k nejhoršímu zatím nedojde, vlaky budou jezdit dále, i když méně často.

Více v tiskové zprávě kraje.

Ovšem tím naše jednání s představiteli kraje nekončí. Sejdeme se v září, abychom dále jednali o koncepci veřejné dopravy v regionu, aby byla dlouhodobě udržitelná.

vedení Středočeského kraje chce zastavit provoz na 12 regionálních tratích, včetně té naší. Vím dobře o jaké prostředky přišly samosprávy včetně té krajské (ale i naší) v posledním roce a chápu nutnost hledání úspor. Toto je však cesta, se kterou nemohu souhlasit a budu se snažit toto rozhodnutí zvrátit.

Komu není věc lhostejná, může připojit svůj podpis v elektronické petici na externím odkazu - https://e-petice.cz/petitions/petice-proti-ruseni-osobnich-vlaku-ve-stredoceskem-kraji.html.

Petice je k dispozici také v papírové formě na radnici - v knihovně a IC.

Argumentace proti záměru zastavení provozu na drahách z pera nezávislého odborníka :

Argumenty pro drážní dopravu