OlešnoBusta T.G.M. v parku před školouDrážní most v HlovciOsvětlení nám. Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2018 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zeptejte se


16.08.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
kdo prosím bude zodpovědný za finální pokládku asfaltového povrchu a dodržení původního stavu vozovky, jejiž součástí bylo koryto, kolem našeho plotu(pozemku, domu č. p61) , které bránilo dešťové vodě k narušování naší podezdívky. Město Mšeno, firma Zepris nebo firma pracujici pro Zepris? Budou vyasfaltovány vjezdy pro přístup na pozemky, tak jako  jsou budovány pro obyvatele  Mšena?
Kdo a kdy, usadí jimku pro tl. čerpadlo, tak aby splňovala veškeré podminky a bezpečnostní předpisy pro správnou funkci a pro následnou záruku na celý set.. tj. tl. čerpadlo, jímka, elektrické připojení a ovládání, který financuje město?
Dekuji za odpověď.
S pozdravem Vyhlas č. p. 61 


Josef Vyhlas ml

25.07.2018 / Starosta
Otázka: Vážený pane starosto,
dne 24. 7. 2018 jsem navštívila lesopark Debř, ve kterém se minulý rok 2017 těžilo dřevo, tím byly na mém pozemku (č. 1642 o výměře 1471m2) těžkými stroji vytlačeny koleje a pozemek se stal tzv. oraništěm. Požádala jsem telefonicky Vašeho tajemníka o nápravu a chci městu za ni poděkovat.
Jako vlastník jsem však byla velice překvapená s využitím pozemku. Pozemek je v přírodní rezervaci a na katastrálním úřadu veden jako sportoviště a rekreační plocha a s tímto záměrem byl také městu několik let pronajímán. Nikdy jsme s otcem a zároveň původní vlastník pozemku Ivanem Janatkou nepovolili z pozemku udělat parkoviště. O tomto záměru jste mě měli informovat. Parkoviště není placené, ale je určeno pro návštěvníky místního koupaliště, čímž bych se chtěla domluvit na změně výše nájmu. Pokud vím, tak na celém území přírodních rezervací je zakázáno hospodařit na pozemcích způsobem vyžadujícím intenzivní technologie, zejména prostředky a činnosti, které mohou způsobit změny v biologické rozmanitosti, struktuře a funkci ekosystému anebo nevratně poškozovat půdní povrch. Ráda bych celou záležitost probrala osobně.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Barbora Janatková
barbora.janat@gmail.com
 


Barbora Janatková

Odpověď:

Dobrý den,

parkování v době letní sezóny koupaliště byl vždy v posledních letech obrovský problém, ulice kolem byly neprůjezdné a bylo to nebezpečné a pro všechny nepříjemné. Stání na louce v Debři, z níž větší část patří městu, bylo povoleno výjimkou Správy CHKO a následně i dopravní značení příslušnými úřady. Na louce se nevyskytují žádné vzácné organismy. Co se týče naší nájemní smlouvy, tak ji vyhledám, prostuduji a ozvu se Vám.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

08.07.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, měl bych připomínku k dopravnímu značení ve Mšeně.
Na několika křižovatkách je značení docela zmatečné.
Lehce  se stane, že se ve stejné křižovatce setkají dvě vozidla a jedno dává přednost vozidlu jedoucímu zprava a naopak toto má před křižovatkou značku “dej přednost v jízdě”.  Takto chybně označených křižovatek je ve Mšeně několik.
Například ul. Žižkova a Cinibulkova, Cinibulkova - Tyršova, Tyršova - J.A. Komenského, nově i Pod Javorem - Cinibulkova.
U výše uvedených křižovatek se teoreticky mohou setkat dvě vozidla, která se dostanou do patové situace a budou si dávat přednost navzájem a přitom obě dle dopravních předpisů.
Dále značka “dej přednost v jízdě” na křižovatce Tyršova - Masarykova je tak výrazně vybledlá, že o její platnosti by se asi dalo s úspěchem pochybovat.
A největší “perlou” je značení na dočasné parkoviště z ulice Jezerní směrem Debř. Na začátku cesty na úrovni dětského hřiště je označení “jednosměrná ulice” a na konci plotu ještě před loukou je zákaz vjezdu. Kdokoliv tam tedy vjede nemá možnost legálně dostat se pryč.
Popravdě nevím, kdo přesně je za dopravní značení v obci zodpovědný, ale určitě by se to mělo zkontrolovat a opravit.
Dle mých zkušeností i mnohem větší města postupně omezují regulaci přednosti v jízdě dopravními značkami v postranních ulicích a přednost je dána jednoduše předností zprava. Osobně bych toto řešení upředňostnoval i ve Mšeně.
Děkuji, Martin Chaloupka. 


Martin Chaloupka

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za podnět, budeme se tím zabývat.

S pozdravem

Martin Mach

 

starosta 

Reakce: žádná reakce

25.05.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, v jaké frekvenci jsou v poslední době vyváženy modré kontejnery na tříděný papír? Jsou totiž neustále plné. Dodržuje AVE termíny svozu? Děkuji za rychlou odpověď, Václav Novák 

Kontejnery na popír

Odpověď:

Dobrý den,

frekvence je mnoho let stejná, tj. vyváží se každých 14 dní v pondělí a firma svozy provádí. Jsme si tohoto problému vědomi a pokusíme se kontejnery "odlehčovat" při svozech odpadu prováděných našimi zaměstnanci.

