Radnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkOlešnoBrusnéOltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


06.06.2020 / Starosta
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat jak to bude letos s provozem koupaliště. Bývalo zvykem že touto dobou bylo první koupání a otvírání koupaliště.  Letos to bude jinak? Díky.  

Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,
vzhledem k vývoji počasí bude koupaliště ve Mšeně otevřeno od soboty 13. června.
Informace: Koupaliště

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

17.05.2020 / Městský úřad
Otázka: Dobrý večer,nechci se na nic zeptat.Jen chci moc poděkovat dobrovolným hasičům našeho města za pravidelnou dezinfekci města.
Kluci, díky!
M.V. 


MAGDA VAŃKOVÁ

16.05.2020 / Starosta
Otázka: Dobrý den pane Mach,měla bych dotaz ohledně parkování.Jsem občanem Mšena již 17 let,mám tu trvalé bydliště ale barák bohužel bez možnosti vjezdu.Mám nepravidelnou pracovní dobu,někdy přijedu odpoledne,někdy pozdě v noci a někdy k ránu,ovšem nikdy nemám šanci zaparkovat a nemyslím si že bych měla parkovat u vlakového nádraží,když bydlím v Karlovce. Ráda si zaplatím místo,kde bude moje značka,ale budu tak mít jistotu že přijedu z práce a budu mít kde stát.Mockrat děkuji aspoň za přečtení s pozdravem Romana 

Romana Nouzáková

Odpověď:

Dobrý den,

vyhrazené parkování se v současné době povoluje pouze osobám zdravotně postiženým dle příslušných vyhlášek.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

15.05.2020 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
bude se letos konat dětský den?
Děkuji
Jana 


Jana

Odpověď: Dobrý den,
jako řada jiných akcí byla i tato akce zrušena.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka 
tajemník 

Reakce: žádná reakce

12.05.2020 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chtěl bych se prosim zeptat, kdy bude prováděna komplexni pozemkova uprava v katastralnim uzemi Sedlec - Mšeno. Na jednom ze zastupitelstvech mi bylo sděleno, ze se s ni výhledově počítá. Též bych se chtěl zeptat, jak bylo vyhodnoceno umístění silnicniho zrcadla v Sedleci u byvale hasičárny, kde je slozita dopravni situace, hlavne v zimnim obdobi. Jedna se o dve na sebe navazujici krizovatky. Opet mi bylo na jednom z minulych zastupitelstev prislibeno posouzeni stavu.
Predem děkuji za odpověď.
S pozdravem Vyhlas 75 


Vyhlas75

Odpověď:

Dobrý den,

pozemková úprava - v katastru Mšena doufám začne příští rok, v Sedleci o pár let později. Vše závisí na kapacitě Státního pozemkového úřadu a na financích, které má. Přednost mají území, kde se podařilo sehnat souhlas vlastníků více než poloviny rozlohy zemědělské půdy. To se nám ani přes několikaletou snahu v obou katastrech nepodařilo, i když ve Mšeně jsme blízko.

Zrcadlo - bylo požádáno na DI PČR a odboru dopravy o povolení a čekáme na něj.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

11.05.2020 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den.
Již několik měsíců v různých denních a nočních hodinách se line v Mělnické ulici z kanalizace na ulici a i z wc mís doma nesnesitelný puch výkalů. Chápu že za to může tlaková kanalizace v Sedleci, ale opravdu nechceme doma čuchat výkaly jiných obyvatel Mšena.  
 


Monika Kolářová

Odpověď:

Dobrý den,

tento problém, který se čas od času vykytuje, je třeba rozdělit do dvou rovin.

1. Zápach na ulici - někdy se v nějaké míře vyskytuje zejména v závislosti na tlaku, a to v různých částech města, tedy nezávisle na sedlecké kanalizaci. Vliv má také to, zda uliční dešťové vpusti mají pachové uzávěry - většinou nejsou, ale např. na Václavském náměstí ano. Vzhledem k tomu že denně křižuji městem na kole v různých hodinách, tak tento jev pozoruji, ale nijak intenzivně, a to ani v ulicích Mělnická a Karlova, kudy sedlecké odpadní vody natékají na ČOV ve chvílích, kdy v Sedleci sepnou čerpadla.

