Památník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláVítejte ve MšeněHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole HistorieFaraon

"Sázení PAPA" Kadlín-rok brambor
[16.04.2008]

Obec Kadlín k Mezinárodnímu roku brambor pořádá 18. dubna t.j. v pátek akci : "Sázení PAPA".

Sraz návštěvníků je v 9:30 hodin u budovy obecního úřadu, vlastní sázení uskutečníme v 10:00 hodin.

Sázení se zúčastní  90 děti ze 7 škol z našeho okolí, zástupce ambasády Peruánského  velvyslanectví, média, zemědělci a další návštěvníci. Pozváni jsou zástupci kraje i Ministerstva zemědělství. Na naučné stezce rostlin , kde budeme sázet brambory budou připraveny i staré zemědělské stroje a nářadí. Mimo našich expozic bude připravena i výstavka bramborové literatury, reklamní materiály, bramborové polotovary i hotová bramborová jídla.

Při sázení můžete ochutnat brambory pečené v ohni a u muzea Vám nabídne firma Bramborárna Bukovice k ochutnání své bramborové produkty.