Vážení občané, příznivci Kokořínska a železniční dopravy,

s potěšením si vás dovoluji pozvat na zahájení turistické sezóny - na první jízdu Kokořínského rychlíku na trase Praha-Mšeno, dne 30.3.2018.

Tento vlak (retro rychlík) bude jezdit nejbližších 10 let v průběhu turistické sezóny o sobotách, nedělích a svátcích z Prahy do Mšena a zpět. Spoj je objednáván Středočeským krajem a je zařazen do integrované dopravy PID-SID. První příjezd tohoto pravidelného rychlíku oslavíme na mšenském nádraží s dixielandovou hudbou (Revival Swing Band Praha) a s četnými hosty z vedení kraje a pražských samospráv, s vedením města Mělníka a se zástupci integrátorů dopravy IDSK a PID.

Přijďte přivítat soupravu na mšenské nádraží, kde bude již od 10:00 vyhrávat skvělá kapela a bude v provozu občerstvení.

Doufám, že mnozí z vás si nenechají příjezd "zamračené" ujít a zahájíte sezónu společně s námi !

POZVÁNKA NA ZAHÁJENÍ PROVOZU REKREAČNÍ DOPRAVY
zajišťované druhým železničním dopravce zapojeným v PID, společností KŽC Doprava.

Protokolární vlak – první Kokořínský rychlík, odjede v pátek 30.3. z hlavního nádraží. Sraz v 8:15 na 4.nástupišti, kde bude připraven rozjezd 4 retrovlaků obou dopravců (ČD, KŽC) v čele s bardotkami. Soupravy budou u stejného nástupiště. Vítané fotomotivy pro fotografy (současný rozjezd 9055/749-107 a 1571/749-259). Protokolární rychlík bude mít 2 vozy pro VIP hosty (barový vůz, vůz 1.třídy). Z Prahy pojedou zástupci Středočeského kraje, IDSK, Prahy a ROPIDu, dále vedení města Mělník, cestou přistoupí vedení městských částí Satalice, Kbely a Čakovice. Taktéž jsou zváni zástupci tisku a masmédií.