Černík (foto: O.Vokál)SedlecBusta T.G.M. v parku před školouHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole Historie

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


26.02.2014 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
moje otázka je ..
zda je skutečně nezbytně nutné v rámci stavebních prací v naší ulici kácet další  stromy.
Včera bylo pokáceno několik dalších stromů a zdá se mi, že zbytečně.
Dva vzrostlé zdravé smrky a jeden kaštan ...
Skutečně bylo toto kácení bezpodmíněčně nutné?
Při výstavbě parkoviště  u školy před naším domem, byl zcela zbytečně pokácen veliký ořech, který nemohl nikomu překážet notabene když na jeho místě nevznikla žádná stavba . Důvodem pokácení tohoto stromu, byla podle mého názoru pouze lenost stavařů , kteří evidentně nechtěli objíždět a obcházet velký strom.  
Pří rekonstrukci školy byl pokácen velký smrk na dvoře ... taky bezdůvodně ...
Bude za tyto stromy vysazena ..adekvátní náhráda ?
Díky  za odpověď
Šimíčková
 


Šimíčková

Odpověď:

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď - značné vytížení + dovolená.
Bohužel jsou Vámi zmiňované případy kácení opravdu nutné, věřte, že nekácíme stromy bez důvodu. Většinou se jedná o nekoncepční výsadbu prováděnou často v minulosti soukromými osobami na pozemcích města, která v současnosti brání výstavbám či obnově technické infrastruktury. Poslední Vámi zmiňované stromy v ulici Hlovecká stály v cestě upravené trase dešťové kanalizace, která se posunula blíže školnímu pozemku ze dvou důvodů - zajištění obslužnosti továrny a snížení rizika pro statiku obytných domů při tak hlubokých výkopech. Stromy u školy (na parkovišti a ve dvoře) byly příliš blízko budově a způsobovaly zanášení žlabů, vlhnutí objektu a zastínění. Prosychající a padající větve ořechu by zároveň nedovolily zajistit dostatečnou provozní bezpečnost parkoviště, stejně tak by při stavebních pracích (zemní práce při zakládání parkoviště) byl s velkou pravděpodobností poškozen kořenový systém stromu.

Stromy samozřejmě také sázíme, a to v počtu několikanásobně větším, než pokácíme. Snažíme se však při tom volit vhodná místa, která nejsou a nebudou v kolizi s inženýrskými sítěmi a nejsou v blízkosti budov. Příkladem mohou být obnovy alejí v krajině, osazování úvozů nebo alejová výsadba v Nádražní ulici a letos také v Boleslavské.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

14.02.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

včera, dne 13.2., k nám přišli dva psi ze směru od Stránky, Mšena. Oba jsou středně velcí s obojkem. Bílý je hodně chundelatý, pasteveckého typu. Černý, pravděpodobně kříženec labradora nebo retrívra. Můžu zaslat fotky. V případě, že by někdo u vás nahlásil jejich ztrátu, kontaktujte nás na tel. 605 518 090 - Josef Bajtl.

Předem děkujeme

Aneta Bajtlová
Samota Skřivany
Velké Všelisy 


Aneta Bajtlová

Odpověď:

Psi byli předáni majitelům, kteří se již po nich sháněli.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

10.02.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

jsem student architektury FA ČVUT. V současné době sostředím svůj zájem na kopaliště v Česku a na Slovensku. Velice mně zaujalo koupalište v Mšeně. Mohli by jste mi, prosím poskytnout informaci, jestli je toto koupalište zapsáno v zoznamu kulturních památek?

S pozdravom

Peter Klinec  


Peter Klinec

Odpověď:

Dobrý den,
ano, městské koupaliště ve Mšeně je zapsáno v seznamu kulturních památek pod číslem 37659/2-3774.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

04.02.2014 / Starosta
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat: Kdo určuje, v jakých ulicích se bude ošetřovat silnice proti ledu a sněhu? Dnes jsem šla v Jizerní ulicí a ta byla celá posypána pískem a např. ulice Husova nebo od lípy Palackého ul. k bytovkám ošetřena vůbec nebyla! Děkuji za odpověď M. Vaňková 

Magda Vaňková

Odpověď:

