Mariánské sousoší na náměstí MíruDomov seniorů (foto: M.Měšťan)SedlecOsvětlení nám. Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


05.01.2017 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
narozdil od předchozího komentáře ,údržbu města Mšena nechválim ,naopak v Sedleci totálně zklamala.Od včerejška 15h.do dnešního rána 5h.Nebylo u nás hrábnuto!!!!!Sněžit přestalo včera ve 20,30.V Sedleci se uklízí pouze traktorem,dělníci nejsou potřeba,tak kde je prosím problém???....Pokud vám byl traktor ukraden ,či se porouchal nebo snad traktorista stávkuje,berte moji stížnost za bezpředmětnou.Chci ještě vysvětlit pro případný dotaz od města, proč necháváme naše 2 auta stát na kopci na veřejnem prostranstvi ,právě v době čekaných sněhových přeháněk.Jsme nuceni je tam parkovat ,jelikož se nám  stává ,že prostě domu nemůžeme skrz sníh projet a naopak od domu do kopce vyjet.Dalši důvod je případný odvoz člena rodiny na pohotovost atd.(foto.muj profil viz.fb)O  silnici Sedlec - Mšeno ,nebo snad Mšeno-Nebužely ani nemluvit.To ,ale není problém Mšena i když by též na kraj či správu silnic mohlo tlačit za nás občany Mšenska a okolí.
S pozdravem Josef Vyhlas ml. 5hod am..5.1 2017 


Josef Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

omlouváme se, pondělní situace byla výjimečná, částečně ovlivněna i nemocí jednoho řidiče. Pracujeme na tom, abychom měli řidičů s oprávněním na traktor více a byli jsme schopni ve schváleném limitu 4 hodin obsloužit i Sedlec. To, že parkujete nahoře je prozíravé a pochopitelné. Krajskou správu silnic jsem kontaktoval se stížností a společně s okolními starosty se budeme snažit jejich činnost zlepšit.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

04.01.2017 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto, dovolte, abych Vám a Vašim pracovníkům zimní údržby vyslovil velikou pochvalu za způsob, jakým jste zvládli sněhový příval ve středu 4. ledna 2017. Na rozdíl od pracovníků správy silnic, kteří ponechali úsek Mšeno - Mělník naprosto bez údržby, bylo naše město už od rána vzorně uklizené. Díky všem, Karel Horňák 

Karel Horňák

Odpověď:

Děkujeme !

Martin Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

03.01.2017 / Zastupitelstvo
Otázka: Vážení zastupitelé ,
chtěl bych Vás poprosit,jestli byste mohli popřemýšlet o vzniku (realizaci),nové služby občanům ,která by usnadňovala pružnější  komunikaci s městem.Myslim tím napr.zavedení aplikace,fb profilu města,...Atd.(nechal bych to odborníkovi),přes kterou by se daly řešit problémy ,jako např.udržba města,poničený majetek města (lampy,lavičky,diry v silnicích atd.)Mohl by ji sledovat i pracovník ,jenž má službu i o víkendech(úklid sněhu),kdy je nemožné se dovolat na úřad.Odpadl by pocit,kdy bohužel občan (třeba já),který je nucen neustále volat na úřad o nápravu si připadá jak otravný hmyz,či věčný stěžovatel.Odpadlo by též možné nedorozumění  ohledně daného problému (viz.foto s datumem on-line)Vím,že služby města dělají v rámci svých  možností,ale občas si myslím,že toto opatření by je ještě zlepšilo ke spokojenosti obou stran.V jiných městech a obcích již tyto aplikace fungují a občané je rádi vyuzivaji.Snad ani finanční náročnost by,rozpočet města nijak nezatižila.
S pozdravem Josef Vyhlas ml.(ne školník),č.p.61 


Josef Vyhlas ml.(ne-školník)

Odpověď:

Dobrý den,

podobný návrh jsem prezentoval na minulém Fóru MA21 a získal jen jediný hlas (můj). Technologický vývoj však pokračuje a měli bychom s ním držet krok, proto toto téma znovu otevřu v radě města. Ovšem není to úplně jednoduchá otázka - nelze nutit lidi používat např. FB, ani všichni nemají "chytré" telefony pro případnou aplikaci.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

02.01.2017 / Zastupitelstvo
Otázka: Dobry den.
Neuvazuje zastupitelstvo o vyhlasce celorocne zakazujici pouzivani "zábavné" pyrotechniky? Dekuji. Hrdlička 


Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

zatím s tím nikdo nepřišel, prodiskutujeme.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

28.12.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den ,chtěl bych též nahlásit porouchanou lampu v Sedleci v kopci (zatáčka)stojící  na našem pozemku č.p. 61.( svití-nesvití ,cca hodinové intervaly).Dále o 25 m po silnici do kopce(ve strani,v zeleni)se nebezpečně odklání z osy lampa (s el.vedením)a též i o 3m dál stojici sloup  telefoniho vedení.
Děkuji s pozdravem Josef Vyhlas ml. 


