Městské lázně - koupalištěBezděz (foto: Zd. Bergl)SkramoušVečer před kostelem sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


04.04.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, proč ještě není v provozu kašna na náměstí? Při letošním jaru je to skoro škoda ... 

Václav Novák

Odpověď:

Vážený pane Nováku,
děkujeme za dotaz. Kašnu zprovozníme v co nejkratší době, bohužel, dodavatel technologie může kašnu zprovoznit až 11.4.2014, t.j. v pátek příští týden. Samozřejmě, že jsme vzhledem ke krásnému počasí chtěli dříve, ale jak je výše řečeno, dodavatel přijede až příští pátek.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

28.03.2014 / Městský úřad
Otázka: Nebudu zde dělat diskuzní stránku tak jenom rekce na odpověď p. Šimíčkové.
To co potkalo školné jídelnu se popravdě může stát každému podnikateli pracujícímu v potravinářství. Sama píšete že je vše v šetření ale  z vaši strany padlo obvinění i s krásným titulem.
Tak že bych počkal až jak dopadne hig. kontrola a pak bych dělal závěry. Školní jídelna je zavřená proto že vlastně nemá kdo vařit. Tak jako vy mě všichni lidi pod touto přezdívkou znají, a po rozkliknutí by se měl ukázat můj e-mail s jménem.  L. Plosinar 


L.Plosinár

Odpověď:

Dobrý den,

potvrzuji výše uvedené informace. Zároveň všechny vášnivé diskutéry žádám, aby nezneužívali tuto rubriku určenou k dotazům, nikoli k diskusím.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

28.03.2014 / Městský úřad
Otázka:
Vážený pane ..Plošinár , ( Nechyba)  škoda že jste nezkopíroval celou diskuzi.. múj citovaný příspěvek je vytržen z kontextu , nicméně i tak ..na něj budu reagovat.
Zatím co jsem řekla si stojím .
Nákaza mnoha dětí průjmovým onemocněním je závažná věc, pokud mám správné informace tak několik dětí ( ale i dospělých) prodělalo nehezký průběh tohoto nemocnění.
Příčina výskytu tohoto onemocnění se prý vyšetřuje .
Pravděpodobně  na základě  dílčího výsledku vyšetřování je  zavřená školní jídelna, což samozřejmě vede mezi obyvateli města ke spekulacím , že původce onemocnění pochází ze školní jídelny.
No a ted k jádru věci .. na základě rozhodnutí Hygienické stanice Mělník , jsem byla já a celá moje rodina vyřazena z potravinářského provozu a to zdůvodu , že se u naší dcerky ( žákyně ZŠ Mšeno) vyskytly příznaky průjmového onemocnění, což znamená , že jako podnikatel v pohostinství nemohu tuto činnost provozovat..
Myslím, si že každý pracující člověk by byl po právu rozčílen z toho , že mu vinou kohosi bylo znemožněno vydělávat peníze na na poplatky , jídlo, benzín..atd .Podotýkám že v tomto případě bez možnosti jakékoliv náhrady.
Nejsem ani já .. ani nikdo z naší rodiny viníkem této situace
Takže když to shrneme ..můj Vámi citovaný příspěvek je o tom, že ..nakazit tolik dětí je vážná věc ..a že chci vědět .. jak to vlastně dopadne . A  že špatná práce , potažmo nedoržování hygienických předpisů ..či bůh ví čeho ještě ..někoho ve školní jídelně, .je prostě příčínou toho, že nemohu do zaměstnání.
No..Vám jako podnikateli ve stejném oboru se v podstatě může stát totéž .
A k žalovatelnosti  mého výroku ..nevím jak a za co by mně mohl kdokoliv žalovat ..není to ani pomluva .. ani cokoliv jiného , je to můj názor , který vyšel z dostupných informací .Možná by se dalo polemizovat o nevhodnosti některých konkrétních slov ..ale i tak nejsou určena nikomu konkrétně ..
Na závěr ..snad jen to , že mně skutečně překvapilo.. kdo všechno tráví čas  sledováním  diskuze na mém facebookovém profilu, potažmo z nich vyvozuje jakékoliv závěry.
No a to že jste se ,pane Nechyba nepodepsal svým vlastním jménem ..taky o mnohém svědčí.
 


