skládka TKO ve Mšeně a také sběrný dvůr budou s okamžitou platností uzavřeny pro příjem odpadů od fyzických osob. Pokud potřebujete nutně zlikvidovat větší množství odpadu, musíte si tuto službu objednat u nějaké firmy, případně u města (kontejner). Níže publikujeme vyjádření společnosti AVE.

Společnosti skupiny AVE respektují aktuálně platná opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem SARS- CoV-2. V této souvislosti vyzýváme obyvatele, aby dodržovali zákaz volného pohybu osob v platném rozsahu. Upozorňujeme, že pohyb obyvatel odvážejících odpady na skládky, výkupy odpadů nebo sběrné dvory je v rozporu se nařízením pobývat v místě bydliště a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Tato činnost současně ohrožuje zdraví našich pracovníků. Z uvedených důvodů zastavujeme s okamžitou účinností příjem odpadů od fyzických osob na všech zařízeních sloužících k využívání, odstraňování, sběru nebo výkupu odpadů. Ve vztahu k fyzickým osobám budeme nadále přijímat odpady pouze od podnikatelů, kteří prokáží, že tyto odpady vyprodukovali v souvislosti s podnikatelskou činností nepodléhající omezením dle krizových opatření vlády ČR nebo mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Společnosti skupiny AVE nadále provádějí individuální svoz odpadů, který je možné sjednat obvyklým způsobem.