Obřadní síň radniceSkramoušInteriér kostela sv. MartinaOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Aktuality


Výsledky MMČR dvojic na ploché dráze
[06.07.2004] 

Mšenská dvojice znovu mistrem ČR

   Ve Mšeně se rozhodovalo o titulu mezinárodního mistra České republiky v závodě dvojic. Průtrž mračen těsně před startem vypadala zlověstně, ale pořadatelé vypjatou situaci zvládli výborně, takže závod byl zahájen jen s mírným zpožděním. K dalšímu přerušení závodu došlo po 4. jízdě, která skončila těžkým pádem Linharta, jenž byl se zraněnou nohou převezen do mělnické nemocnice. Rentgen naštěstí neodhalil žádnou zlomeninu.
   Sítem jízd základního rozpisu nejlépe prošli ve skupině A Rymel–Stojanowski a Šitera–Nowaczyk, v béčku si nejlépe vedly páry Vandírek–Simota a Brhel–Tomíček. Za zmínku stojí výborný výkon slánského Fencla, kterému se na mšenské dráze v poslední době mimořádně daří, jak o tom svědčí i maximální bodový zisk. První semifinále se stalo kořistí mšenského páru, kterému stačilo 2. a 3. místo k postupu do finále. Ve druhém semifinále upadl Simota, a tak se cesta do finále otevřela pro Šiteru s Nowaczykem.
   V „malém“ finále to dlouho vypadalo na úspěch Brhela s Tomíčkem, ale stálý jezdec GP jízdu nedokončil pro poruchu stroje, a proto si úspěch připsal plzeňský pár. Celkem třikrát stáli jezdci na startu finále. Poprvé upadl Nowaczyk, při repete se poroučel k zemi Rymel a teprve třetí finálový pokus proměnil Stojanowski ve svůj druhý titul mezinárodního mistra ČR dvojic. V loňském roce byl pro Mšeno úspěšný s Tomášem Topinkou.
   Výsledky MMČR dvojic – skupina A: 1. Grepl PDK Mšeno 23 – Stojanowski 15, Rymel 8, 2. Rimini Mladá Boleslav – Nowaczyk 12, Šitera 10, 3. AK Markéta 19 – Wolff 10, Franc 9, 4. ZP Pardubice 16 – Suchánek 14, Štichauer 2, 5. AK Mitas Březolupy 10 – Málek 6, Král 4. Skupina B: 1. PK Plzeň 24 – Simota 14, Vandírek 10, 2. PSK Olymp 19 – Brhel 15, Tomíček 4, 3. ZP Pardubice II 16 – Smolík 12, Petrák 4, 4. AK Slaný 16 – Fencl 6, Linhart 0, 5. Grepl PDK Mšeno II 15 – Hejral 10, Liebezeit 5.
   Semifinále A: 1. Rymel–Stojanowski, 2. Brhel–Tomíček. Semifinále B: 1. Šitera–Nowaczyk, 2. Vandírek–Simota. O 3. místo: 3. Vandírek–Simota, 4. Brhel–Tomíček. Finále: 1. Rymel–Stojanowski, 2. Šitera–Nowaczyk.
(kh)