jaroslav Šavrda

Odpověď:

Vážený pane,
nevšimla jsem si Vaší reakce (až dnes ráno), promiňte.
A teď k Vašemu dotazu - zaměstnavatel nemůže dát výpověď zaměstnanci z důvodu věku. Věk je stanoven ustanovením § 2 odst. 3 antidiskriminačního zákona jako zakázané diskriminační kritérium, dle kterého nesmí docházet k odlišnému zacházení mezi subjekty nacházejícími se ve srovnatelných situacích. Jediným kritériem proto zůstává, zda pracovník, který je v důchodovém věku, plní své pracovní povinnosti dle zákonů a požadavků zaměstnavatele. Pokud zaměstnanec tyto povinnosti řádně plní, je pouze na jeho rozhodnutí a zhodnocení vlastních sil, zda chce doma odpočívat a užívat si důchodu nebo být ještě aktivním jedincem podílejícím se na pracovním procesu.
Jelikož u žádného ze tří zaměstnanců, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru na MěÚ Mšeno a jsou v důchodovém věku nebylo ze strany jejich nadřízených ani při kontrolách výkonu státní správy prováděných pravidelně KÚ Středočeského kraje vytčeno žádné pochybení, neexistuje žádný zákonný důvod pro ukončení jejich pracovního poměru.
Domnívám se proto, že vaše připomínka by měla směřovat na některého člena zákonodárného sboru jako návrh na možnou změnu zákoníku práce, kdy by bylo právo na zasloužený odpočinek zákonem upraveno.
Pokud máte zájem si se mnou o konkrétních případech zmiňovaného problému popovídat osobně, přijďte na úřad, ráda si s Vámi o tom promluvím.

 

tajemnice 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46