Osvětlení nám. MíruRadnice v ziměBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Oltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


15.04.2015 / Starosta
Otázka: RM schvaluje finanční příspěvek ve výši 35 000 Kč na dopravu Smíšenému pěveckému sboru INTERMEZZO Mšeno, součásti organizační složky města ....

Můžu se zeptat, z jakých důvodů je pěvecký kroužek organizační složkou města? Proč se o finance neuchází standartním grantovým způsobem, jako každý jiný spolek ve vašem městě? 


V. Kabeš

Odpověď:

Dobrý den,

nedokážu Vám přesně odpovědět, neboť to je stav, který vznikl za minulého vedení města. Zřejmě to bylo jednodušší než zakládat spolek.

S pozdravem

Martin Mach

P.S. Reakce na reakce - možná je to nestandardní situace, ale nikoli nezákonná. Při zřízení této org. složky jsem byl tehdy na rozpacích, ale vzhledem k tomu, že se za posledních cca 10 let nevyskytnul s tímto modelem žádný problém a žádný ze zastupitelů dosud neprotestoval, tak nevidím důvod na tom něco měnit. Sbor rozhodně městský rozpočet nevysává a budeme rádi, pokud bude město reprezentovat i dále než dosud, v okolí města. Panu sbormistrovi jsem vděčný za jeho práci a plně chápu, že se příliš nehrne do administrativy spojené se zakládáním a vedením spolku.

Odkaz k problematice - http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=182164&TypeID=2 .

Pane "Kabeši", proč neuvedete nějaký existující e-mail, třeba by Vám někdo chtěl osobně napsat ?

starosta 

Reakce: 7 reakcí

02.04.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
bylo by možné poučit pracovníky úklidové čety o tom jak se správně používá koště a lopata? Pořádně uklízí jen na náměstí a v ostatních ulicích jsem je několikrát viděla jak ledabyle před sebou strkají koště, nebo zametají jen kousek chodníku. Veškerý prach nám pak při větru leze domů. 


Jana Š

Odpověď:

Vážená paní Jano,
děkujeme za připomínku. Budeme se snažit o nápravu. Vysvětlíme našim zaměstnancům znovu postup při úklidu města. 

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

25.03.2015 / Starosta
Otázka: Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, kdy začne výstavba Workoutového hřiště ? 


Vojtěch Novák

Odpověď:

Dobrý den,

co nevidět, čekali jsme na příznivé počasí pro kopání základových jam a také na volnou kapacitu našich zaměstnanců, kteří jsou vždy s jarem zavaleni prací. Ideální by bylo, kdybyste se chtěli do kopání zapojit. V takovém případě kontaktujte mistra městských služeb p. P.Nečase (775 277 834) a domluvte si spolupráci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

18.03.2015 / Starosta
Otázka: Dobry den. Jsou znama kriteria pro prijeti deti do skolky? Kde je nalezneme? 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Vážený pane doktore,
kritéria pro přijímání dětí do MŠ jsou známa. Jsou zveřejněna na webových stránkách mšenské školky, a to na www.materskeskolky.cz, pak zvolit kraj Středočeský, obec Mšeno a pak v menu naší školky je "vývěska" a zde najdete mimo jiné i tento dokument. A samozřejmě, že je možné jej získat přímo u paní ředitelky v mateřské školce.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

16.03.2015 / Starosta
Otázka: dobrý den,

již 2x jsem se tu tázala zda letos bude Sokolský kareval (nikdo mi neodpověděl a oba dotazy jsou smazané) můžete mi prosím poslat informaci ? děkuji
Kratochvílová 


Tereza K

Odpověď:

Vážená paní Kratochvílová,
na Vaše dva dotazy jsem odpověděla přímo na Váš e-mail. Protože odpověď na dotaz neznáme - sokolovna je TJ Sokola, odkázala jsem Vás v odpovědi na ně a dotaz jsem smazala, protože se přímo netýká městského úřadu ani zastupitelstva (2. dotaz jste adresovala zastupitelstvu).
Tak tedy, prosím, obraťte se na činovníky TJ Sokol Mšeno, jistě Vám některý z nich odpoví. Kontakty najdete na těchto stránkách města, nebo na stránkách TJ Sokol Mšeno.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce

25.02.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na možnost uzavření manželství 1.4.2015, u vás na radnici. Jak postupovat a co vše je nutné mít vyřízené. Děkuji za odpověď. Podzemská Šárka 

Šárka Podzemská

Odpověď:

Vážená paní Podzemská,
Váš dotaz byl předán paní matrikářce, která Vám odpoví přímo na Váš e-mail.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

