Výzva členů Enduro klub Mšeno

Vážení jezdci, příznivci a fandové motocyklového sportu, majitelé terénních motocyklů

Jaro je zde a všichni se těšíme na první vyjížďku. Bohužel jsme již obdrželi stížnosti od některých obcí, že někteří jedinci vyrazili na lesní a obecní cesty, kde ohrožují ostatní návštěvníky a působí škody na cizím majetku.
Chtěli bychom Vás jako klub, který pořádá terénní motocyklové závody a sdružuje jak závodníky s licencí tak hobby jezdce, požádat o dodržování základních pravidel. Především o to, abyste ježdění omezili na organizované závody a na tréninky po tratích, které jsou k tomuto účelu zřízeny.
Neukáznění jezdci, kteří si dokazují své „umění“ divokým ježděním v přírodě, působí škody na životním prostředí a především stěžují až znemožňují práci těch, kteří chtějí připravit pro skutečné příznivce endura kvalitní závody, kde se můžeme všichni sportovně vyžít. Jednání s majiteli pozemků o tom, aby nám povolili přejezd při soutěži, je v takovém případě velice obtížné.
Proto Vám všem nabízíme možnost začlenit se do našeho klubu a účastnit se organizovaných závodů a tréninků.
EKM Mšeno se bude v roce 2011 aktivně podílet ve spolupráci s Městským úřadem Mšeno a Policií ČR na odhalování majitelů motocyklů, kteří svým nezodpovědným chováním porušují zákony, působí škody v přírodě a poškozují tak dobré jméno těch, kteří se chtějí věnovat terénnímu motocyklovému sportu v rámci pravidel. Děkuji Vám všem za pochopení

Karel Dlouhý předseda EKM Mšeno