Náměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláSkramoušSedlecSkalní útvar Pokličky

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


15.08.2016 / Starosta
Otázka: Dobry den, zamilovali jsme si vas kraj a jiz temer rok hledame rekreacni objekt v obci mseno nebo blizkem okoli. Za zeptani nic nedam, takze moje otazka zni nevite o necem na prodej nebo neprodava se neco obecniho - chalupa se zahradou. Za pripadne info mockrat dekuji. S pozdravem Lucie Oplatkova s detmi 

Lucie Oplatkova

Odpověď:

Dobrý den,

město skutečně rekreační objekty neprodává a já nemám přehled o současné nabídce na trhu. Je třeba sledovat internetovou nabídku, nebo se případně obrátit na realitního odborníka v místě - naleznete např. na naší stránce Služby.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

26.07.2016 / Starosta
Otázka: Pane starosto,  není náhodou ostudou, když město, které ziskava jedno ocenění za druhym, má směrniky pro návštěvníky města absolutne  matoucí? !? Již několikrát jsme na to upozorňovali - co dělají Ti co to mají na starost? Nedostali zřejme povel z centraly😉  -  je toho po vícero v našem městě  - zřejme bude něco špatné!   Děkuji za přečtení. Zivna 

Jméno

Odpověď:

Dobrý den,

šipky městského informačního systému byly v minulém týdnu narovnány, chybějící (vandalismus) jsou na cestě. Děkujeme za upozornění.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

05.07.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
a). Bylo by možné popřemýšlet o umístění kontejneru na tetra- pak do Sedlece?
b). Má město pravomoc   nakázat majitelům pozemků v intravelánu obce sekat VYSOKOU trávu,když samo musí vynakládat prostředky na sečení ploch v obci,za účelem zmírnění poletujících ALERGENŮ,nebezpečí požáru a taktéž vzhledu ploch?Děkuji Vyhlas 75 č.p.61 (ne školník) 


Josef Vyhlas(ne školník)

Odpověď:

Dobrý den,

a) ano, prověřím u svozové firmy

b) nakázat asi není ten správný výraz, ale požadovat ano, viz např. odpověď na externí stránce.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

13.06.2016 / Městský úřad
Otázka: Pěkný den, chtěl bych se objednat na konzultaci na stavební odbor na středu 15.6. 2016 v 11 hodin ? Je to možné. Děkuji 

Kabický

Odpověď:

Dobrý den, je to možné, paní Goldbergerová Vás 15.6.2016 v 11:00 bude očekávat.
S pozdravem Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce

06.06.2016 / Městský úřad
Otázka: Vážení, měla bych dotaz, zda bude město prodávat nějaké stavební pozemky. 

Jana

Odpověď:

Dobrý den,

město v tuto chvíli žádné volné stavební pozemky nevlastní.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

25.05.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
měla bych několik dotazů vztahující se k předchozímu dotazu pana Hrdličky. Za prvé nešlo by vyhradit nějaké záchytné parkoviště pro návštěvníky koupaliště např. v areálu bývalé cihelny   ? Druhý dotaz je, jestli se budou lajnovat parkovací místa na parkovišti u koupaliště v lomu, aby si tam každý nezaparkoval, jak chce a pak se tam tím pádem vešlo méně aut? Třetí dotaz je, jestli budou automobily opět vjíždět do lesoparku Debř, aby parkovali na louce? Poslední dotaz je, kdo má tedy řešit "nelegální" parkování  návštěvníků koupaliště  v přilehlých ulicích, když tam tedy nezůstává zákonem stanovený prostor 3 metry? Několik poznámek na závěr: myslím si, že by parkování v přilehlých ulicích šlo regulovat přenosnými cedulemi nebo pomocí zón, jak navrhoval pan Hrdlička. Do budoucna by podle mého názoru bylo dobré vybudovat záchytné parkoviště nejen kvůli návštěvníkům koupaliště, ale i kvůli turistům, kteří v současné situaci parkují, kde se dá. Poslední poznámka se týká vjezdu na louku v lesoparku Debř. Myslím si, že pokud tam je cedule zákaz vjezdu, tak by se tam nemělo parkovat a řešit povolení vjezdu pouhým otočením cedule, jak to bylo v loňském roce. Pokud by se tam uvažovalo o parkovišti, tak by možná bylo dobré nahradit prašný úsek cesty na kraji Debře nějakým vhodnějším povrchem. Děkuji za odpovědi. 


Jitka D.