Dobrý den,
vážená paní Vaňková, děkujeme za Váš dotaz, jsme si vědomi, že údržba silnic a chodníků je hlavně v zimním období problematická. RM schválila plán zimní údržby a podle tohoto plánu se provádí úklid a údržba (můžete nalézt v rubrice Město Mšeno, usnesení rady, v horní části mezi dokumenty). Dělníky pracující na údržbě a úklidu komunikací má na starost p. Vik, č. telefonu 723008701.
Ke konkrétnímu posypu dne 4.2. - naši zaměstnanci průběžně procházejí ulice a podle zvážení provádějí ošetření. Ulice Jezerní byla zledovatělá, a proto byl proveden posyp.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

01.02.2014 / Městský úřad
Otázka: Dobrý večer, píši bakalářskou práci na téma památných stromů na Mělnicku a v rámci své práce bych Vám chtěla navrhnout, pokud ze zrušené Mšenské lípy 3 zbývá ještě nějaké torzo či větší pařez, jestli byste jej nechtěli nechat zakonzervovat a dát k němu ceduli, že se jednalo o památný strom a k tomu nějaké další informace o něm. Přispělo by to tak částečně k zachování té "památky" a turisté by si mohli například sami spočítat letokruhy apod. Předem děkuji za odpověď 

Tomaierová

Odpověď:

Dobrý den,
k Vašemu návrhu jsme zjišťovali postoj CHKO Kokořínsko, protože torzo lípy se nachází v CHKO. Je dojednána schůzka přímo na místě. Oni již mají v plánu, že by k torzu umístili informační tabuli. Pokud by se jednalo o zakonzervování, jde o to jakou formou. Je možné torzo zastřešit, je zde však problém, že by byl narušen biotop - výskyt chráněného hmyzu (přesný druh neznám). To se vše upřesní přímo na místě. Takže závěrem, již se na tom pracovalo a pracuje. Děkujeme za Váš zájem a návrh.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

26.01.2014 / Starosta
Otázka: Zdravím. Máte krásné náměstíčko. Co a kdy budete dělat s příjezdovými tankodromy.  

Jiří Thoř

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme. Průtah směrem na Boleslav se začne komplexně opravovat zjara, ve směru na Mělník se rekonstrukce projektuje. Doufejme, že krajská správa silnic bude mít letos prostředky alespoň na lokální výspravy. Obě tyto komunikace jsou majetkem kraje.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

27.11.2013 / Zastupitelstvo
Otázka: Omlouvám se, přehlédl jsem datum. Spojil jsem si tu změnu s aktuálním územním plánem.

Jiří Guttenberg 


Jiří Guttenberg

27.11.2013 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobrý den, to vážně město Mšeno povolilo změnu územního plánu za účelem výstavby fotovoltaické elektrárny u Skramouše?? Trochu nerozumím tomu, že tady ve městě se navzdory majitelům nemovitostí vysadí u domů stromy a na druhé straně umožníte znehodnotit zelenou(ornou) plochu něčím tak odporným, jako jsou fotovoltaické panely. Já toto Vaše rozhodnutí vnímám jako velmi špatné.

Jiří Guttenberg  


Jiří Guttenberg

22.11.2013 / Městský úřad
Otázka: Nas tatinek Jindrich Jakl lezi v Msenu na hrbitove a my by jsme chteli koupit kamen. Prosim Vas kde to muzeme koupit???
Mockrat Vam dekuji
Monika Hölzel 


Monika Hölzel

Odpověď:

Vážená paní Hölzel,
bohužel, Vám nemůžeme sdělit touto cestou přímo adresy, na koho byste se měla obrátit (předpokládám, že shánít někoho, kdo by Vám provedl na hrobě kamenické práce), ale obraťte se na paní knihovnici (telefon 315693021, linka 26), která má zároveň na starost správu hřbitova, možná, že Vám kontakty předá.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

14.11.2013 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
bude i letos živý betlém na náměstí?
Děkuji
Karel 


Karel P.

Odpověď:

Dobrý den,
i v letošním roce plánujeme na první adventní neděli akci "Rozsvícení vánočního stromu" a s tím spojený živý betlém. 

tajemnice 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43