Městský znak na radniciČerník (foto: O.Vokál)Sousoší Immaculaty na nám. MíruMěstské lázně - koupaliště

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


12.06.2015 / Starosta
Otázka: Dobry den.
Nestalo by za zvazeni, jak nejakym rozumnym zpusobem vyuzivat vodu (min. jako užitkovou na zalevani mestske zelene, kropeni ulic,...) kterou hasici v ramci nejakych reguly musi cas od casu ve svych cisternach menit? Aspon by zbuhdarma netekla z kopce dolu. Kdyz nic, tak bychom nasim detem ukazali ekologicky a ekonomicky pristup. Hezky den. Hrdlička 


Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

hasiči v případě potřeby výměny vody vypouští cisterny do Jezera nebo Černíku, případně do Blížky. Rybníky mají nedostatek vody vlivem změny klimatu a slabých srážek. Pokud ovšem něco na vozidlech jen spravují a nepředpokládají vypuštění celé nádrže, teče voda ulicí dolů a dešťovou kanalizací opět do rybníků. To samé platí v případě praní hadic za použití hydrantu. Myslím tedy, že se chovají ekologicky i ekonomicky.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

08.06.2015 / Městský úřad
Otázka: dobrý den,
neplánují se nějaké trhy na náměstí ? (bleší trhy atd) 


Jaroslav B.

Odpověď:

Dobrý den,

zatím víme jen o jarmarku v rámci "třešňování". Konání případných dalších trhů město podpoří, ale nemá kapacitu je organizovat. Toho by se musel ujmout nějaký spolek, zkusím některé oslovit.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

01.06.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, prosím o informaci, zda je voda na koupališti v dětském brouzdališti chlorovaná? 

Jirka

Odpověď:

Dobrý den,
voda v brouzdališti je pitná, každý den ji vypouštíme a napouštíme a nijak neupravujeme.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

14.05.2015 / Městský úřad
Otázka: Vážení přátelé,
Nedávno jsem se dozvěděl, že naše dávná přítelkyně, paní Libuše Čeřovská, se usadila ve Vaši obci. Můj starý email na ni nefunguje. Mohli byste mi mailnout platný email nebo ji poskytnout můj email s pozdravem, že by mě svými rádky moc potěšila. Děkuji a zdravím,
Jiří Březina 


Jiří Březina

Odpověď:

Vážený pane Březino,
Váš e-mail předáme paní Čeřovské.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

24.04.2015 / Starosta
Otázka: Dobrý den, pane starosto. Rád bych se Vás jakožto záspupce zřizovatele mateřské školky rád zeptal, zda chov malých přežvýkavců splňuje všechny zákonné naležitosti (registrace chovu). O pravidelném veterinární peči nepochybuji (minimálně odčervení). Děkuji Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Vážený pane doktore,
část stanoviska paní ředitelky k Vašemu dotazu zaslanému p. starostovi:

"..... chov je registrován, kozy mají přiděleny registrační známky, jsou očkovány, mají ošetřenou srst proti parazitům, ošetřená kopýtka, pravidelně je odčervujeme podle pokynů veterináře.
Krmíme je denně mačkaným ječmenem, senem, vodou, mají možnost pastvy, dostávají jako mlsky tvrdý chléb a větvičky s listím, které milují."

Co k tomu dodat, výchova dětí k tomu, aby měly rády zvířata je, jistě se shodneme, výborná a celý kolektiv mšenské školky hodnotíme jako zřizovatel velice kladně.
Dělají pro děti maximum a pokud mohu porovnat úroveň školky s jinými (můj vnuk chodil do školky v Mladé Boleslavi), pak musím konstatovat, že si polepšil a děkuji všem učitelkám v naší školce za to, že se tolik dětem věnují a že mimo jiné vymyslely takovou zajímavost, jako je chov koz.

Samozřejmě, že jsme, jako zřizovatelé, informováni průběžně a víme, že z právního hlediska je vše vpořádku.

