SedlecBusta T.G.M. v parku před školoupamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláVěž kostela sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


17.10.2016 / Starosta
Otázka: Dobrý den,
kdy budete bourat bývalé zdravotní středisko u nás před bytovkami? Je pravda že stavba obsahuje nebezpečný materiál? 


jirka

Odpověď:

Dobrý den,

termín není znám, nejdříve musíme všechny přestěhovat a poté připravit projekt demolice, včetně průzkumů materiálů. Jejich složení zatím neznáme.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

04.10.2016 / Starosta
Otázka: Dobrý den,

chci se zeptat, zda se počítá se slavnostním otevřením nového zdravotního střediska nebo dnem otevřených dveří pro občany?
Po Mšeně se povídá, že už slavnostní otevření proběhlo, za účasti předsedy sněmovny p. Hamáčka. Co je na tom pravdy? Nikde jsme jako občané města nebyli informováni.
Děkuji za odpověď Magda Vaňková 


Magda Vaňková

Odpověď:

Dobrý den,

slavnostní otevření neproběhlo, pánové se jen přijeli podívat v rámci předvolební kampaně. Ani žádnou slávu neplánuji, spíš řešíme spousty detailů spojených se stěhováním a náběhem provozu. Den otevřených dveří je dobrý nápad, uděláme příští týden, termín zveřejním na webu a budeme hlásit (po domluvě s lékaři).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

19.09.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz- tušíte co se dělo dnes v zatáčce u lesoparku- jakby někdo vylil fekál do kanálů nebo jste čistili kanály v zatáčce- byla jsem tam se psem- mám auto zralé na myčku- prosím o odpověď-J. 

Jana Hýrová

Odpověď:

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď - ano, naši zaměstnanci čistili dešťové vpustě po silnějších deštích.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

09.09.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den
dokolika hodin je plánovaná(povolená) akce motorkářů příští víkend v táboře? 


Jaroslav

Odpověď:

Dobrý den,

"Kokořínská Motojízda 2016" se koná dne 16.09.2016 a končí 17.09.2016 v 02:00 hod. 
Druhý den 17.09.2016 je s ukončením 18.09.2016 také v 02:00 hod.
Další motoristická akce "Zavírání šoupátek" je dne 25.09.2016 plánovaná od 09:30 do 16:00 hod.
Program akce najdete na našich stránkách v sekci AKTUALITY a také na http://www.jawaczveteran.cz/.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

15.08.2016 / Starosta
Otázka: Dobry den, zamilovali jsme si vas kraj a jiz temer rok hledame rekreacni objekt v obci mseno nebo blizkem okoli. Za zeptani nic nedam, takze moje otazka zni nevite o necem na prodej nebo neprodava se neco obecniho - chalupa se zahradou. Za pripadne info mockrat dekuji. S pozdravem Lucie Oplatkova s detmi 

Lucie Oplatkova

Odpověď:

Dobrý den,

město skutečně rekreační objekty neprodává a já nemám přehled o současné nabídce na trhu. Je třeba sledovat internetovou nabídku, nebo se případně obrátit na realitního odborníka v místě - naleznete např. na naší stránce Služby.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

26.07.2016 / Starosta
Otázka: Pane starosto,  není náhodou ostudou, když město, které ziskava jedno ocenění za druhym, má směrniky pro návštěvníky města absolutne  matoucí? !? Již několikrát jsme na to upozorňovali - co dělají Ti co to mají na starost? Nedostali zřejme povel z centraly😉  -  je toho po vícero v našem městě  - zřejme bude něco špatné!   Děkuji za přečtení. Zivna 

Jméno

Odpověď:

Dobrý den,

šipky městského informačního systému byly v minulém týdnu narovnány, chybějící (vandalismus) jsou na cestě. Děkujeme za upozornění.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

05.07.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
a). Bylo by možné popřemýšlet o umístění kontejneru na tetra- pak do Sedlece?
b). Má město pravomoc   nakázat majitelům pozemků v intravelánu obce sekat VYSOKOU trávu,když samo musí vynakládat prostředky na sečení ploch v obci,za účelem zmírnění poletujících ALERGENŮ,nebezpečí požáru a taktéž vzhledu ploch?Děkuji Vyhlas 75 č.p.61 (ne školník) 


