Radnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláVěž kostela sv. MartinaSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky

 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Aktuality


Kanalizační přípojky v Sedlci
[22.12.2017] 

Vážení občané,

historická stavba kanalizace v Sedlci je nyní přerušena sváteční přestávkou a opět se rozjede v druhém lednovém týdnu, pokud počasí dovolí. V souvislosti s touto náročnou stavbou bych rád sdělil několik informací, které vyplynuly z prosincového jednání zastupitelstva.

  • Povrchy komunikací - přibližně v květnu bude obnoven asfaltový kryt na všech komunikacích, kde se kopalo.
       
  • Kanalizační přípojky gravitační - zastupitelstvo rozhodlo, že nakoupí a následně daruje (a město přiveze) revizní šachty s litinovým pochozím poklopem všem, kteří o to projeví zájem a následně se do roka připojí (od kolaudace celého systému). Zájem je třeba potvrdit písemně (stačí ) na adresu MěÚ do 20. ledna.
       
  • Kanalizační přípojky tlakové - totéž platí pro čerpací jímky s vystrojením u tlakových přípojek, také je třeba požádat ve stejném termínu.
       
  • Dešťové přípojky - stávající přípojky do staré dešťové kanalizace budou přerušeny a zaslepeny. Do nové dešťové kanalizace nebudou žádné soukromé přípojky povolovány, uliční prostor bude odvodněn pomocí dešťových vpustí. Dešťové vody z jednotlivých domů mohou povrchově odtékat do nového systému, i když dáváme přednost vsaku na vlastním pozemku či zachytávání a opětovném použití dešťové vody.

Věřím, že této možnosti využije co nejvíce z vás a že do konce příštího roku bude většina objektů v Sedlci připojena.

Martin Mach
starosta