Večerní kašnaEvangelický kostelSkalička v ziměOlešno

Poradenské dny ČOI a státní zemědělské a potravinové inspekce
[11.04.2005]

Poradenské dny české obchodní inspekce
Inspektoři české obchodní inspekce budou v r. 2005 zajišťovat poradenské dny na Živnostenském odboru MěÚ Mělník vždy od 9.00 do 12.00 hod. každou první středu v měsíci, a to v následujících termínech:
4.5., 1.6., 13.7., 3.8., 7.9., 5.10., 2.11., 7.12.

Poradenské dny státní zemědělské a potravinové inspekce
Inspektoři státní zemědělské a potravinové inspekce budou v r. 2005 zajišťovat poradenské dny na Živnostenském odboru MěÚ Mělník vždy od 9.30 do 11.30 hod. každou první středu v měsíci, a to v následujících termínech:
4.5., 1.6., 13.7., 3.8., 7.9., 5.10., 2.11., 7.12.
Státní zemědělská a potravinová inspekce kontroluje v rámci stanovených kompetencí potraviny, suroviny k jejich výrobě, zemědělské výrobky, mydlářské a saponátové výrobky a tabákové výrobky. Tyto kompetence se vztahují na výrobu, skladování, přepravu i prodej (včetně dovozu). Jedná se tedy o kontrolu, jejímž účelem je ochrana spotřebitele před zdravotně závadnými potravinami, před potravinami, které jsou klamavě označené, dále s prošlým datem použitelnosti nebo neznámého původu. Nedílnou součástí kontroly jsou podmínky výroby a prodeje.