Vážení vlastníci nemovitostí na území města,

v souvislosti s množícími se dotazy na nový program MŽP (SFŽP) s názvem "Dešťovka", který se rozeběhne počátkem září, uvádím důležité skutečnosti :

- část programu určená pouze na zachytávání vody a její požití na zálivku (nádrže) je určena pouze pro oblasti sucha a Mšena se netýká, dotaci zde nelze čerpat.

Níže přepis ze stránek Fondu, kde se definují oblasti sucha :

Kritéria pro udělení dotace v suchých oblastech

Pokud v obci bylo od roku 2014 (alespoň jedno z kritérií):

- nutné alespoň jednou zajistit náhradní zásobování pitnou vodou z důvodu nedostatku vody v obvykle používaných zdrojích;
   - veřejnou vyhláškou či jiným prokazatelným způsobem (např. rozesláním hromadného e-mailu, vyhlášením obecním rozhlasem...) opakovaně omezeno používání vody minimálně ve dvou letech;
   - veřejnou vyhláškou či jiným prokazatelným způsobem (např. rozesláním hromadného e-mailu, vyhlášením obecním rozhlasem...) dlouhodobě omezeno používání vody minimálně na dobu 3 měsíců v jednom roce.

Nic z toho na našem území (naštěstí) zatím nenastalo, město proto nemůže vydat žadatelům potvrzení "o suchu".