vzhledem k tomu, že stavbu zdržely překládky kabelů, provádění nových vodovodních přípojek, archeologický výzkum i nález pozůstatků bývalé čerpací stanice, neúnosná zemní pláň a nutnost její sanace a také nepříznivé počasí, nedojde do Vánoc k zprůjezdnění průtahu, ani k dokončení chodníků. Termín dokončení byl prodloužen do konce května 2019. Do Vánoc budou zajištěny pěší trasy a přístupy k domům po štěrkovém podkladu a položena jedna vrstva podkladního asfaltu mezi Masarykovou a Žižkovou ulicí, aby bylo zajištěno zásobování sladovny a také hospody.

Průtah tedy zůstane uzavřen zábranami a vjezd bude umožněn pouze rezidentům a dopravní obsluze. Trasa však bude sjízdná jen se zvýšenou opatrností a na vlastní zodpovědnost, neboť na staveništi vyčnívá spousty vodovodních uzávěrů a dalších pevných překážek. Při vjezdu prosím mějte na paměti možné riziko poškození vodovodního řadu, což by mohlo mít vážné důsledky.

Pro přístup ke hřbitovu prosím používejte nový chodník od Zahradní ulice, auta můžete zanechat u křižovatky. Pro pěší pohyb po staveništi prosím používejte vozovku.

Pokud bude po Novém roce příznivé počasí s teplotami nad bodem mrazu, firma se na staveniště vrátí a bude pokračovat.

Znovu se všem omlouvám za prodlužující se komplikace, ale musím zdůraznit, že za tento stav nenese odpovědnost město (a ani firma), neboť náš přístup při přípravě i realizaci stavby byl a je maximálně pružný, ale zejména Středočeský kraj, neboť tam se na jaře velmi zdržel proces výběru firmy a následný podpis smlouvy. Kdyby stavba mohla začít na jaře, jak bylo plánováno, a nikoli v půli léta, bylo by dnes vše hotovo.

Děkuji za trpělivost a přeji pěkné svátky vánoční !

Celková situace povrchů 667.1 KB