Sousoší panny Marie, foto: Petra NejedláBusta F.PalackéhoSkramoušpamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2019 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


23.05.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se zeptat, co by obnášelo(a proč se již, tak neděje) znovuobnovování kolektivizací zaniklých polních cest v majetku města Mšena. Nemyslím tím finančně náročné budování NOVÝCH cest s asfaltovým či štěrkovým povrchem, ale pouze obnoveni původních zatravněných cest sloužících k nejednomu účelu. Tyto zaniklé cesty slouží pouze zemědělcům (družstvům?), pro zvýšení výnosů a pochybuji, že za tyto plochy platí městu nájem. Těchto "polňaček" je v u nás v  KÚ asi více, ale můžu uvést příklad p. č 440 Na průhoně. (Sedlec) U nás pozemková úprava není zatím proveditelná, jelikož je  k ni potřeba větší nadpolovina souhlasu majitelů pozemků, což jsou většinou právníci, doktoři a lidé, odkudsi....... a jen ne z místa, kde svá pole vlastní a myslim, že ani o tuto úpravu nestojí.Proč tedy nevyužít tohoto legalniho práva a nezískat majetek městu zpět a zpříjemnit život nejen nám místním občanům, turistům, cyklistům, bežcům, pejskařům, milovníkům přirody a pohybu a v neposledni řadě i malým mistnim zemědělcům, aby se dostali na svá pole, jako kdysi před násilnou bolševickou kolektivizací. Tyto revitalizace by rozdělily současné megacelky na menší části, kde by se lépe zadržovala voda, prospěly  by ptactvu, zvířeně, hmyzu atd. Ostatně není to momentálně téma číslo jedna, co se týče priorit státu, krajů, měst a obcí?

S pozdravem Vyhlas 75,Sedlec  


Vyhlas75

Odpověď:

Dobrý den,

částečně se obnova děje (alej od křížku na Romanov, alej do Kačiny) a částečně připravuje v rámci komplexních pozemkových úprav (např. cesta z Kaniny k "Najmance", nebo z Újezda do Mšena). U většiny rozoraných cest se nájem platí. Pozemkové úpravy časem dorazí i do sedleckého katastru, i když nebude podpis většinových majitelů polí. Nejdříve se však bude řešit katastr mšenský, pravděpodobně již v příštím roce, kdy se naváže na probíhající úpravu katastru V. Újezd.

S pozdravem

Martin Mach 

starosta 

Reakce: 1 reakce

25.04.2019 / Starosta
Otázka: Dobrý den , chci se zeptat zda budou ještě někdy vkládány vydání novin  "Mšensko" na stránky města. Poslední vydání je tady z února a máme skoro květen. Díky za odpověď.  

Šimíčková Renáta

Odpověď:

Dobrý den,

ano, vložíme co nevidět. Po odchodu K. Horňáka, který tuto činnost dělal, nám to ještě dokonale neklape.

Děkuji za pochopení.

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

14.04.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, možná se ptám hloupě, ale co je příčinou pěny v kašně na náměstí? Dnes jí fotili i turisti.. díky, Fantová.. 

Ladislava Fantová

Odpověď: Dobrý den,
příčina je vcelku jednoduchá. Nějaký vtipálek má zřejmě doma pár nepoužitých bublifuků a stačí jednu malou lahvičku vylít do kašny a je o "zábavu" postaráno. Radost z toho samozřejmě nemáme. Díky Vaší otázce prosím touto cestou o zanechání této činnosti.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

11.04.2019 / Starosta
Otázka: Dobry den, chystate letos blokove cisteni ulic?
Dekuji
Jaros 


Jaros

Odpověď: Dobrý den,
minulý týden již zametací vůz město částečně vyčistil. Nyní si můžete všimnout, že naši pracovníci dočišťují další úseky komunikací a chodníků. Věřím, že s čistotou města budete spokojen.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka  
tajemník 

