BrusnéSedlecSkalní kaplička v Boudecké rokliEvangelický kostel

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


24.02.2015 / Zastupitelstvo
Otázka: Vážení zastupitelé,
Chtěl bych Vás požádat,jako nové zastupitelstvo o přehodnocení a zvážení usnesení bývalé RM č.15 ze dne 1.6 2011,týkající se poplatku při využití sportoviště za ZŠ Mšeno.Mám na mysli vstup pro dospělou osobu 100kč./hod./kurt. A pro člena mšenského sportovního klubu zdarma.Bylo by možné,aby vstup zdarma byl pro všechny obyvatele města Mšena a jemu přilehlých obcí?Případný roční finanční příspěvek (tzv.členské známky) v hodnotě jaký platí členové sportovních klubů,by byly samozřejmě vyžadovány i po nás nečlenech a byly by placeny městu.Sportoviště bylo vybudováno pokud se nemýlím za 75% podpory EU- ROP z fondu pro regionální rozvoj a 25% kapitálu Mšena.Myslím si tedy,že tato změna by byla spravedlivá a férová vůči každému obyvateli Mšena.Možná by i přispěla k oživení a splnění cíle,ke kterému toto zařízení bylo vybudováno.Dnešní politikou našeho státu,EU i u nás na místní úrovni je dostat nás rodiče a hlavně naše děti z " gauče" a rozvíjet v nás sportovního ducha.Buďme tedy IN a pojďme touto cestou.Předem Vám zastupitelé děkuji a Vaše případné pozitivní posouzení mé prosby budu brát za příjemné gesto či signál k nám obyčejným občanům Mšeňákům ,nečlenům sportovních klubů.Sportu zdar,tomu mšenskýmu zvlášť.
S pozdravem a přáním všem zastupitelům k užití si ještě zbytku zimy ve zdraví a v dobré náladě přeje Josef Vyhlas ml.Sedlec61,ročník75 


Josef Vyhlas

Odpověď:

Vážený pane Vyhlasi,

děkujeme za námět, městská rada jej prodiskutovala. Domníváme se, že si mylně vykládáte pravidla vstupu. Vstupné není 100 Kč/os/kurt/hod, ale 100/kurt/hod, tedy např. při čtyřhře platí každý plnoletý hráč 25 Kč za hodinu. Dále není pravdou, že by členové mšenských klubů měli na kurty vstup zdarma, to se týká pouze případného organizovaného tréninku s trenérem. Naopak na dráhu (+ doskočiště) má vstup zdarma každý (po domluvě se správcem). Přiměřené vstupné za kurty chceme u dospělých osob vybírat i nadále, neboť je potřeba alespoň částečně pokrýt náklady na údržbu a sekání trávy. Tento model máme i schválený dotační agenturou, které každoročně vykazujeme náklady i příjmy. V projektu jsme se také zavázali, že významně neohrozíme příjmy jiných poskytovatelů podobných služeb v regionu - i to je tedy důvod pro zachování vstupného.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 3 reakce

13.02.2015 / Starosta
Otázka: Dobry den, pane starosto. Je skutečně na městském domě na náměstí (který je monentálně v rekonstrukci) trojice střešních oken? To už památkové péči nevadí nebo v případě města jde z jejich strany o jiný přístup než k běžným občanům? Tímto Vás veřejně žádám, jděte občanům příkladem a nehyzděte našim turistům pohledy na město odlesky od střešních oken. P.S. Prosím netrvďte, že se jedná o komínové výlezy, minimálně ve dvou případech určitě ne. S pozdravem Miroslav Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

nejedná se o střešní okna, ta nebyla povolena, ale o zateplené střešní výlezy, které slouží např. k čištění nadstřešních žlabů apod.. Přístup orgánů památkové péče nekomentuji, tuto záležitost jsem s nimi ani neprojednával, komunikoval s nimi projektant. Vzhledem k umístění výlezů ve spodní části střechy a k jejich malým rozměrům se domnívám, že nebudou příliš rušit pohled na střešní krajinu města.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 4 reakce

10.02.2015 / Starosta
Otázka: Dobrý den, jezdil jsem k vám do Mšena na akci "Na Kokořínsko s párou" a to jako účastník vojenských ukázek. Letos jsem tuto akci v kalendáři nenašel- znamená to, že trať je skutečně pro osobní provoz uzavřena?  Chtěl jsem vám totiž nabídnout, že letos kdy je kulaté výročí ukončení druhé světové války by jsme mohli vojenskou scénku sehrát na toto téma- už jen proto, že blízké Řepínsko je známým centrem partyzánského hnutí.
Pavel Mrázek 


Pavel Mrázek

Odpověď:

Dobrý den,

trať je skutečně mimo provoz, nyní tu nejsou ani koleje. Připravuje se rekonstrukce, doufejme, že skončí někdy v létě. Poté bychom rádi opět akci uspořádali. Díky za námět, rádi jej využijeme.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.02.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat, sousedům Hřebíčkovým z Klůčku věčně venku běhá na volno pes. Před chvíli šel Jiří Škopan se svým psem z procházky a měl ho na vodítku. Pes od Hřebíčků se do jeho psa zakousl. Jsem těhotná a pomalu abych se bála vyjít z domu kvůli tady tomu psu, nikdy nevíte koho dál pokouše, toto se nestalo poprvé. Co se s tím dá dělat, podle zákona by měl mít majitel psa na vodítku a když ne tak by měl mít náhubek.  Děkuji za odpověď  