Martin Mach

starosta 

Reakce: 4 reakce

28.04.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli máte informace o tom jak to bude vypadat z priezdovymi cesty že Msena na Melnik když bude probihat rekonstrukce kokorinsko ulice u Mělníku.  Předem děkuji. GH 

Gavin Huban

Odpověď:

Dobrý den,

zatím nemáme žádné přesné informace. Až je budeme mít, zveřejníme v Aktualitách.

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

18.04.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
chci se prosím zeptat proč nám a našim sousedům nebyly vyvezeny popelnice.
Děkuji Vyhlas   č.p61 


Vyhlas Josef

Odpověď:

Dobrý den,

pravděpodobně jste vystavili nádoby v nesprávný týden (při 14-denním svozu se sváží v lichý týden).

S pozdravem

Martin Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

10.04.2018 / Starosta
Otázka: Dobrý den p.starosto,
chtěla bych se zeptat na cestu,která vede pod školkou.Cesta je zavezena rozdrcenou sutí ,střepy z dlaždiček a skleněné střepy.To vede až k ulici na Výsluní .Než se zavezla byla v pořádku a nebylo zapotřebí zavážet.Teď se nedá po cestě chodit natož jezdit na kole ,abychom si neprořízly kolo .Malé dítě upadne a rozřízne si ruku o střepy. Děkuji za odpověď 


Radka Doležalová

Odpověď:

Dobrý den,

byl jsem se tam teď podívat a máte pravdu, je to špatné. Naši zaměstnanci použili bohužel nekvalitní recyklát s nežádoucími příměsemi. Pokusíme se s tím něco udělat.

S pozdravem

M.Mach

starosta 

Reakce: žádná reakce

14.03.2018 / Starosta
Otázka: Dobrý den,nové chodníky je potřeba nyní na jaře utáhnout pokud bude podklad pod nimi přijatelně tvárný. Tím se kostky vyrovnají a nebudou náchylné na vypadávání. Pracovníci firmy H-INTES na to upozornovali ( tedy říkali to urcitě mne). Prý by se to mělo takto utahovat pár let po sobě...Zatím to nebylo ani jednou. Myslím si , že je nutné nepropásnout ten správný okamžik. Děkuji, Jan Švec 

Jan Švec

Odpověď:

Dobrý den,

prošli jsme návod k údržbě, ba i hovořili se realizační firmou Grano, která dlažby prováděla a zjistili jsme, že žádné takové doporučení není. Zastaví se za vámi referent správy majetku města a probere problematická místa, která se následně pokusíme zlepšit.

S pozdravem

Martin Mach
starosta

starosta 

Reakce: 1 reakce

13.03.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobry den. Tak nevim zda se ptat, oznamovat ci upozornovat /mam jiz sve zkusenosti-pomnik holocaustu/, zrejme nejlepsi bude konstatovat. Je velka skoda,ze mistni ZS nema ve svem okoli vice pomniku - bylo by evidentne stale o cem psat . Dnes je 13,3, bylo 10,3 a take 7,3- je smutne ze se prave tento den obcane dozvidaji,ze  ma mesto nove kontejnery na pouzity olej, ale ze mame krasnou budovu skoly, ktera nese jmeno naseho 1. presidenta - MASARYKOVA SKOLA - a primo pred budovou skoly i  pomnik s bustou TGM - ze bychom opet zapomeli? Nehodilo by se uctit pamatku alespon kvetinou? Budu se opakova, ale NAROD, KTERY NEZNA SVOU HISTORII SI BOHUZEL ZASLOUZI TO, CO SE V POSLEDNI DOBE DEJE V NASI ZEMI. Dekuji 

zivna jana -CUKR

04.03.2018 / Městský úřad
Otázka: Dobrý den,
mám prosbu, jestli by bylo možné mě zařadit do seznamu případných zájemců/dobrovolníků pro výsadbu sazenic v Cinibulkově stezce. Když jsme byli před týdnem s rodinou na výletě, tak jsme potkali jednoho lesníka, který odklízel škody po poslední polomu a dozvěděli jsme se, že se chystá výsadba cca 10.000 sazenic na obnovu zdecimovaného prostoru. Zkusil bych s sebou případně dovézt i pár ochotných rukou z řad skautů. Děkuji, Lukavský (bývalý občan z Velkého Újezda :) ) 


Václav Lukavský

Odpověď: Dobrý den,
velmi se Vám omlouvám za tak pozdní odpověď, zvlášť, když chcete nabídnout své služby městu. Na pondělním jednání Zastupitelstva města Mšena (12.03.2018) byla sdělena informace, že společné sázení stromků se plánuje v druhé polovině dubna. Předběžně se uvažuje o neděli 15. dubna. Podrobnější informace o akci budou sděleny v aktualitách na těchto stránkách města, popřípadě na konkrétnější otázky Vám odpoví revírník městských lesů pan Konopík na tel. 602305588.
Ještě mi dovolte, abych Vám poděkoval za Váš zájem o pomoc městu a jsem s pozdravem.


Zdeněk Koudelka
tajemník 

Reakce: žádná reakce


< zpět

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42