Josef Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za upozornění, beru na vědomí, zajistím nápravu.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

25.12.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, mám dotaz zda na území obce nebo v jeho okolí neprováděla nějaká společnost změny na antenách Wi-Fi internetu nebo podobné úpravy . Dotazuji se z důvodu, že již několik měsíců mám výpadky svého Wi-Fi připojení v domě a jeho okolí a nefunguje mi správně TV. Dle mých informaci by mohl být problém právě u možných silnějších antén někoho z poskytovatelů . Děkuji za odpověď . 

Radek Valenta

Odpověď:

Dobrý den,

pan František Smejkal z Útvaru regulace Českých Radiokomunikací a.s. nám dne 19.12.2016 napsal:
Vážení zastupitelé obcí a měst,
v souvislosti s budováním nových mobilních sítí LTE v České republice se objevují stížností občanů nebo obcí na rušení příjmu pozemního televizního vysílání (DVB-T). V některých lokalitách došlo přechodně k úplné ztrátě televizního signálu pro celé oblasti/čtvrti nebo jsou rušeny jednotlivé domácnosti.
Chtěli bychom Vás proto požádat o součinnost při informování občanů Vašich měst a obcí. Občané mají totiž nárok na opravu zdarma v případě prokázání rušení ze strany základnové stanice (BTS) LTE, kterou hradí příslušný mobilní operátor způsobující rušení. Podmínkou pro bezplatnou opravu je bez závadová instalace přijímacího zařízení (tj. antény, svodu a přijímače) a dostatečná intenzita televizního signálu. Mnozí diváci bohužel řeší ztrátu TV signálu vlastními silami a zbytečně platí za instalaci odrušovacích filtrů a práci servisním firmám z vlastních prostředků. Postup, jak řešit případy rušení pozemního televizního vysílání a na koho se v této věci obrátit si Vám dovolujeme zaslat v příloze.
Jednotlivé základnové stanice LTE pro tzv. rychlý mobilní internet se kontinuálně spouští již od roku 2014, kdy operátoři mobilních sítí zahájili jejich výstavbu. Je možné, že právě ve vaší obci může dojít k rušení příjmu pozemního televizního vysílání DVB-T (příjmu digitální televize). Podrobnější informace jsou uvedeny v příloze.
Pro zvýšení informovanosti veřejnosti o situaci související s výstavbou nových sítí LTE, Vám zasíláme již zmíněný informační materiál  Informace o rušení televizního vysílání.pdf (dokument Adobe PDF)Informace o rušení televizního vysílání.pdf  co dělat v případech výskytu rušení příjmu televize. Informační materiál popisuje důvody vzniku rušení, jak se rušení projevuje, jak správně postupovat a kam ztrátu TV signálu ohlásit. Jediným orgánem, který je oprávněn rušení TV příjmu řešit, a optimálním místem pro nahlášení rušení TV signálu jsou jednotlivá oblastní pracoviště Českého telekomunikačního úřadu.
Dovolte nám požádat Vás o součinnost a náležité informování veřejnosti ve Vaší obci.
Děkujeme za spolupráci.
S pozdravem, Ing. František Smejkal, Útvar regulace České Radiokomunikace a.s.

Děkuji za dotaz a jsem s pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

20.12.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
jen bych chtěla nahlásit nesvítící lampu v Jezerní ulici u lesoparku Debř. 


Jitka Dlouhá

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, lampa již svítí.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

16.12.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, pořádala se letos ve Mšeně akce Strom splněných přání? Na stromečku v radnici už žádná obálka není :-( 

Karasová

Odpověď:

Dobrý den,

tato akce se již několik let ve Mšeně nekoná.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

13.12.2016 / Městský úřad
Otázka: wir haben im Sommer während unserer Reise Herrn Pfarrer Petr in Mseno besucht und Fotos gemacht, die ich ihm so gerne schicken würde. jetzt habe ich seine Adresse verlegt. er wohnt an der Kirche im Haus Nr. 14 erinnere ich mich. können Sie mir bitte weiterhelfen ?
vielen Dank.
Andrea Kruse 


Andrea Kruse

Odpověď:

Guten Tag,

die Adresse ist:
T. Mgr. PETER KOTHAJ
ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST MŠENO U MĚLNÍKA
MASARYKOVA 266
277 35 MŠENO

Viele Grüsse
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

02.12.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
bude město Mšeno vyžadovat po svých občanech po 1.1 2017,zlodějské nicneřešící nařízení státu v podobě "Revize kotlů na tuhá paliva",jestli ano ,tak plošně nebo namátkově?
Děkuji za odpověď .S pozdravem Josef Vyhlas ml.(ne školník) 


Josef Vyhlas ml.

Odpověď:

Dobrý den,

Odpověď na Vaši otázku najdete v Zákonu o ochraně ovzduší 201/2012 Sb., paragraf 24, kde v odstavci 1 je dáno: „Přestupky podle tohoto zákona projednává obecní úřad obce s rozšířenou působností". Abych to zjednodušil, úředníků ze Mšena se obávat nemusíte, Městský úřad Mšeno je "pouze" pověřeným úřadem (tzv. "dvojka") a pro Mšeno je obecní úřad s rozšířenou působností Městský úřad Mělník (tzv. "trojka").

S pozdravem
Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: 1 reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49