Havlíčková

Odpověď:

Vážená paní Havlíčková,
děkujeme za Váš podnět. Konkrétní incident lze řešit jako přestupek. Vlastník psa, tedy poškozený, by sám měl učinit podání. Protože se jedná o přestupek - týrání zvířat (i to, že pes není pod dozorem, je "týrání zvířete" - je mimo sféru vlivu chovatele), toto řeší úřad s rozšířenou působností, tedy MěÚ Mělník.
Pokud by poškozený měl zájem, pomůžeme mu sepsat podání, případně může sám zaslat podání na náš úřad a my bychom případ předali na MěÚ Mělník, nebo se obrátit přímo na MěÚ Mělník.
Abychom Vám pomohli, požádáme Vaše sousedy o zajištění psa tak, aby neohrožoval okolí.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

02.02.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Chtel bych se zeptat na chodnik u hasicske zbrojnice. Je v majetku mesta? Je na nem umisten stavebni odpad. Lze zajistit jeho odkliz, aby bych chodnik vyuzivatelny? Dekuji. Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď: Vážený pane doktore, zjišťovala jsem původ odpadu a bylo mi sděleno, že mšenští hasiči upravovali podlahu v hasičské zbrojnici (v garáži). Na naši žádost reagovali tak, že svolají brigádu a odpad odklidí do neděle 8. 2. 2015. Děkujeme za Vaše upozornění, které nám pomohlo věci urychlit. Věříme, že hasiči slovo dodrží.
tajemnice 

Reakce: 90 reakcí

27.01.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, dnes je 27.ledna, Den památky obětí holocaustu a tak jsem trochu čekala - tak jako minulý rok- marně, že by mohla být u pomníčku před školou ( u toho, jež byl s tak velkou slávou odhalen) alespoň malá pietní akce, že by tam třeba děti ze školy mohly donést kytičku a tak by se na místní oběti nezapomínalo.Bohužel se tak nestalo, je mi to líto,že to nanapadlo pedagog. sbor. Tak se tam sejdeme v r. 2016? J. Hrdličková Měšťanová 

Jitka Hrdličková Měšťanová

Odpověď:

Dobrý den,

souhlasím, je špatně, že jsme si nevzpomněli a věřím, že to příště napravíme. Děkuji za připomínku.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

27.01.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den. Mám prosbu.U Vás má p.Veselý Palive s.r.o.
Na tržišti 463 Ičo 25052101.Potřeboval bych reference,pro sepsání  smlouvy na určitou transakci,zda je firma prosperující a důvěryhodná.Děkuji
zda by bylo možno obratem odpovědět neb tel 605 800 869 MB 


brix miloslav

Odpověď:

Dobrý den,

bohužel Vám nemůžeme poskytnout požadované informace, neboť jimi nedisponujeme.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.01.2015 / Starosta
Otázka: Dobrý den ,
chtěla bych ..tímto požádat o jednu maličkou změnu zde na webu města.
U seznamu zastupitelů nejsou viditelné emailové adresy...jsou tam jenom  odkazy.
Šlo by to změnit?
Co když někdo bude chtít napsat členovi zastupitelstva... z veřejného PC ? ...z jiného než vlastního počítače ?
Pak jsou mu  odkazy k ničemu :-(  
díky :-)  


Šimíčková Renáta

Odpověď:

Dobrý den,

ukrývání e-mailových adres pod odkazy je standardní bezpečnostní opatření proti šíření nevyžádané pošty různými roboty. Vám se adresa zobrazí po najetí myší na odkaz v levém dolním rohu prohlížeče.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

16.12.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli silnice v Sedleci od autobusové zastávky směrem na Hradsko nad káceným svahem bude zabezpečena svodidly.Děkuji Vyhlas 


Vyhlas č.p.61

Odpověď:

Vážený pane Vyhlasi,
část stráně pod silnicí ze Sedlce směr na Hradsko naši zaměstnanci "vyčistili", odstranili křoví a nálety stějně jako i v minulosti. Čas od času se musí provést údržba.
K dotazu na zabezpečení svodidly - i my jsme názoru, že by umístění svodidel bylo vhodné, případně, pokud by správce silnice, tedy SÚS, zvážili, že svodidla ne, pak se domníváme, že instalování patníků by bylo dokonce nutné. V tomto duchu budeme jednat s SÚS.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

02.12.2014 / Starosta
Otázka: Dobrý den, dnes jsem šel kolem stromku a osvícení vypadá mnohem lépe než v neděli. Tak nevím, zda jsem měl v neděli moc svařáku :-) nebo jste osvětlení doplnili, ale  každopádně můj předchozí příspěvek už není aktuální. 

Jiří Guttenberg


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49