OlešnoBusta T.G.M. v parku před školouVojtěchovŠkola

Český den proti rakovině - veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha
[02.05.2016]

20 let sbírky Český den proti rakovině

Liga proti rakovině Praha, která v loňském roce oslavila 25 let své činnosti, pořádá i letos v květnu veřejnou celonárodní sbírku Český den proti rakovině. Letošní sbírkový den – středa 11. května – bude výjimečný, neboť půjde již o jubilejní 20. ročník.

Více než 13 000 dobrovolníků ve žlutých tričkách bude nabízet tradiční žluté kytičky, tentokrát ozdobené růžovou stužkou, společně s letáčkem, ve kterém Liga oslovuje především ženy s výzvou, aby věnovaly pozornost svým prsům, nezanedbávaly možnosti preventivních vyšetření a v případě podezření bezodkladně navštívily lékaře. Žlutou kytičku si zájemci mohou koupit za minimální příspěvek 20 Kč. Všem dárcům Liga proti rakovině Praha předem děkuje za podporu!