Josef Vyhlas(ne školník)

Odpověď:

Dobrý den,

a) ano, prověřím u svozové firmy

b) nakázat asi není ten správný výraz, ale požadovat ano, viz např. odpověď na externí stránce.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

13.06.2016 / Městský úřad
Otázka: Pěkný den, chtěl bych se objednat na konzultaci na stavební odbor na středu 15.6. 2016 v 11 hodin ? Je to možné. Děkuji 

Kabický

Odpověď:

Dobrý den, je to možné, paní Goldbergerová Vás 15.6.2016 v 11:00 bude očekávat.
S pozdravem Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

06.06.2016 / Městský úřad
Otázka: Vážení, měla bych dotaz, zda bude město prodávat nějaké stavební pozemky. 

Jana

Odpověď:

Dobrý den,

město v tuto chvíli žádné volné stavební pozemky nevlastní.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

25.05.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
měla bych několik dotazů vztahující se k předchozímu dotazu pana Hrdličky. Za prvé nešlo by vyhradit nějaké záchytné parkoviště pro návštěvníky koupaliště např. v areálu bývalé cihelny   ? Druhý dotaz je, jestli se budou lajnovat parkovací místa na parkovišti u koupaliště v lomu, aby si tam každý nezaparkoval, jak chce a pak se tam tím pádem vešlo méně aut? Třetí dotaz je, jestli budou automobily opět vjíždět do lesoparku Debř, aby parkovali na louce? Poslední dotaz je, kdo má tedy řešit "nelegální" parkování  návštěvníků koupaliště  v přilehlých ulicích, když tam tedy nezůstává zákonem stanovený prostor 3 metry? Několik poznámek na závěr: myslím si, že by parkování v přilehlých ulicích šlo regulovat přenosnými cedulemi nebo pomocí zón, jak navrhoval pan Hrdlička. Do budoucna by podle mého názoru bylo dobré vybudovat záchytné parkoviště nejen kvůli návštěvníkům koupaliště, ale i kvůli turistům, kteří v současné situaci parkují, kde se dá. Poslední poznámka se týká vjezdu na louku v lesoparku Debř. Myslím si, že pokud tam je cedule zákaz vjezdu, tak by se tam nemělo parkovat a řešit povolení vjezdu pouhým otočením cedule, jak to bylo v loňském roce. Pokud by se tam uvažovalo o parkovišti, tak by možná bylo dobré nahradit prašný úsek cesty na kraji Debře nějakým vhodnějším povrchem. Děkuji za odpovědi. 


Jitka D.

Odpověď:

Dobrý den,

pokusím se stručně odpovědět na Vaše dotazy, i když by to bylo spíše na článek do novin. Parkování v letní sezóně u koupaliště řeší všechny rady města a opravdu to není úplně jednoduché.

Záchytné parkoviště u cihelny - teoreticky by šlo zřídit (i když v průběhu různých staveb deponii potřebujeme), jsme ale toho názoru, že by jej využívalo minimum lidí, neboť dnes je trendem vjet autem až do vrat.
Lajnování na parkovišti v lomu - vyvěšujeme tam plánek řazení vozů a zatím to celkem funguje, i o posledních víkendech, kdy tam žádný plánek nebyl. S ohledem na výši nákladů se nám (RM) to nezdá efektivní.
Nelegální parkování má řešit policie. Vzhledem k tomu, že nemáme městskou (drahé), by měla státní. Zároveň státní nemá takovou kapacitu, aby to tam mohla denně řešit (nejen tam).
Zóny či cedule - viz korespondence s p. Hrdličkou.
O větším záchytném parkovišti můžeme uvažovat po demolici starých středisek, až budeme na daný prostor pořizovat územní studii.
Parkování na louce v Debři - máme na to schválenou sezónní výjimku od CHKO. Legálnost otáčení či zakrývání cedule, či jiné formy značení prověříme (MěÚ). Povrch cesty prodiskutujeme.

Závěrem - koupaliště město proslavilo, je krásné a je na něm příjemně, ale zároveň nám jeho provoz přináší spoustu starostí a lidem bydlícím poblíž občas nepříjemnosti. Naštěstí to vždy trvá max. dva měsíce.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49