BrusnéNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláOlešnoOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


20.05.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Uvazuje se pro letosni letni sezonu o vymezeni parkovani v ulici Cinibulkova a pripadnych dalsich prilehlych k parkovani pouze rezidentu nikoliv navstevniky koupaliste? (neco na principu modre zony v Praze, kde nas navstevniky take Prazaci nenechaji zaparkovat pred svymy nemovitostmi. ) Dekuji. Hrdlicka 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

neuvažuje, neboť je to technicky neřešitelné. Při obousměrném provozu musí zůstat pro každý směr volné 3 metry jízdního pruhu (vyhláška), nelze tedy získat povolení pro nelegální úpravu provozu na komunikaci. Každý, kdo tam stojí, se dopouští přestupku a tak je to ve většině ulic ve Mšeně. Jednosměrný provoz by to umožňoval, ale vznikly by problémy s dopravní obsluhou "tábora" (RS Sever).

Více například na externí stránce Správné parkování.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

02.05.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, kdysi se u nás ve městě vedla vášnivá debata ohledně Městské památkové zóny a hlavním argumentem města byl ten, že díky MPZ ve městě nemohou vzniknout "ošklivé věci" jako divoce barevné fasády, plastová okna atd.
Nyní když jdu po náměstí a vidím provozovnu U Maxe, myšleno tedy její venkovní část, tak nevím, jestli tohle je to, co by se mělo v centru MPZ objevovat. Zajímá mě Vaše aktuální stanovisko v této věci. 


Jiří Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

zatím nic neestetického před provozovnou nestojí, ovšem nevím, jak to bylo o víkendu, nebyl jsem tu. Každopádně stále platí vyhláška města, že předzahrádky se povolují. Ta forma, která tam byla minulý rok, se již nemůže opakovat. Uvidíme, jaký bude další vývoj, zatím žádná žádost na úřad nepřišla.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.04.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Z detskeho hriste u Debre zmizely cedule se zakazem vstupu. Jedna se o dilo vandala nebo jiz byla skala nad hristem sanovana a hriste lze po delsi dobe opet bezpecne pouzivat? Dekuji. Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

cedule tam stále jsou a platí. V nejbližších dnech proběhne odstranění některých volných skal a hřiště bude zpřístupněno.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

21.03.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,chtěl bych se zeptat kolik stojí týdenní svoz směsného odpadu na rok? 

Michal Takacz

Odpověď:

Dobrý den,
týdenní svoz 120 litrové nádoby na směsný odpad stojí 1.600,-Kč na rok. Platit je možné v hotovosti na MěÚ ve Mšeně nebo převodem na číslo účtu 2726171/0100, variabilní symbol 1337, do poznámky uveďte své příjmení nebo číslo popisné. Po připsání platby na účet města (cca 2 dny) si na radnici můžete vyzvednout nálepku na popelnici.
S pozdravem Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

14.03.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,

   nepřímo, přes mého bratra a stránky horyinfo jsem se dozvěděl, že umřel mšenský kovář Luboš Martínek.
Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte kdy bude mít pohřeb a kde bude pohřben.

děkuji

Libor Gut  


Libor Gut

Odpověď:

Dobrý den,
poslední rozloučení s panem Martínkem je v úterý 22. března 2016 v 11,45 hodin v obřadní síni v Mělníku - Chloumku.
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

16.02.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli budou vjezdy do domů v Zharadní ulici po výkopových pracích uvedeny do původního stavu (a to vyasfaltování) nebo jestli zůstanou pouze zasypány stávající drtí?
Děkuji předem za odpověď.
J. Dlouhá 


J. Dlouhá

Odpověď:

Vážená paní Dlouhá,
v ulici Zahradní provádí společnost ČEZ Distribuce, a.s. zemní práce spojené s uložením kabelů. Společnost je smluvně zavázána uvést po ukončení prací vše do původního stavu, tedy i dříve vyasfaltované vjezdy budou vyasfaltované.
S pozdravem Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

02.02.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Zadam o vystvetleni instalovaynch cedulí na detskem hristi v Debri (cca 2 metry od skaly uvnitr detskeho hriste napis ZAKAZ VSTUPU-PADAJICI BLOKY SKAL). Hrozi realne nebezpečí? Paklize ani, je toto adekvatni zabezpeceni, kdyz pristup ke skalam neni ani ohranicem (preci jenom je to detske hriste pro mensi deti) a nepadaji bloky skal dále nez 2 metry v jake vzdalenosti jsou zakazove cedule? Kdo konkretne rozhodl o instalaci ceduli. Dekuji. Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Vážený pane doktore,
na základě zjištěných skutečností (padající kameny ze skalní stěny u bikrosové dráhy v Debři), jsme zadali provedení posudku České geologické službě. Touto odbornou institucí bylo zjištěno, že je nutné ošetřit některé části skalní stěny stržením uvolněných částí, provést vykácení stromů (náletů) nad skalní stěnou, a to nejen u bikrosové dráhy, ale i u dětského hřiště (dali jsme prověřit skalní stěny v celé lokalitě). Posudek je k nahlédnutí na MěÚ.
Na základě uvedeného posudku jsme provedli zatím předběžné opatření - vyvěsili jsme Vámi zmiňované cedule a objednali jsme provedení prací odbornou firmou v co nejkratší možné době. Očekáváme nabídku s termínem provedení.
Na Vaše upozornění dodáme ještě pro jistotu další cedule se zákazem vstupu na dětské hřiště.
O instalaci rozhodla na základě posudku rada města, provedl zaměstnanec města, mající v kompetenci správu majetku města.

Miluše Flíglová Jizbová 

Reakce: žádná reakce

09.01.2016 / Městský úřad
Otázka: dobrý den
kde je prosím na stránkách kalendář svozu plastů
děkuji 


Richard Masopust

Odpověď:

Vážený pane Masopuste,
svoz plastů i papíru (ve žlutých pytlech plasty, v modrých papír - jsou k vyzvednutí na radnici) je každé liché úterý po 8:00 hod. ranní. Tedy prosíme vystavit před dům do 8:00 hod. ráno.
Řidič, který svoz provádí, Vám vydá nový pytel (pravděpodobně do poštovní schránky, případně za vrata apod. dle konkrétní situace).

Informace byla vložena na stránku Služby města.

tajemnice 

Reakce: žádná reakce

09.01.2016 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
skutečně hledáte dětského lékaře mezi syrskými uprchlíky (jak bylo uvedeno v mělnickém deníku)??
Co na to obyvatelé Mšena?Teď po útocích na ženy v městech EU! a nebude problém jazyková bariéra?
Standa 


Standa

Odpověď:

Dobrý den,

správná informace je ta, že jsem napsal dopis na MV ČR, odbor azylové politiky, s tím, že pokud by se mezi žadateli o azyl v ČR náhodou našel pediatr, tak jej ubytujeme a poskytneme ordinaci. Samozřejmě by musel mít potřebná povolení k praxi a umět se domluvit česky. Je myslím jedno, zda by byl ze Středního Východu, Východní Evropy či ze Střední Asie.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 3 reakce

06.01.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, prosím o informaci, zda máte ve Vašem městě nějakého poskytovatele internetu? Moc děkuji za informaci, s pozdravem Valentová 

Valentová

Odpověď:

Dobrý den,

máme tu 3 mobilní sítě a metalickou síť (xDSL). Na těchto sítích poskytuje služby spousta operátorů. Dále jsou tu Wi-Fi sítě - ty patří firmám Dragon a Metronet.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49