Šimíčková Renáta

27.03.2014 / Městský úřad
Otázka: Jenom se chci zeptat není to žalovatelný, neměla by se radnice zastat.Uveřejněním na facebooku je vlastně napadení bez důkazů veřejné a pro zaměstřnance kuchyně ZŠ ponižující. L.P

Renáta Šimíčková nooo..o z toho bude ?.. mineno tak ..jako kdo a jake z toho vyvodi dusledky ..otravit tolik deti .. neni sranda , k tomu kdyz prictes ze tenhle bordel a spina nejaky kravy v kuchyni ...zapricinilo to , ze jsem doma a nemuzu podnikat .. tak mne vazne zajima , jak a kdo to bude resit , pripadne jake budou opatreni aby se to neopakovalo .. 


Libor Plošinár

19.03.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

píši bakalářskou práci na téma: Odboj na Mělnicku v letech 1939 - 1945, a zmiňovat se budu i o Mšenu. Chtěla jsem se zeptat, zda máte nějaké prameny, literaturu, kroniky či dobový tisk, který by se k tématu vztahoval. Pokud vím, působil ve Mšeně paravýsadek Národní mstitel. Byla bych vděčná za jakékoliv informace, s pozdravem Vildová Olga 


Olga Vildová

Odpověď: Dobrý den, o skupině "Národní mstitel" podává obsáhlé informace autor knihy "Národní mstitel" Václav Zimerman. Knihu Vám můžeme zapůjčit. Podrobnější informace než jsou obsaženy v této knize, nemáme.
tajemnice 

Reakce: žádná reakce

26.02.2014 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
moje otázka je ..
zda je skutečně nezbytně nutné v rámci stavebních prací v naší ulici kácet další  stromy.
Včera bylo pokáceno několik dalších stromů a zdá se mi, že zbytečně.
Dva vzrostlé zdravé smrky a jeden kaštan ...
Skutečně bylo toto kácení bezpodmíněčně nutné?
Při výstavbě parkoviště  u školy před naším domem, byl zcela zbytečně pokácen veliký ořech, který nemohl nikomu překážet notabene když na jeho místě nevznikla žádná stavba . Důvodem pokácení tohoto stromu, byla podle mého názoru pouze lenost stavařů , kteří evidentně nechtěli objíždět a obcházet velký strom.  
Pří rekonstrukci školy byl pokácen velký smrk na dvoře ... taky bezdůvodně ...
Bude za tyto stromy vysazena ..adekvátní náhráda ?
Díky  za odpověď
Šimíčková
 


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď - značné vytížení + dovolená.
Bohužel jsou Vámi zmiňované případy kácení opravdu nutné, věřte, že nekácíme stromy bez důvodu. Většinou se jedná o nekoncepční výsadbu prováděnou často v minulosti soukromými osobami na pozemcích města, která v současnosti brání výstavbám či obnově technické infrastruktury. Poslední Vámi zmiňované stromy v ulici Hlovecká stály v cestě upravené trase dešťové kanalizace, která se posunula blíže školnímu pozemku ze dvou důvodů - zajištění obslužnosti továrny a snížení rizika pro statiku obytných domů při tak hlubokých výkopech. Stromy u školy (na parkovišti a ve dvoře) byly příliš blízko budově a způsobovaly zanášení žlabů, vlhnutí objektu a zastínění. Prosychající a padající větve ořechu by zároveň nedovolily zajistit dostatečnou provozní bezpečnost parkoviště, stejně tak by při stavebních pracích (zemní práce při zakládání parkoviště) byl s velkou pravděpodobností poškozen kořenový systém stromu.