Reakce: žádná reakce

21.03.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den
Dotaz směřuje k podivnému shlukování ještě podivnejsich lidí u zeleniny u kostela. Je šance na nápravu.
Děkuji 


Jiří

Odpověď:

Dobrý den,

ke shlukování podobných osob dochází i u lípy na rohu Karlovy, ale i v jiných obcích u obchodů. S tím lze těžko něco dělat, nemaje městskou policii.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

13.03.2019 / Starosta
Otázka: Dobry den. Chtel jsem ze zeptat, zda existuje nejaky situacni planek (pripadne slovni popis), kde bude kolem koupalistě zona placeneho stani? v Narizeni mesta 1/2019 se hovori m.j. o ulici Cinibulkove v okoli koupaliste. Jde mi o to, zda mam jiz setřit do prasatka drobne na parkovne. Dekuji a preji hezky den 

Miroslav Hrdlicka

Odpověď:

Dobrý den,

zóna bude od rozhraní zámkové dlažby a asfaltu před koupalištěm (příčný kanálek) po zatáčku u Debře. Zároveň s tím se připravuje návrh sezónního dopravního značení, které by mělo pomoci s organizací dopravy v letní sezóně.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

06.03.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
prosím Vás do kdy se mohou platit popelnice na celý rok 2019 a to týdenní svoz ve Mšeně.
Děkuji. Harrisová 


Sigrid Harris

Odpověď: Dobrý den,
poplatek za svoz TKO měl být zaplacen nejpozději do 28.2.2019. Po tomto datu nejsou a nebudou popelnice bez platné nálepky vyváženy. Po zaplacení a vylepení platné známky bude svoz Vašeho odpadu obnoven.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

17.02.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den. Nikde se prosím nemohu dočíst, v kolik hodin začíná sportovní ples v sobotu 23.2. Děkuji 

Jana Zatloukalova

Odpověď: Dobrý den,
pokud se dobře podíváte,
odpověděl jsem Vám již 3.2.2019.
Tedy ještě jednou, ples začíná ve 20:00 hod.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce

12.02.2019 / Starosta
Otázka: Dobry den, bylo by mozne nejak (napr semaforem) u byvaleho tipsport baru v masarykove ulici? Vjezd  na  stavbu je v zatacce navic omezen jen do jednoho pruhu a auta zde jiz bezne jezdi a prujezd timto usekem se rovna ruske rulete...
Jaros 


Jaros

Odpověď:

Dobrý den,

bohužel vás zklamu, platit za semafor mi přijde v tomto místě zbytečné, když se jedná o staveniště se zákazem vjezdu. Pakliže tam zajíždějí rezidenti, postačí, pokud pojedou pomalu a obezřetně a nic se nemůže stát. Ostatní tam nemají co jezdit. Navíc očekávám, že po nadcházejícím oteplení se brzy obnoví stavební činnost a situace se změní.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.02.2019 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den.
Už po několikáté za tento týden se nám line z odpadu smrad, někdy je tak intenzivní že se člověku dělá dost nevolno. Problém je od podzimu ( minimálně 2-3 x týdně)  a vim že s ním mají problém i někteří na podolci. P. statosta mi na podzim říkal že až dojde k zadeklování kanalizace v Mělnické ulici smrad přestane. Nedovedu si to představit  až bude léto. 


Monika Kolářová

Odpověď:

Dobrý den,

záležitost souvisí s přečerpáváním odpadních vod ze Sedlce. Ve spolupráci s provozovatelem systému (Středočeské vodárny) se snažíme vyřešit problém zvýšeným dávkováním síranu, který by měl bránit vývinu zápachu. Prověřím možnost dalšího zvýšení dávkování. Situace by se měla zlepšit s připojováním dalších nemovitostí v Sedlci na jaře, odpadní vody potom vytvoří ustálený tok a nebudou tak zapáchat.
Je také důležité si zkontrolovat odpadní systém v domě, zda někde není např. suchý sifon či kanálek bez sifonu, kudy pak může zápach vstupovat do objektu.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45