Dne 19.12.2014 byly předány petiční archy s peticí za obnovu železniční dráhy 076 v úseku Mšeno - Mělník generálnímu řediteli SŽDC Ing. Pavlu Surému. K předání došlo na Masarykově nádraží v Praze, petici předával starosta Mšena Martin Mach a senátor za obvod Česká Lípa Jiří Vosecký. Petici podepsalo kolem 2700 občanů, internetovou verzi cca 2600.

Při tomto setkání proběhla obsáhlá a plodná diskuse na téma obnovy trati, její další perspektivy i s ohledem na možný rozvoj nákladní dopravy. Pan generální ředitel SŽDC nás ujistil o svém zájmu na obnově trati, která pro něj bude v tomto roce jednou z priorit. Zmínil se také o dostatku zdrojů na rekonstrukce v roce 2015. Účastníci setkání (vč. zástupce ČD) se shodli také na nutnosti urychlené přípravy akce, tak aby se mohla stihnout hlavní turistická sezóna.

Aktuálně je stav příprav takový, že byl snesen svršek i spodek trati (v závěru minulého roku) a pracuje se na přípravě projektové dokumentace. Ta však bohužel již nabrala měsíční zpoždění, dle původních slibů měla být předložena zástupcům obcí v prosinci, nyní je avizovaný termín konec ledna. Po předložení PD budeme veřejnost opět informovat.

Informace z 13.1. - jednání s projektanty nad PD se uskuteční 2.2.2015 na krajském úřadě.

Ing. Martin Mach