Interiér kostela sv. MartinaOsvětlení nám. MíruBezdězy z Vrátenské hory (foto: J.Trevisan)Večerní kašna

Povinné čipování psů
[10.09.2019]

Povinné čipování od 1.1.2020

Dle novely veterinárního zákona je povinné očkování proti vzteklině platné pouze pokud byl pes čipován. Očkování před 1.1.2020 se to netýká. Z toho vyplývá, že při přeočkování v roce 2020 dojde u nečipovaných psů k jejich nezaměnitelné identifikaci. Není nutné nechat psa čipovat do konce roku 2019, ani kvůli tomu extra navštěvovat veterináře. Tento úkon lze provést těsně před řádným očkováním v roce 2020. Jako bonus si může majitel nechat čip zaregistrovat v databázích a v případě nálezu ztraceného lze takové psa snadno vrátit majiteli.

MVDr. Miroslav Hrdlička
e-mail: casomira@seznam.cz