24.02.2015 / Zastupitelstvo
Otázka: Vážení zastupitelé,
Chtěl bych Vás požádat,jako nové zastupitelstvo o přehodnocení a zvážení usnesení bývalé RM č.15 ze dne 1.6 2011,týkající se poplatku při využití sportoviště za ZŠ Mšeno.Mám na mysli vstup pro dospělou osobu 100kč./hod./kurt. A pro člena mšenského sportovního klubu zdarma.Bylo by možné,aby vstup zdarma byl pro všechny obyvatele města Mšena a jemu přilehlých obcí?Případný roční finanční příspěvek (tzv.členské známky) v hodnotě jaký platí členové sportovních klubů,by byly samozřejmě vyžadovány i po nás nečlenech a byly by placeny městu.Sportoviště bylo vybudováno pokud se nemýlím za 75% podpory EU- ROP z fondu pro regionální rozvoj a 25% kapitálu Mšena.Myslím si tedy,že tato změna by byla spravedlivá a férová vůči každému obyvateli Mšena.Možná by i přispěla k oživení a splnění cíle,ke kterému toto zařízení bylo vybudováno.Dnešní politikou našeho státu,EU i u nás na místní úrovni je dostat nás rodiče a hlavně naše děti z " gauče" a rozvíjet v nás sportovního ducha.Buďme tedy IN a pojďme touto cestou.Předem Vám zastupitelé děkuji a Vaše případné pozitivní posouzení mé prosby budu brát za příjemné gesto či signál k nám obyčejným občanům Mšeňákům ,nečlenům sportovních klubů.Sportu zdar,tomu mšenskýmu zvlášť.
S pozdravem a přáním všem zastupitelům k užití si ještě zbytku zimy ve zdraví a v dobré náladě přeje Josef Vyhlas ml.Sedlec61,ročník75 


Josef Vyhlas

Odpověď:

Vážený pane Vyhlasi,

děkujeme za námět, městská rada jej prodiskutovala. Domníváme se, že si mylně vykládáte pravidla vstupu. Vstupné není 100 Kč/os/kurt/hod, ale 100/kurt/hod, tedy např. při čtyřhře platí každý plnoletý hráč 25 Kč za hodinu. Dále není pravdou, že by členové mšenských klubů měli na kurty vstup zdarma, to se týká pouze případného organizovaného tréninku s trenérem. Naopak na dráhu (+ doskočiště) má vstup zdarma každý (po domluvě se správcem). Přiměřené vstupné za kurty chceme u dospělých osob vybírat i nadále, neboť je potřeba alespoň částečně pokrýt náklady na údržbu a sekání trávy. Tento model máme i schválený dotační agenturou, které každoročně vykazujeme náklady i příjmy. V projektu jsme se také zavázali, že významně neohrozíme příjmy jiných poskytovatelů podobných služeb v regionu - i to je tedy důvod pro zachování vstupného.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 3 reakce

13.02.2015 / Starosta
Otázka: Dobry den, pane starosto. Je skutečně na městském domě na náměstí (který je monentálně v rekonstrukci) trojice střešních oken? To už památkové péči nevadí nebo v případě města jde z jejich strany o jiný přístup než k běžným občanům? Tímto Vás veřejně žádám, jděte občanům příkladem a nehyzděte našim turistům pohledy na město odlesky od střešních oken. P.S. Prosím netrvďte, že se jedná o komínové výlezy, minimálně ve dvou případech určitě ne. S pozdravem Miroslav Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

nejedná se o střešní okna, ta nebyla povolena, ale o zateplené střešní výlezy, které slouží např. k čištění nadstřešních žlabů apod.. Přístup orgánů památkové péče nekomentuji, tuto záležitost jsem s nimi ani neprojednával, komunikoval s nimi projektant. Vzhledem k umístění výlezů ve spodní části střechy a k jejich malým rozměrům se domnívám, že nebudou příliš rušit pohled na střešní krajinu města.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 4 reakce

10.02.2015 / Starosta
Otázka: Dobrý den, jezdil jsem k vám do Mšena na akci "Na Kokořínsko s párou" a to jako účastník vojenských ukázek. Letos jsem tuto akci v kalendáři nenašel- znamená to, že trať je skutečně pro osobní provoz uzavřena?  Chtěl jsem vám totiž nabídnout, že letos kdy je kulaté výročí ukončení druhé světové války by jsme mohli vojenskou scénku sehrát na toto téma- už jen proto, že blízké Řepínsko je známým centrem partyzánského hnutí.
Pavel Mrázek 


Pavel Mrázek

Odpověď:

Dobrý den,

trať je skutečně mimo provoz, nyní tu nejsou ani koleje. Připravuje se rekonstrukce, doufejme, že skončí někdy v létě. Poté bychom rádi opět akci uspořádali. Díky za námět, rádi jej využijeme.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.02.2015 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat, sousedům Hřebíčkovým z Klůčku věčně venku běhá na volno pes. Před chvíli šel Jiří Škopan se svým psem z procházky a měl ho na vodítku. Pes od Hřebíčků se do jeho psa zakousl. Jsem těhotná a pomalu abych se bála vyjít z domu kvůli tady tomu psu, nikdy nevíte koho dál pokouše, toto se nestalo poprvé. Co se s tím dá dělat, podle zákona by měl mít majitel psa na vodítku a když ne tak by měl mít náhubek.  Děkuji za odpověď  

Havlíčková

Odpověď:

Vážená paní Havlíčková,
děkujeme za Váš podnět. Konkrétní incident lze řešit jako přestupek. Vlastník psa, tedy poškozený, by sám měl učinit podání. Protože se jedná o přestupek - týrání zvířat (i to, že pes není pod dozorem, je "týrání zvířete" - je mimo sféru vlivu chovatele), toto řeší úřad s rozšířenou působností, tedy MěÚ Mělník.
Pokud by poškozený měl zájem, pomůžeme mu sepsat podání, případně může sám zaslat podání na náš úřad a my bychom případ předali na MěÚ Mělník, nebo se obrátit přímo na MěÚ Mělník.
Abychom Vám pomohli, požádáme Vaše sousedy o zajištění psa tak, aby neohrožoval okolí.

tajemnice 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46