Výzva - pozvání cykloturistům
Ty, kdo nejsi kůže líná, přivez kámen do Kadlína!

Obec K a d l í n
nacházející se uprostřed vzdálenosti mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví

Vás zve k účasti
na zrodu základů rozhledny, kterou Kadlín bude v roce 2006 stavět na kopci Hradišť.
Ten se nachází 600 metrů za obcí. Vede k němu nová asfaltová polní komunikace.
Z Hradiště je krásný výhled na Vrátenskou horu, Bezděz, Říp, Ralsko, Ještěd, Chlum a za dobré viditelnosti i věnec Krkonoš.
Jeho nadmořská výška je 314,2 m.

Cykloturisté, přijeďte 17.7.2005 a přispějte nám k založení základů rozhledny základním kamenem z Vašeho okolí, města, obce! Jediným požadavkem je, aby kámen vážil alespoň 1 kg.
Všichni kdo přivezou na kole nebo pěšky vlastní kámen do základů, budou uvedeni na pamětním panelu rozhledny a na www.kadlin.cz. Rozhledna bude ve stylu strážní věže z období Karla IV., kdy Hradišť byl opevněným místem sloužícím k ochraně cest  proti lapkům.

Prvních 100 cykloturistů dostane malou odměnu od perníkářky Jindřišky Dvořákové. Dále odměna čeká na nejmladšího a nejstaršího cyklistu a na toho, kdo přijede z největší dálky. Odměnu dostane i ten, kdo přiveze nejtěžší kámen.

Svůj základní kámen přivezte v neděli 17. července 2005, kdy v obci probíhá Kadlínské léto - pouť 2005, v době od 13:30 do 15:00 hodin na kopec Hradišť!

Obec Kadlín se těší na Váš základní kámen a věříme, že v září 2006 najdete Vaše jméno na pamětním panelu při otevření rozhledny!