Stromy samozřejmě také sázíme, a to v počtu několikanásobně větším, než pokácíme. Snažíme se však při tom volit vhodná místa, která nejsou a nebudou v kolizi s inženýrskými sítěmi a nejsou v blízkosti budov. Příkladem mohou být obnovy alejí v krajině, osazování úvozů nebo alejová výsadba v Nádražní ulici a letos také v Boleslavské.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

14.02.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

včera, dne 13.2., k nám přišli dva psi ze směru od Stránky, Mšena. Oba jsou středně velcí s obojkem. Bílý je hodně chundelatý, pasteveckého typu. Černý, pravděpodobně kříženec labradora nebo retrívra. Můžu zaslat fotky. V případě, že by někdo u vás nahlásil jejich ztrátu, kontaktujte nás na tel. 605 518 090 - Josef Bajtl.

Předem děkujeme

Aneta Bajtlová
Samota Skřivany
Velké Všelisy 


Aneta Bajtlová

Odpověď:

Psi byli předáni majitelům, kteří se již po nich sháněli.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

10.02.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

jsem student architektury FA ČVUT. V současné době sostředím svůj zájem na kopaliště v Česku a na Slovensku. Velice mně zaujalo koupalište v Mšeně. Mohli by jste mi, prosím poskytnout informaci, jestli je toto koupalište zapsáno v zoznamu kulturních památek?

S pozdravom

Peter Klinec  


Peter Klinec

Odpověď:

Dobrý den,
ano, městské koupaliště ve Mšeně je zapsáno v seznamu kulturních památek pod číslem 37659/2-3774.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

04.02.2014 / Starosta
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat: Kdo určuje, v jakých ulicích se bude ošetřovat silnice proti ledu a sněhu? Dnes jsem šla v Jizerní ulicí a ta byla celá posypána pískem a např. ulice Husova nebo od lípy Palackého ul. k bytovkám ošetřena vůbec nebyla! Děkuji za odpověď M. Vaňková 

Magda Vaňková

Odpověď:

Dobrý den,
vážená paní Vaňková, děkujeme za Váš dotaz, jsme si vědomi, že údržba silnic a chodníků je hlavně v zimním období problematická. RM schválila plán zimní údržby a podle tohoto plánu se provádí úklid a údržba (můžete nalézt v rubrice Město Mšeno, usnesení rady, v horní části mezi dokumenty). Dělníky pracující na údržbě a úklidu komunikací má na starost p. Vik, č. telefonu 723008701.
Ke konkrétnímu posypu dne 4.2. - naši zaměstnanci průběžně procházejí ulice a podle zvážení provádějí ošetření. Ulice Jezerní byla zledovatělá, a proto byl proveden posyp.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

01.02.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý večer, píši bakalářskou práci na téma památných stromů na Mělnicku a v rámci své práce bych Vám chtěla navrhnout, pokud ze zrušené Mšenské lípy 3 zbývá ještě nějaké torzo či větší pařez, jestli byste jej nechtěli nechat zakonzervovat a dát k němu ceduli, že se jednalo o památný strom a k tomu nějaké další informace o něm. Přispělo by to tak částečně k zachování té "památky" a turisté by si mohli například sami spočítat letokruhy apod. Předem děkuji za odpověď 

Tomaierová

Odpověď:

Dobrý den,
k Vašemu návrhu jsme zjišťovali postoj CHKO Kokořínsko, protože torzo lípy se nachází v CHKO. Je dojednána schůzka přímo na místě. Oni již mají v plánu, že by k torzu umístili informační tabuli. Pokud by se jednalo o zakonzervování, jde o to jakou formou. Je možné torzo zastřešit, je zde však problém, že by byl narušen biotop - výskyt chráněného hmyzu (přesný druh neznám). To se vše upřesní přímo na místě. Takže závěrem, již se na tom pracovalo a pracuje. Děkujeme za Váš zájem a návrh.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45