Boleslavská ulice a školaMasarykova škola ve MšeněObří hlava a žábaBezděz (foto: Zd. Bergl)

Vdovské důchody - informace
[26.09.2006]

Vdovy, které měly přiznaný vdovský důchod před rokem 1996 a měly ho krácený pro "souběhové maximum se starobním důchodem", mohou nyní požádat na Okresní správě sociálního zabezpečení v Mělníku o dopočítání tohoto důchodu. OSSZ důchod přepočítá a od 1.7.2006 je možno vyplácet důchody v plné výši. Žadatelé s sebou na OSSZ přinesou občanský průkaz, úmrtní list manžela a původní rozhodnutí o přiznání vdovského důchodu (pokud toto rozhodnutí již žadatel nemá, není předložení podmínkou). Žádost musí být podána do 31.10.2006, po tomto datu již nebude možné zpětně o zvýšení důchodu požádat.