2. Zápach v domech ve výše zmiňovaných ulicích - tento se neprojevuje, pokud je v domě kanalizace těsná a jsou napuštěny všechny sifony, kde voda vytváří pachovou uzávěru a také je dobré, když je kanalizace odvětraná nad střechu. Je tedy třeba zkontrolovat kanalizační soustavu v objektu, možná včetně přípojky. Většina domů na trase v těchto ulicích tento problém nemá.

S vedením vodáren tuto věc pravidelně konzultuji a dávkování síranu, který snižuje zápach je v čerpací stanici v Sedlci nepřetržitě monitorováno dispečinkem.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 4 reakce

08.05.2020 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
proč čistící vůz včera (čt 6.5) čistil jen ulici Cinibulkovu a Jezerní (kde bydlíte)?? Ostatní ulice jsou zaprášené a potřebovaly by také vyčistit..
Olina 


Olina

Odpověď: Dobrý den,
zametací vůz město vždy vyčistí částečně. Řidič zametal celý den a ne jen Jezerní a Cinibulkovu. Nyní si můžete všimnout, že naši pracovníci dočišťují další úseky komunikací a chodníků. Věřím, že s čistotou města budete spokojena.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

08.05.2020 / Starosta
Otázka: Dobry den. Chtel bych se zeptat, zda Vas zkusensoti z konce dubna a zacatku kvetna nedonutili zamyslet se nad strategii parkovani - predevsim ve vstahu rezidenti vs. turisti. Me osobne to prijde momentalne ve Msene dost zalostne.  Co ocekavate ze bude, az zacne hlavni turisticka sezona? Dekuji a preji hezky den 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

o parkování se bavíme v radě města v posledních týdnech často, hledáme i další možné plochy pro parkování. Je však iluzorní si myslet, že když se nás rozhodne navštívit velká část obyvatel Prahy (a jiných měst), že jsme schopni pro ně vytvořit parkovací místa. Co se týče rezidentů, kteří nemají dvůr či garáž (zas tak mnoho jich není), tak je možná řešením požádat o vyhrazené stání (za poplatek), avšak to šířka místních ulic většinou komplikuje a není předem jasné, zda to úřady povolí. Další možností jsou asi již jen modré zóny s nějakým poplatkem, pokud by k tomu byla politická vůle a kladná stanoviska úřadů. Ovšem vymáhání dodržování dopravního značení není bez městské policie možné.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

20.04.2020 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, 1) proč město zřizovalo placené parkoviště u koupaliště a Debře, když pak umožní parkování na místě odkud se jen práší nebo vyváží bláto po celé Jezerní ulici? Dále bych chtěla opět navrhnout nalajnování parkovacích míst na placeném parkovišti u Debře. Nyní tam auta stávají s hodně velkými mezerami a není to efektivní. Někde v návrhu jsem viděla, že by u koupaliště měla být placená zóna a ne jen stávající dvě parkoviště, proč se toto neuskutečnilo?
2) bude se něco dělat  s místními občany a turisty, kteří opakovaně nedodržují vládní nařízení ohledně nošení roušek?
Děkuji. 


Jitka Dlouhá

Odpověď:

Dobrý den,

ad 1) - máte pravdu, i toto parkoviště zpoplatníme. Co se týče čar, tak při dodržení předpisů pro parkování vznikne na dané ploše jen 10 regulérních míst. Při neorganizovaném stání se tam vejde aut daleko více. To neplatí jen pro tuto plochu, ale i třeba pro plochu za kostelem či bývalé Václavské náměstí. Placená zóna - o toto značení jsme žádali, ale dopravní policisté nám povolili jen to stávající.

ad 2) - kontrolovat a vynucovat dodržování vládních nařízení má v popisu práce Policie ČR a této problematice se věnuje, občas jsem toho i v našem městě svědkem.

S pozdravem

Martin Mach
starosta

starosta 

Reakce: 3 reakce

20.03.2020 / Starosta
Otázka: Dobrý den pane starosto.

Velice zdvořile prosím, nemohl byste repesivním opatřením,např. za pomoci kontrol PČR zmírnit vysedávání občanů, kteří zde nabydlí na lavičkách náměstí. Včerejší odpoledne. Cyklisti a motorkáři v hloučku....zmrzlinka..bez roušek, baz rukavic.I když jsou tu na chatách na karanténě , tak se tak nusí chovat. Obyvatelé jsou tu vesměs starší lidé. Nepotřebuji odpověd. Děkuji za Váš čas.  Mirka Pernikarová  


Mirka Pernikářová

Odpověď:

Dobrý den,

požádal jsem policii o spolupráci v tomto směru.

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49