Černík (foto: O.Vokál)OlešnoVojtěchovSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnou

Den Středočeského kraje v muzeu Mělník
[18.10.2010]

Regionální muzeum Mělník

Den Středočeského kraje

Také letos pořádá Regionální muzeum Mělník Den Středočeského kraje a to na státní svátek, ve čtvrtek 28.10. 2010. Protože v prostorách muzea probíhá historická výstava, přibližující život na tvrzi v době renesance, je program přizpůsoben v tomto duchu.

Ve velkém sále muzea si můžete prohlédnout obytnou místnost tvrze, nakouknout do kuchyně, dozvíte se jaké šaty naši předkové oblékali, jakými zbraněmi chránili svůj život a statky a jak se také bavili.

Většinu oblečení, zbraní i her si můžete vyzkoušet.

Od 10 – 16,30 hod bude probíhat dobový program. Můžete se těšit na dobové tance, ukázky zbraní, ukázku katovského řemesla a  scénky ze všedního života obyvatel v podání Spolku historického šermu a dobových tanců Beřkovští ze Šebířova a SHŠ Soldáti z Litoměřic.