Odpověď:

Dobrý den,

pokusím se stručně odpovědět na Vaše dotazy, i když by to bylo spíše na článek do novin. Parkování v letní sezóně u koupaliště řeší všechny rady města a opravdu to není úplně jednoduché.

Záchytné parkoviště u cihelny - teoreticky by šlo zřídit (i když v průběhu různých staveb deponii potřebujeme), jsme ale toho názoru, že by jej využívalo minimum lidí, neboť dnes je trendem vjet autem až do vrat.
Lajnování na parkovišti v lomu - vyvěšujeme tam plánek řazení vozů a zatím to celkem funguje, i o posledních víkendech, kdy tam žádný plánek nebyl. S ohledem na výši nákladů se nám (RM) to nezdá efektivní.
Nelegální parkování má řešit policie. Vzhledem k tomu, že nemáme městskou (drahé), by měla státní. Zároveň státní nemá takovou kapacitu, aby to tam mohla denně řešit (nejen tam).
Zóny či cedule - viz korespondence s p. Hrdličkou.
O větším záchytném parkovišti můžeme uvažovat po demolici starých středisek, až budeme na daný prostor pořizovat územní studii.
Parkování na louce v Debři - máme na to schválenou sezónní výjimku od CHKO. Legálnost otáčení či zakrývání cedule, či jiné formy značení prověříme (MěÚ). Povrch cesty prodiskutujeme.

Závěrem - koupaliště město proslavilo, je krásné a je na něm příjemně, ale zároveň nám jeho provoz přináší spoustu starostí a lidem bydlícím poblíž občas nepříjemnosti. Naštěstí to vždy trvá max. dva měsíce.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 1 reakce

20.05.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Uvazuje se pro letosni letni sezonu o vymezeni parkovani v ulici Cinibulkova a pripadnych dalsich prilehlych k parkovani pouze rezidentu nikoliv navstevniky koupaliste? (neco na principu modre zony v Praze, kde nas navstevniky take Prazaci nenechaji zaparkovat pred svymy nemovitostmi. ) Dekuji. Hrdlicka 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

neuvažuje, neboť je to technicky neřešitelné. Při obousměrném provozu musí zůstat pro každý směr volné 3 metry jízdního pruhu (vyhláška), nelze tedy získat povolení pro nelegální úpravu provozu na komunikaci. Každý, kdo tam stojí, se dopouští přestupku a tak je to ve většině ulic ve Mšeně. Jednosměrný provoz by to umožňoval, ale vznikly by problémy s dopravní obsluhou "tábora" (RS Sever).

Více například na externí stránce Správné parkování.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: 2 reakce

02.05.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, kdysi se u nás ve městě vedla vášnivá debata ohledně Městské památkové zóny a hlavním argumentem města byl ten, že díky MPZ ve městě nemohou vzniknout "ošklivé věci" jako divoce barevné fasády, plastová okna atd.
Nyní když jdu po náměstí a vidím provozovnu U Maxe, myšleno tedy její venkovní část, tak nevím, jestli tohle je to, co by se mělo v centru MPZ objevovat. Zajímá mě Vaše aktuální stanovisko v této věci. 


Jiří Guttenberg

Odpověď:

Dobrý den,

zatím nic neestetického před provozovnou nestojí, ovšem nevím, jak to bylo o víkendu, nebyl jsem tu. Každopádně stále platí vyhláška města, že předzahrádky se povolují. Ta forma, která tam byla minulý rok, se již nemůže opakovat. Uvidíme, jaký bude další vývoj, zatím žádná žádost na úřad nepřišla.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

12.04.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Z detskeho hriste u Debre zmizely cedule se zakazem vstupu. Jedna se o dilo vandala nebo jiz byla skala nad hristem sanovana a hriste lze po delsi dobe opet bezpecne pouzivat? Dekuji. Hrdlička 

Miroslav Hrdlička

Odpověď:

Dobrý den,

cedule tam stále jsou a platí. V nejbližších dnech proběhne odstranění některých volných skal a hřiště bude zpřístupněno.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

21.03.2016 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,chtěl bych se zeptat kolik stojí týdenní svoz směsného odpadu na rok? 

Michal Takacz

Odpověď:

Dobrý den,
týdenní svoz 120 litrové nádoby na směsný odpad stojí 1.600,-Kč na rok. Platit je možné v hotovosti na MěÚ ve Mšeně nebo převodem na číslo účtu 2726171/0100, variabilní symbol 1337, do poznámky uveďte své příjmení nebo číslo popisné. Po připsání platby na účet města (cca 2 dny) si na radnici můžete vyzvednout nálepku na popelnici.
S pozdravem Zdeněk Koudelka

tajemník 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46