Po půl roce provozu (z toho v lednu byl zkušební) vám předkládáme výběr ze statistik návštěvnosti serveru www.mestomseno.cz.

Návštěvnost dle domén 1. řádu   Zájem návštěvníků má zřetelně rostoucí trend a ustálil se na slušném denním průměru okolo jednoho sta návštěv. Z jiných čísel lze zase vyčíst, že lehce klesá počet denně přečtených stránek, avšak při stoupajícím počtu návštěv a míst, odkud se lidé na inernet připojují a z toho lze vyvodit, že velká část návštěvníků se opět na stránky vrací a již míří přímo za informacemi, které je zajímají. Na základě těchto čísel lze konstatovat, že "rozjezd" našeho webu byl úspěšný a budeme se dále snažit si přízeň návštěvníků zachovat. Stránky v nejbližší době neustrnou, máme celou řadu podnětů a rozdělané práce, takže je se nač těšit. Vše záleží na nasazení a časových možnostech dobrovolných tvůrců a přispěvatelů, do jejichž řad voláme i vás !

Návštěvnost - měsíční grafyNávštěvnost - měsíční souhrny a denní průměry

Vysvětlivky k statistice

Máme kolem třiceti odběratelů novinek do e-mailu.

Zajímavé jsou také údaje, co návštěvníci na našich stránkách nejčastěji vyhledávají pomocí vyhledávače a výsledky tohoto vyhledávání. Je patrné, že nejčastěji hledají výrazy spojené s ubytováním, sportem, zajímavostmi našeho kraje a také s Domovem seniorů.

Tabulka úspěšných hledání s nejčastějším výskytem

ubytování

pdk

kemp

8

Z následující tabulky také vyplývá, jaká je nejčastější chyba při používání vyhledávače - nepoužívání diakritiky (carky, hacky) a nečtení nápovědy vyhledávače, protože ten při neúspěšném vyhledávacím pokusu uživatele navádí, jak výsledek zlepšit. Vzhledem ke schopnostem použitého vyhledávače vám mohu vřele doporučit - používejte diakritiku a zadávejte celá slova.

Tabulka neúspěšných hledání s nejčastějším výskytem

reality

7

ubytovani

skola

hotely

fauna

lazne

4

vodné

malba

gh

laguna

bernstejn

3

Nenalezené výrazy pravidelně vyhodnocujeme a snažíme se doplňovat informace, které návštěvníci na našich stránkách nenacházejí.
Připravujeme ještě statistiku nejčastěji navštěvovaných stránek na tomto portálu.

správce obsahu