Jen ještě na závěr: při pravidelném šetření České školní inspekce, které proběhlo v prosinci 2014, byla Mateřská škola Mšeno hodnocena velice kladně, v některých oblastech i nadstandardně.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

15.04.2015 / Starosta
Otázka: RM schvaluje finanční příspěvek ve výši 35 000 Kč na dopravu Smíšenému pěveckému sboru INTERMEZZO Mšeno, součásti organizační složky města ....

Můžu se zeptat, z jakých důvodů je pěvecký kroužek organizační složkou města? Proč se o finance neuchází standartním grantovým způsobem, jako každý jiný spolek ve vašem městě? 


V. Kabeš

Odpověď:

Dobrý den,

nedokážu Vám přesně odpovědět, neboť to je stav, který vznikl za minulého vedení města. Zřejmě to bylo jednodušší než zakládat spolek.

S pozdravem

Martin Mach

P.S. Reakce na reakce - možná je to nestandardní situace, ale nikoli nezákonná. Při zřízení této org. složky jsem byl tehdy na rozpacích, ale vzhledem k tomu, že se za posledních cca 10 let nevyskytnul s tímto modelem žádný problém a žádný ze zastupitelů dosud neprotestoval, tak nevidím důvod na tom něco měnit. Sbor rozhodně městský rozpočet nevysává a budeme rádi, pokud bude město reprezentovat i dále než dosud, v okolí města. Panu sbormistrovi jsem vděčný za jeho práci a plně chápu, že se příliš nehrne do administrativy spojené se zakládáním a vedením spolku.

Odkaz k problematice - http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=182164&TypeID=2 .

Pane "Kabeši", proč neuvedete nějaký existující e-mail, třeba by Vám někdo chtěl osobně napsat ?

starosta 

Reakce: 7 reakcí

02.04.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
bylo by možné poučit pracovníky úklidové čety o tom jak se správně používá koště a lopata? Pořádně uklízí jen na náměstí a v ostatních ulicích jsem je několikrát viděla jak ledabyle před sebou strkají koště, nebo zametají jen kousek chodníku. Veškerý prach nám pak při větru leze domů. 


Jana Š

Odpověď:

Vážená paní Jano,
děkujeme za připomínku. Budeme se snažit o nápravu. Vysvětlíme našim zaměstnancům znovu postup při úklidu města. 

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

25.03.2015 / Starosta
Otázka: Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, kdy začne výstavba Workoutového hřiště ? 


Vojtěch Novák

Odpověď:

Dobrý den,

co nevidět, čekali jsme na příznivé počasí pro kopání základových jam a také na volnou kapacitu našich zaměstnanců, kteří jsou vždy s jarem zavaleni prací. Ideální by bylo, kdybyste se chtěli do kopání zapojit. V takovém případě kontaktujte mistra městských služeb p. P.Nečase (775 277 834) a domluvte si spolupráci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

18.03.2015 / Starosta
Otázka: Dobry den. Jsou znama kriteria pro prijeti deti do skolky? Kde je nalezneme? 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Vážený pane doktore,
kritéria pro přijímání dětí do MŠ jsou známa. Jsou zveřejněna na webových stránkách mšenské školky, a to na www.materskeskolky.cz, pak zvolit kraj Středočeský, obec Mšeno a pak v menu naší školky je "vývěska" a zde najdete mimo jiné i tento dokument. A samozřejmě, že je možné jej získat přímo u paní ředitelky v mateřské školce.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

16.03.2015 / Starosta
Otázka: dobrý den,

již 2x jsem se tu tázala zda letos bude Sokolský kareval (nikdo mi neodpověděl a oba dotazy jsou smazané) můžete mi prosím poslat informaci ? děkuji
Kratochvílová 


Tereza K

Odpověď:

Vážená paní Kratochvílová,
na Vaše dva dotazy jsem odpověděla přímo na Váš e-mail. Protože odpověď na dotaz neznáme - sokolovna je TJ Sokola, odkázala jsem Vás v odpovědi na ně a dotaz jsem smazala, protože se přímo netýká městského úřadu ani zastupitelstva (2. dotaz jste adresovala zastupitelstvu).
Tak tedy, prosím, obraťte se na činovníky TJ Sokol Mšeno, jistě Vám některý z nich odpoví. Kontakty najdete na těchto stránkách města, nebo na stránkách TJ Sokol Mšeno.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47