Projekt "Revitalizace" se chýlí ke konci, všechny stavební objekty byly v uplynulých dnech zkolaudovány. Zbývá dokončit (a opravit poničenou) kašnu a sousoší a uzavřít projekt z pohledu dotace.

S koncem fyzické realizace projektu začíná další fáze - provozní. Od pondělí 16.7.2012 se navrací na náměstí autobusy a zároveň vstupuje v platnost nařízení města o placeném parkování v zóně vymezené dopravními značkami. Parkovací režim bude nastaven dle nařízení, avšak bude rozšířen o možnost stání na 15 min. zdarma. I k tomuto stání však bude nutno umístit do vozidla parkovací lístek. Předpokládám, že v dalších dnech ještě systém rozšíříme o možnost použití parkovacích kotoučů (na 15 min zdarma), aby řidiči nemuseli chodit k parkovacím automatům. O tomto rozšíření a možnosti pořízení kotoučů budeme včas informovat. Zavedení nového režimu a dodržování dopravního značení bude probíhat v těsné spolupráci s Policií ČR, žádám proto všechny řidiče o dodržování předpisů.

Děkuji za pochopení.

Projekt "Revitalizace historického jádra ve Mšeně", jehož součástí je i I. etapa akce
„II/259 Mšeno, rekonstrukce“, je společnou investiční akcí města Mšena a Středočeského kraje. Obě akce jsou finančně podpořeny z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Celková výše investice je 25 mil. Kč.

Souběžná rekonstrukce vodovodních řadů a přípojek je investicí firmy Vodárny Kladno - Mělník, a.s..

Termíny výstavby : 6/2011-6/2012.

Podrobné informace o projektu lze získat z tištěných materiálů, které jsou k dispozici na vývěskách města, v IC a v prostorách úřadu.

V příštím roce je předpoklad pokračování akce „II/259 Mšeno, rekonstrukce“ v ulici Boleslavské, opět ve spolupráci výše zmíněných investorů a s dotační podporou z fondů EU - předpoklad zahájení prací je koncem roku 2012, neboť krajské výběrové řízení na dodavatele stavby bylo zrušeno a bude vypsáno znovu.